Προς το περιεχόμενο

Περίεργη κάπνα σε σπίτι


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο σπίτι του γείτονα (σχεδόν σε όλο) σχετικά "ξαφνικά" εμφανίστηκε αυτή η κάπνα στους τοίχους, ταβάνια, κουρτίνες... παντού

 

Εξήγηση δεν μπόρεσα να βρω...

 

Είμαστε μέσα στην πόλη... σκέφτηκα μήπως είναι κάπνα από πέλλετ ή ξύλα αλλά γενικά στη γειτονιά δεν έχει και τόσα πολλά! Πραγματικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

 

Η σκόνη είναι πάρα πολύ λεπτή, μαύρη και όταν πήγαν να την κάνουν με βετέξ μαύρισε ο τοίχος...

 

Κάποιος, κάποια καμμιά ιδέα;

 

 

11114kx.jpg

 

2iibacy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι... παντού είναι... επάνω από καλοριφέρ είναι πιο έντονα προφανώς λόγω αυξημένης κίνησης του αέρα...

 

... αλλά μιλάμε για παντού! Ακόμα και ταβάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ...

 

το περίεργο είναι ότι το ένα δωμάτιο βάφτηκε πριν 1 μήνα (όχι αυτό με την φωτό)...

 

Νταξ... καπνίζουν λίγο στο σπίτι αλλά αυτό είναι τρελλό...

 

Φοβοντουσαν ότι έγινε από την καπνοδόχο του φυσικού αερίου, αλλά αυτό δεν παίζει με τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικά του σπιτιού έχει βρει κάπνα;

Επίσης, είναι σε κάποιο δωμάτιο πιο έντονο το πρόβλημα;

 

Καλό θα ήταν να ελέγξει τα σώματα τεχνικός καθώς και τις υπόλοιπες ηλεκτρικές συσκευές.

 

Προσωπικά δεν θα εμένα στο σπίτι μέχρι να βρεθεί η αιτία. Δεν είναι και ότι καλύτερο να αναπνέεις αυτή τη μαυρίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι ρε συ...

 

το περίεργο είναι ότι το ένα δωμάτιο βάφτηκε πριν 1 μήνα (όχι αυτό με την φωτό)...

 

Νταξ... καπνίζουν λίγο στο σπίτι αλλά αυτό είναι τρελλό...

 

Φοβοντουσαν ότι έγινε από την καπνοδόχο του φυσικού αερίου, αλλά αυτό δεν παίζει με τπτ...

 

Η καπνοδόχος του φυσικού αερίου δεν βγάζει μαυρίλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως κάποιος έκαψε φαγητό και το κρύβει; Δε λεω για κάψιμο κόλλημα... Λέω για απανθράκωση, λιωμένη χύτρα κτλ. Έχει συμβεί σε έναν μαστούρα γείτονα που είχε πέσει στη τουαλέτα και ξέχασε τη χύτρα στο μάτι εκτός του ότι βρώμισε (και συνέχιζε να μυρίζει για μέρες καμένο η πολυκατοικία) το διαμέρισμά του έπαθε κάτι παρόμοιο. Θυμάμαι πως είχαν μαύρισει ελαφρώς οι τοίχοι. Αυτή η μαυρίλα μυρίζει στο χέρι ή στο πανί;

 

Πάντως από επαρχία που είμαι το πέλλετ και τα ξύλα δημιουργούν ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα καπνιάς. Περνούσα μόνωση τις προάλλες στη ταράτσα και όταν έπλενα έβγαιναν τεράστιες ποσότητας μαύριλας που μυρίζει καπνιά. Πας για τρέξιμο πχ όταν ανάβουν τα τζακο-πέλετ και γυρίζεις στο σπίτι μυρίζουν μαλλιά,ρούχα λες και ήσουν σε καταυλισμό των γύφτων με bonfires. Έχει ξεφτυλιστεί το θέμα με τα μικροσωματίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως στέλνει σήματα καπνού απέναντι σα κανένα μωρο

 

ασε που αν ζει κάποιος εκει μεσα τώρα θα έπρεπε να ειναι στον αγ πετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι μου παλιότερα είχε γίνει κάτι τέτοιο από σόμπα πετρελαίου που έβγαζε κάπνα όταν βούλωσε το μπουρί. Για να είναι τόσο πολύ μάλλον μέσα από το σπίτι έχει γίνει το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι του γείτονα (σχεδόν σε όλο) σχετικά "ξαφνικά" εμφανίστηκε αυτή η κάπνα στους τοίχους, ταβάνια, κουρτίνες... παντού

 

Εξήγηση δεν μπόρεσα να βρω...

 

Είμαστε μέσα στην πόλη... σκέφτηκα μήπως είναι κάπνα από πέλλετ ή ξύλα αλλά γενικά στη γειτονιά δεν έχει και τόσα πολλά! Πραγματικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

 

Η σκόνη είναι πάρα πολύ λεπτή, μαύρη και όταν πήγαν να την κάνουν με βετέξ μαύρισε ο τοίχος...

 

Κάποιος, κάποια καμμιά ιδέα;

 

 

11114kx.jpg

 

2iibacy.jpg

 

 

Μήπως έβαλε πρόσφατα ιονιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι μου παλιότερα είχε γίνει κάτι τέτοιο από σόμπα πετρελαίου που έβγαζε κάπνα όταν βούλωσε το μπουρί. Για να είναι τόσο πολύ μάλλον μέσα από το σπίτι έχει γίνει το πρόβλημα.

 

Πριν 15 χρόνια όταν ακόμα είχαμε μια παλιά σόμπα πετρελαίου στο σπίτι, την ανάβει ο πατέρας μου στην αρχή και σβήνει μόνη της. Πάει να την ανάψει ξανά όταν ήταν ήδη ζεστή από πρίν, ακούγεται ένα μπουπ δυνατό και βγαίνει καπνίλα σε όλο το σπίτι, στα ρούχα μας τους τοίχους και τα έπιπλα.......

 

Η καπνίλα που έχει στο σπίτι του ο φίλος είναι πάρα πολύ! Κάτι παίχτηκε.

Αναμμένο καντήλι-κεριά, έχω δει να προκαλούν παρόμοια κάπνα. Βέβαια όχι τόσο πολλή...

 

Ανάβει κάθε μέρα εδώ και χρόνια η μάνα μου, ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα με καπνίλα από καντήλι εκτός μερικών άσχημων οσμών όταν τελειώνει το λάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...