Προς το περιεχόμενο

ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος hot seat


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια είναι η καταγωγή του χορού τσα τσα

Μεξικό, Χιλή, Καναδάς ή Βραζιλία.

Και η σωστή απάντηση σύμφωνα με την wikipedia είναι η Κούβα...

Αυτοί είχαν σωστό το Μεξικό. Ότι να'ναι.

Επεξ/σία από φραμπάλα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω σπίτι, ανοιχτή τηλεόραση, πέφτει το μάτι μου σε ερώτηση "σε ποια πόλη ανήκει ο τηλεφωνικός κωδικός 22610.

Κάποιος να τους πει ότι το 0 ανήκει στον αριθμό, όχι στον κωδικό.

Το ίδιο λάθος που κάνουν πολλοί, ακόμα και άνθρωποι που δουλεύουν στον OTE, το ότι δηλαδή ο κωδικός της Αθήνας π.χ. είναι 210 και όχι 21. Ελλάδα 0030, Αθήνα 21 και οκταψήφιος αριθμός. Τα 'πα και ξεθύμανα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω ποιος του αρεσει ο ζουγανελης αηδια καταντησε

σε ποιον αρεσει ειναι το ερωτημα. εμενα κι ολους τους φιλους μου παντως μας αηδιαζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κι εγώ όσοι γνωρίζω και έχει τύχει να το συζητήσουμε (μιλάμε για 15-20 άτομα), όλοι λένε ότι δεν αντέχεται, είναι εκνευριστικός, γλοιώδης και χειρότερα... Οι γονείς μου μάλιστα, το βλέπουν στο mute, για να μην τον ακούνε!!!

 

Εμένα τώρα η ερώτησή μου είναι: δεν μπορεί το στατιστικό δείγμα που έχουμε να είναι τόόόόσο πολύ λάθος. Πράγματι πρέπει να ενοχλεί μεγάλο ποσοστό, αν όχι τους περισσότερους, αν όχι τη συντριπτική πλειοψηφία. Γιατί δεν τον αλλάζουν;!!! Τόόόσο πια δύσκολο είναι να βρούνε κάποιον άλλον; Δεν είναι επαγγελματίες στο κανάλι, δε θέλουν να βγάλουν λεφτά από τηλεθέαση και διαφημίσεις; Μην παρεξηγηθεί ο Ζουγανέλης τους απασχολεί;

 

Και το χαμηλό επίπεδο των παιχτών πάντως οφείλεται σε τέτοια πράγματα. Ποιος σοβαρός άνθρωπος θα πάει να σταθεί απέναντι στον Ζουγανέλη να του μιλάει έτσι και μάλιστα για να τον ρωτάνε μη-ελεγμένες ερωτήσεις;

 

Και η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι τηλεθεατές είναι θετικά προδιατεθειμένοι απέναντι στον Ζουγανέλη, αφού γενικότερα είναι συμπαθής στους περισσότερους... Δεν είναι δηλαδή καν θέμα προκατάληψης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το χαμηλό επίπεδο των παιχτών πάντως οφείλεται σε τέτοια πράγματα. Ποιος σοβαρός άνθρωπος θα πάει να σταθεί απέναντι στον Ζουγανέλη να του μιλάει έτσι και μάλιστα για να τον ρωτάνε μη-ελεγμένες ερωτήσεις;

 

 

πραγματικα κι εγω απορω πως αντεχουν μερικοι τα σχολια που κανει και δεν εκνευριζονται! γινεται πολυ αναιδης και προσβλητικος πολλες φορες και με τους παιχτες και με τα ατομα που φερνουν στο πλατο οι παιχτες. και καθολου αστειο δεν ειναι οπως λεει πως το θεωρει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παλιό (Ποιος θέλει να γίνει εκτομμυριούχος) ήταν πολύ πιο εύκολο και είχες και τρεις βοήθειες. Βέβαια έπρεπε να είσαι ο πιο γρήγορος από τους 10 για να αντιμετωπίσεις το τέρας. Πήγα το 2001 και ήταν πολύ ωραία εμπειρία. Έφυγα με 200.000 δρχ (τα πήρα σε ευρώ βέβαια μετά από 6 μήνες). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Ζουγανελης πολλες φορες γινεται σπαστικος ειδικα οταν ντυνεται γρια,γερος κτλ,σπαει νευρα.Το πιο σπαστικο ομως ειναι οι ερωτησεις ή θα ειναι ερωτησεις δημοτικου(για να ανεβαινει το ποσο) ή θα ειναι παλουκια που δεν ξερεις την απαντηση(για να διωξει παιχτες).

Θυμαμαι μια ερωτηση ποιος ειναι ο θεος του πολεμου των ζουλου!!!!!Ελεος.Στην τελικη οπως παντα πανε για τα 3500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε που και που θα δινουν 10χιλιαρα για να μην πεφτει η θεαματικότητα.

Αλλά ναι, 30 και 100000 δεν παίζει.

 

Εμένα ο ζουγανέλης, ίσως επειδή τον σμυπαθούσα σαν προσωπικότητα απο πριν, δεν με ενοχλεί.

Εϊναι αυθόρμητος και δεν κάνει για παρουσιαστής αλλά δεν με ενοχλεί.

 

Αυτό με το οποίο περισσότερο απορώ και εκπλήσσομαι είναι που δεν μπορεί να διαβάσει τις ερωτοαπαντήσεις. Ειδικά σε μέτριου επιπέδου λέξεις και ονόματα (για τα πραγματικά δύσκολα δεν προσπαθεί καν) τα διαβάζει λάθος 90%.

wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...