Προς το περιεχόμενο

Ταχίνι, περίεργη υφή;


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναφερω το θεμα μιας και το ταχινι εγινε μια υγιεινη μου συνηθεια.

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο ταχινι ολικης ή του εμποριου ή απο καποιον παραγωγο? Εστω σε πμ για να μην κανουμε και διαφημιση.

Δεν έχει πολλές θερμίδες το ταχίνι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κουταλακι του γλυκου τρωω καθε πρωι.. δεν ειναι καταστροφικη ποσοτητα αυτη.

Ίσα ίσα νομίζω πολύ καλή είναι! Με μέλι ειδικά ειναι πολύ ωραίο για γλυκό, ενώ με λεμόνι κλπ είναι πολύ ωραίο σε σαλάτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα νομίζω πολύ καλή είναι! Με μέλι ειδικά ειναι πολύ ωραίο για γλυκό, ενώ με λεμόνι κλπ είναι πολύ ωραίο σε σαλάτες!

Εχει τρομερες ιδιοτητες , απλα θελει μετρο . Ετσι και αλλιως εγω δεν θα μπορουσα να φαω 3-4 κουταλιες θα μου ερχοταν εμετος. Για προτεινετε κανενα καλο εννοωντας οτι πιο φυσικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφερω το θεμα μιας και το ταχινι εγινε μια υγιεινη μου συνηθεια.

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο ταχινι ολικης ή του εμποριου ή απο καποιον παραγωγο? Εστω σε πμ για να μην κανουμε και διαφημιση.

Αργουδέλης

Best!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τρομερες ιδιοτητες , απλα θελει μετρο . Ετσι και αλλιως εγω δεν θα μπορουσα να φαω 3-4 κουταλιες θα μου ερχοταν εμετος.

 

Aα, εχμμ, τι εννοεις? Μηπως δεν ειναι, ολο το βαζακι, μια δοση? :confused:

...

..

.

:devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια κουταλια της σουπας ταχινι ολικης ειναι κομπλε για τον οποιοδηποτε...

Τώρα για αθλητές που μετράνε μέχρι και το πιπέρι στη διατροφή ή για κάναν υπέρβαρο αλλάζει η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τρομερες ιδιοτητες , απλα θελει μετρο . Ετσι και αλλιως εγω δεν θα μπορουσα να φαω 3-4 κουταλιες θα μου ερχοταν εμετος. Για προτεινετε κανενα καλο εννοωντας οτι πιο φυσικο.

 

 

9f97f7502ecc5767b455e9ecc3978da0fe9bb10d

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιότητες; Τύπου αυξημένο ιξώδες, ημιρευστο κλπ;

 

Η μιλάμε για μαγικες ιδιότητες; τύπου "αντιοξειδωτικό, βοηθά στην μνήμη, καταπολεμά 23 καρκίνους και 43 μορφές άνοιας και τρέφονται και 2 ορφανά στην Κενυα με κάθε κουταλιά που τρώμε;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιότητες; Τύπου αυξημένο ιξώδες, ημιρευστο κλπ;

 

Η μιλάμε για μαγικες ιδιότητες; τύπου "αντιοξειδωτικό, βοηθά στην μνήμη, καταπολεμά 23 καρκίνους και 43 μορφές άνοιας και τρέφονται και 2 ορφανά στην Κενυα με κάθε κουταλιά που τρώμε;"

Tην θρεπτικη του αξια εννοουσα..δεν θεωρω οτι ειπα κατι λαθος ή τοσο μη χεσω μαλακια ωστε να με ειρωνευτεις τοοοοσο τα αγρια ξημερωματα.Περαστικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα πες μου που γελασες ακριβως?

Ε μα και συ, τρομερές ιδιότητες το ταχίνι !!! καλά σου λεει ..

η μόνη τρομερή ιδιότητα που έχει το ταχίνι αν το τρως σε μεγάλη ποσότητα καθημερινά ειναι να καταστρέφει τις ζώνες σου στο παντελόνι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα και συ, τρομερές ιδιότητες το ταχίνι !!! καλά σου λεει ..

η μόνη τρομερή ιδιότητα που έχει το ταχίνι αν το τρως σε μεγάλη ποσότητα καθημερινά ειναι να αχρηστεύει την ζώνη σου στο παντελόνι ..

Αμα πεφτεις με τα μουτρα ναι.. ανεφερα παραπανω οτι καταναλωνω ενα κουταλακι του γλυκου καθε πρωι και η ερωτηση μου ηταν αν εχει υποψην κανεις καποιο καλο ταχινι ολικης.

Μην το κουραζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πεφτεις με τα μουτρα ναι.. ανεφερα παραπανω οτι καταναλωνω ενα κουταλακι του γλυκου καθε πρωι και η ερωτηση μου ηταν αν εχει υποψην κανεις καποιο καλο ταχινι ολικης.

Μην το κουραζουμε.

το μακεδονικο ειναι ωραιο. το ολικης ειναι πιο παραξενο στην γευση ειδικα αμα σκοπευεις να το φας μονο του δυσκολα τρωγεται.μια καλη λυση ειναι σαν πρωινο με βρωμη και λιγο μελι.το μελι θα του δωσει μια καλυτερη γευση.εχω παρει οχι σε ολικης αλλα και σε κανονικο ακομα και φτηνο ταχινι και οκ σιγουρα ηταν σαν πιο χαμηλης ποιοτητας απο πχ μακεδονικο αλλα οκ δεν ειχα παραπονο.αλλα το ολικης σκετο ειναι αρκετα παραξενο δυστυχως σε γευση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...