Προς το περιεχόμενο

Ιώσεις, γρίπες κτλ 2016


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ιδρώσω να γίνω μεγάλος, να προσφέρω στην ανθρωπότητα, για να δηλώνω υπηρέτης και βοηθός ;

ε, είπαμε, λίγη αξιοπρέπεια ντούντ.

έτσι,άραξε στα κυβικά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να επανέλθουμε στο θέμα, εφέτο μας ρήμαξαν οι ιώσεις. 

Δεν ξέρω,αλλά ξέρετε μήπως εφέτος τα ιδιαίτερα ανθεκτικά-επιθετικά στελέχη κυριάρχησαν ή απλά είναι η αλλαγή του καιρού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δει πόσες ασθένειες έχουν σχεδόν εξαλειφθεί λογο των εμβολίων και πόσα ευαίσθητα άτομα Δεν θα είχαν πεθάνει αν είχαν κάνει εμβόλια   . Υπάρχουν παρενέργειες και επιπτώσεις που τις γράφουν . 

Κανονικά η κοινωνία θα έπρεπε να επιβάλει τα εμβόλια ωστε να μην υπάρχουν τέτοια φαινόμενα όπως εσυ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ιδρώσω να γίνω μεγάλος, να προσφέρω στην ανθρωπότητα, για να δηλώνω υπηρέτης και βοηθός ;

ε, είπαμε, λίγη αξιοπρέπεια ντούντ.

http://www.insomnia.gr/topic/582803-nicolas-laosμέγας-ιεροφάντης-του-αατ-μ-μδρφιλοσοφίαςπολ/

 

Και ασχολειστε ακομα? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δει πόσες ασθένειες έχουν σχεδόν εξαλειφθεί λογο των εμβολίων και πόσα ευαίσθητα άτομα Δεν θα είχαν πεθάνει αν είχαν κάνει εμβόλια   . Υπάρχουν παρενέργειες και επιπτώσεις που τις γράφουν . 

Κανονικά η κοινωνία θα έπρεπε να επιβάλει τα εμβόλια ωστε να μην υπάρχουν τέτοια φαινόμενα όπως εσυ ...

Επειδή εσύ όπως και άλλοι πετάγεσαι χωρίς να έχεις δει την ομιλία θα το επαναλάβω,οι περισσότερες ασθένειες εμφάνισαν ύφεση πριν την εμφάνιση των εμβολίων λόγω της βελτίωσης των συνθηκών διαβίωσης.

Αυτό  βάση στοιχείων του CDC και όχι θεωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανέλθουμε στο θέμα, εφέτο μας ρήμαξαν οι ιώσεις. 

Δεν ξέρω,αλλά ξέρετε μήπως εφέτος τα ιδιαίτερα ανθεκτικά-επιθετικά στελέχη κυριάρχησαν ή απλά είναι η αλλαγή του καιρού;

 

φέτος αρρώστησα 2-3 φορές πρώτη φορά μετα απο πολλά χρόνια , και μάλιστα οι δύο ήταν τα χριστούγεννα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα μεταξύ τους . Όσα άτομα γνωρίζω ήταν ή ειναι άρρωστα . 

Σίγουρα η αλλαγή του καιρού έχει παίξει ρόλο 

Temperature affects the amount of water vapor that the air can hold. When the weather is warmer the air can hold more water vapor and there is more moisture present. Alternatively, when it's colder outside there is less water vapor in the air and thus less moisture is present.

Previous studies have shown that the flu survives and spreads better when the air is dry. This suggests that the flu might survive better when the humidity is low. Typically, humidity is lowest during the wintertime when the air is very cold and dry. These seasonal changes in humidity might explain why more people get sick from the flu during the winter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το λινκ, ετοιμαζομουν να απαντησω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάε τα σουβλάκια σου, τις πίτσες σου κάνε τα ξενύχτια σου,μην αθλείσαι και μετά όταν χτύπα ξύλο αρρωστήσεις πες:

Μα γιατί;

Αρρωσταίνω κάθε 10 χρόνια και σπάνια με ρίχνει στο κρεβάτι.

15 χρόνια μια φορά έλειψα από τη δουλειά λόγω ουρολοίμωξης.

 

Το να απαξιώνει κάποιος όποιον είναι πιό έξυπνος δείχνει πόσο pathetic είναι.

Αν ακούγατε τις γεωπολιτικές αναλύσεις του Λάου,που δεν το κάνατε λόγω τίτλου θα δείχνατε λίγη ευφυΐα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εσύ όπως και άλλοι πετάγεσαι χωρίς να έχεις δει την ομιλία θα το επαναλάβω,οι περισσότερες ασθένειες εμφάνισαν ύφεση πριν την εμφάνιση των εμβολίων λόγω της βελτίωσης των συνθηκών διαβίωσης.

Αυτό  βάση στοιχείων του CDC και όχι θεωρίες.

  δεν  το ειδα γιατι εχω δει παρόμοια απο ξένους 

να και ενας αντίλογος μεσα σε 1λεπτο αναζήτησης (αν ψάξεις υπάρχουν ακομα περισσότερα τετοια παραδείγματα στην ευχέρεια σου ειναι να ψάξεις περισσότερο απο ενα βίντεο )

polio-cases3.JPG

(κουιζ γιατι η γιατροί / φαρμοκοποιεί κάνουν στους εαυτούς τους εμβόλια και στα παιδιά τους ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  δεν  το ειδα γιατι εχω δει παρόμοια απο ξένους 

να και ενας αντίλογος μεσα σε 1λεπτο αναζήτησης (αν ψάξεις υπάρχουν ακομα περισσότερα τετοια παραδείγματα στην ευχέρεια σου ειναι να ψάξεις περισσότερο απο ενα βίντεο )

polio-cases3.JPG

(κουιζ γιατι η γιατροί / φαρμοκοποιεί κάνουν στους εαυτούς τους εμβόλια και στα παιδιά τους ) 

Δεν κάνουν όλοι πάντως. Όπως δεν κάνουν και χημειοθεραπείες.

 

(Δεν λέω αν είναι σωστό το ένα ή το άλλο, δεν ξέρω με σιγουριά, αλλά υπάρχουν και οι δύο απόψεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  δεν  το ειδα γιατι εχω δει παρόμοια απο ξένους 

να και ενας αντίλογος μεσα σε 1λεπτο αναζήτησης (αν ψάξεις υπάρχουν ακομα περισσότερα τετοια παραδείγματα στην ευχέρεια σου ειναι να ψάξεις περισσότερο απο ενα βίντεο )

polio-cases3.JPG

(κουιζ γιατι η γιατροί / φαρμοκοποιεί κάνουν στους εαυτούς τους εμβόλια και στα παιδιά τους ) 

πηγή;

 

Τους ρώτησες όλους τους γιατρούς;

Γιατί στο τέλος του video ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ μιλάει ο Μουρούτης με τον τύπο που είναι ο αντίλογος και παραδέχεται ότι οι ίδιοι οι γιατροί έχουν αμφιβολίες.

 

Από το '45 εως το ΄53 αναρρωτήθηκες γιατί είχε έξαρση ενώ πριν είχε ύφεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για σας, αλλά τέτοιο βήχα που έχω σήμερα ώστε να φτάσω στο τσακ να τα βγάλω... δεν μου έχει ξανατύχει.

Εφέτο γαμστα, 3η φορά εχθές άρρωστος σε 4 μήνες και από εχθές ιλλίγκους και πονοκέφαλος... :(

Ποτέ ξανά τέτοια κατάσταση στο παρελθόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφέτο γαμστα, 3η φορά εχθές άρρωστος σε 4 μήνες και από εχθές ιλλίγκους και πονοκέφαλος... :(

Ποτέ ξανά τέτοια κατάσταση στο παρελθόν.

Πωωω... περαστικά σου! Σε γιατρό πήγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι κοντά στο κλάδο λόγο συγγενών οι περισσότερη ναι κάνουν 

και επειδή λες για τις χημειοθεραπείες υπήρχαν περιπτώσεις ασθενών που δεν έκαναν ακολούθησαν εναλλακτικές μεθόδους παρουσίασαν βελτίωση ή έστω έμειναν στάσιμοι και τελικά πέθαναν μετά απο 3 χρόνια ( με χημειοθεραπείες ειχε προσδιορηστεί πολύ μεγαλύτερο όριο ... αλλα ο καρκίνος είναι άλλο πραγμα και μην μπλέξουμε )


η πηγή http://vaccines.procon.org/view.additional-resource.php?resourceID=005964 

ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του εδω μέσα , και να σου πω τους πανεπιστημιακούς γιατρούς και πολλούς άλλους στην Ελλάδα δεν τους εχω πολύ σε εκτίμηση , ο χαρακτήρας φαίνεται απο τα φακελάκια και την κακοδιαχείριση ....

 

(δεν λέω οτι έχω τρομερή γνώση για τους ιούς πόσο ανθρώπινους αλλα έχω ασχοληθεί μαζί τους σε φυτά ...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...