Προς το περιεχόμενο

Φθηνότερο σουπερ μαρκετ


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θες απλά φθηνότερο, πήγαινε Λιντλ. Αλλιώς να βλέπεις τις προσφορές που έχει το καθένα και διαλέγεις ανάλογα τι θέλεις να πάρεις. Εγώ πάω σε 3-4 σούπερ μάρκετ που έχω κοντά και αν θέλω "ακριβά" πράγματα (καθαριστικά, πάνες, κλπ) συνήθως πάω με τις προσφορές. Για λαχανικά και λοιπά φτηνά δεν τις τσεκάρω επειδή δεν με νοιάζει αν πληρώσω τα λεμόνια 10 λεπτά λιγότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Μασούτης δεν είναι φτηνός. Είναι ακριβούτσικος.

 

Πάντως κατ' εμέ το φτηνό σουπερ μαρκετ δεν είναι και οικονομικό. Εννοώ, τα σούπερ μάρκετ εύκολα σου παίρνουν λεφτά που δεν θα ήθελες να ξοδέψεις.

Προσωπικά σπάνια πλέον πατάω το πόδι μου σε μεγάλα σούπερ μάρκετ. Ψωνίζω σχεδόν καθημερινά αυτά που μου χρειάζονται, μπορεί να ψωνίζω κάθε μέρα από 2-3 πραγματάκια, κυρίως από ένα μικρό μινι μαρκετ της γειτονιάς και από την λαϊκή. Κρέας και ψωμί πάντα από τον χασάπη και τον φούρνο της γειτονιάς, ποτέ από το σούπερ. Στον μασούτη (έναν μικρό που έχουμε εδώ στην γειτονιά) πηγαίνω μια στις τόσες για καναδυοτρία πράγματα που δεν βρίσκω αλλού. Λιντλ μόνο για μπύρες και 1-2 πραγματα ακόμα. Τιμές δεν κοιτάω καν. Το ξέρω ότι ο Μασούτης πουλάει τον κιμά πιο φτηνά από τον χασάπη μου, αλλά ο Μασούτης δεν ήρθε ποτέ στο μαγαζί μου να μου αφήσει κάνα φράγκο, ενώ ο χασάπης μου έχει έρθει πολλές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φρουτα λαχανικα νομιζω συμφερει να πηγαινεις λαικη γιατι στα σουπερ μαρκετ ειναι και ακριβα και πολυ κακης ποιοτητας

Καποιος μου ειπε οτι τα προιοντα που βαζουν τα super market με την δικη τους ετικετα ειναι τα ακριβως τα ιδια με τα επωνυμα και τα παιρνεις σε παρα πολυ καλυτερη τιμη

Το θεμα ειναι οτι ειναι δυσκολο να παρακολουθεις σε ποιο μαγαζι ειναι η καθε προσφορα και να πηγαινεις σε πολλα

Μακαρι να υπηρχε ενα online super market που να ειχε τις φθηνοτερες τιμες ή να συγκεντρωνε απο τα αλλα super market τα πραγματα και να στα εφερνε σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl σε ποια προιόντα ακριβώς είναι φτηνότερο;

Πλέον μόνο μασούτη, ο οποίος βγάζει πολύ καλές προσφορές ανά καιρούς(μέχρι και 50%)

Και βασιλόπουλο καμία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μακαρι να υπηρχε ενα online super market που να ειχε τις φθηνοτερες τιμες ή να συγκεντρωνε απο τα αλλα super market τα πραγματα και να στα εφερνε σπιτι

 

E ναι αυτο θα ηταν το τελειο.Αλλιως μπαινουν στην μεση ενα σωρο παραγοντες , ποικιλια, μεταφορικα.Τι να λεει δηλαδη τωρα αν καποιο εχει την μπυρα πιο φθηνα αλλα ειναι μερικα χλμ απ το σπιτι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl σε ποια προιόντα ακριβώς είναι φτηνότερο;

Πλέον μόνο μασούτη, ο οποίος βγάζει πολύ καλές προσφορές ανά καιρούς(μέχρι και 50%)

Και βασιλόπουλο καμία φορά.

Αν πας να παρεις μαναβικη, ξηρούς καρπους, γιαουρτια, γαλατα, μακαρόνια, χαρτικα, δημητριακα στο λιντ και σε ενα αλλο σουπερ μαρκετ θα δει την διαφορα στις σακουλες. Αν πεις θα ψωνισω μεχρι να φτασω τα 30€.

 

Λιντ παω μονο να παρω ξηρους καρπους, μακαρονια, γιαουρτι γαλπο το ενα κιλο 1,5€ 2%ενω το πιο φθηνο στα αλλα εχει 2,90€, ταχινι ψωνιζω οπου η τιμη του ειναι πολυ καλη, allbrans, παιρνω την λακ(μαυρη) οπου η σχεση τιμης ποιοτητας με ικανοποιει. Γαλατα παιρνω που αν τα επαιρνα απο αλλου θα ηθελα πανω απο δυο ευρω την μερα, τωρα σε ενα γειτονικο εφερε γαλατα ελομας 0,85 αλλα η γευση του γαλπο μου αρεσει πιο πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μασούτης στα ιδιωτικής ετικέτας, Βασιλόπουλος και Λιντλ στα υπόλοιπα. Θα δοκιμάσω και Βερόπουλο, άκουσα ότι μετά την εξαγορά του χαμήλωσε τις τιμές του που ήταν πολύ υψηλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι η τιμη απο μονη της δεν λεει παντα.Εγω παιρνω ρολο χαρτι κουζινας των δυο ευρω που βγαινει πολυ πιο οικονομικα απο κατι ''αφρους'' των 1 ευρω .


Μονο η εμπερια της..νοικοκυρας μετραει  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...