Προς το περιεχόμενο

Retro theme


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιστορίες με τον ιππότη της άσφαλτου σε κασέτες

 

 

Πω πω φίλε μου... Το θυμάμαι αυτό με τις κασσέτες και μάλιστα πρόσφατα αναρωτιόμουν εάν θα τις άκουγα ξανά πότε! Εγώ είχα διαφορετικό τεύχος:

 

ρομπότ εναντίον ΚΙΤ

 

 

Δεν σκέφτηκα ποτέ να το αναζητήσω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

les_intrepides_affiche_431931_31125.jpg

 

Ραδιοντετέκτιβ στην ερτ.

Πωωωω, τι μου θύμησες τώρα; Βασικά αν θυμάμαι καλά, την σειρά την είχαν ονομάσει "Οι Ατρόμητοι" στα Ελληνικά (ακριβής μετάφραση από τα Γαλλικά από ότι βλέπω τώρα στο Google Translate), καμιά σχέση με την παιδική σειρά ατρόμητοι που είχε σαν θέμα το ποδόσφαιρο. Η σειρά είχε κοπεί για 1-2 χρόνια και μετά άρχισαν να διαφημίσουν μια σειρά "οι ατρόμητοι", με μεγάλη χαρά νόμιζα ότι θα ξαναφέρουν αυτή την εκπομπή, και όταν έφεραν την άλλη με το ποδόσφαιρο ξενέρωσα τόσο πολύ που δεν ξανάνοιξα τηλεόραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω, τι μου θύμησες τώρα; Βασικά αν θυμάμαι καλά, την σειρά την είχαν ονομάσει "Οι Ατρόμητοι" στα Ελληνικά (ακριβής μετάφραση από τα Γαλλικά από ότι βλέπω τώρα στο Google Translate), καμιά σχέση με την παιδική σειρά ατρόμητοι που είχε σαν θέμα το ποδόσφαιρο. Η σειρά είχε κοπεί για 1-2 χρόνια και μετά άρχισαν να διαφημίσουν μια σειρά "οι ατρόμητοι", με μεγάλη χαρά νόμιζα ότι θα ξαναφέρουν αυτή την εκπομπή, και όταν έφεραν την άλλη με το ποδόσφαιρο ξενέρωσα τόσο πολύ που δεν ξανάνοιξα τηλεόραση.

Εγώ την θυμάμαι σαν "Ραδιοντετέκτιβ" πάντως. Θύμαμαι ότι είχαν αλλάξει και οι  ηθοποιοί κάποια στιγμή.

Το intro   :rolleyes:  :

 

https://www.youtube.com/watch?v=EIhwq_0gWCU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την θυμάμαι σαν "Ραδιοντετέκτιβ" πάντως. Θύμαμαι ότι είχαν αλλάξει και οι  ηθοποιοί κάποια στιγμή.

Το intro   :rolleyes:  :

 

https://www.youtube.com/watch?v=EIhwq_0gWCU

Δεν είχαν αλλάξει οι ηθοποιοί, απλώς στην 2η σεζόν άλλαξαν το χτένισμα (ειδικά η κοπέλα) και το γενικό λουκ τους. Να και το intro από την 2η σεζόν:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα το πολυκατάστημα "Μινιόν". Ανά καιρούς ανέβαινα με τον πατέρα μου Αθήνα και περνάγαμε απο κει και έπαιρνα διάφορα παιχνίδια.

Ακομα θυμαμαι τη θεματικη αιθουσα με το τρενακι οταν ειχε κυκλοφορησει το Ντονκευ Κονγκ για το snes. Γενικα καθε Χριστουγεννα κατι κανανε τοσο το Μινιον οσο και ο Λαμπροπουλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...