Προς το περιεχόμενο

Ιώσεις, γρίπες κτλ 2016


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τον Zika τι  παίζει?Το καλοκαίρι θα κυκλοφοράμε με ισχυρες αντικονουπικες κρέμες?

Είσαι έγκυος εσύ ή η σύζυγος;(δε βλέπω το φύλο σου)

Αν όχι don't worry.http://www.cdc.gov/zika/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα και ποιος είναι αυτός τον ξέρω εγώ; Ή μήπως όποιος σηκώνει βίντεο στο internet και αυτοαποκαλείται με μια επαγγελματική ιδιότητα θα τρέχουμε όλοι να τον ακούσουμε; Αν είναι έτσι να πιστέψουμε και τον Ζωγράφο.

 

Όλα τα εμβόλια περνάνε δοκιμές αλλιώς δεν βγαίνουν στην αγορά. Τα περι βαρέων μετάλλων είναι καραμέλες που τις άκουγα από το 2009 με τα εμβόλια του Η1Ν1.

 

Εσύ ποιος είσαι που μπαίνεις και κατευθύνεις την κοινή γνώμη και πας να επηρεάσεις τον καθένα σε θέματα υγείας; Κουμάντο κάνε στον εαυτό σου, κάτσε να αρρωστήσεις και μην πάρεις ούτε φάρμακο ούτε τίποτα.

 

Οι περισσότερες ασθένειες εμφάνισαν ύφεση με την βελτίωση της φαρμακευτικής και της ιατρικής, οι συνθήκες διαβίωσης είναι δευτερεύον επιχείρημα.

 

1.Να υποθέσω ότι έχεις στοιχεία που να δείχνουν την "πραγματική" του ιδιότητα.

Άντε και είναι ψεύτης γιατί δεν τον κλείνουν μέσα ή γιατί του πρότειναν να αναλάβει διευθυντής σε πτέρυγα κλινικής;

Κάνε του μήνυση βρε αδερφέ αν έχεις αμφιβολίες για την ιδιότητά του,πιστεύεις ότι αν ήταν απατεώνας οι φαρμακευτικές δε θα τον κυνηγούσαν;

 

2.Για το εμβόλιο του Η1Ν1 7 μέρες δοκιμές; Άκουγες καραμέλες,να πας σε ΩΡΛ.

Τα ανόργανα συστατικά των εμβολίων δεν αναγράφονται στα συστατικά βάση νόμου.

Από τη σελίδα του FDA

Thimerosal, which is approximately 50% mercury by weight, has been one of the most widely used preservatives in vaccines.

http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/SafetyAvailability/VaccineSafety/UCM096228#thi

 

Επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω γενικά για μελέτες σχετικά με την ασφάλεια που κάνουν ή χρηματοδοτούν οι ίδιοι που πουλάνε τα φάρμακα.

 

3.Δεν κατευθύνω ενημερώνω,εκτός και αν απευθύνομαι σε άβουλα άτομα.

 

4.Αν πιστεύεις ότι η διατροφή,η άσκηση και γενικά ο τρόπος ζωής,ο τρόπος σκέψης (ψυχολογία) και οι συνθήκες διαβίωσης δεν επηρεάζουν το ανοσοποιητικό είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσοι έχετε αρρωστήσει/κρυώσει και είστε ακόμα ελαφριά, προσέξτε γιατί η συγκεκριμένη ίωση είναι ύπουλη και το γυρνάει σε βρογχίτιδα.

Όσοι γνωστοί μου έχουν κολλήσει είναι με τα συμπτώματα ,πάνω κάτω, που αναφέρθηκαν:

Ζαλάδα, τάση για εμετό, υψηλό πυρετό (πάνω από 38,5) ,αδυναμία και άπειρο βήχα (ειδικά αν το γυρίσει σε βρογχίτιδα όπως είπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια μικρή αναζήτηση βρήκα πως το εμβόλιο της γρίπης Vaxigrip "may contain traces of formaldehyde (≤ 30 μg)". Συγκριτικά βρήκα πως είναι λιγότερη ποσότητα από 4-9 τσιγάρα, χωρίς να ξέρω βέβαια την αναλογία της επίδρασης στον οργανισμό λόγω διαφορετικών οδών. Το ίδιο άρθρο αναφέρει για μικρές συγκεντρώσεις στην ατμόσφαιρα νοσοκομείων και διάφορα άλλα μέρη.

Ας μας πει κάποιος γνώστης, πάντως εμένα σαν απλή ασθενή δεν μου φαίνεται ικανή ποσότητα να προκαλέσει κάποια βλάβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βροχιτιδα ειχα περασει περυσι. Ειχα εντονο βηχα κ εκανα ακτινογραφια. Πηρα αντιβιωση και ενα μηνα κατι εισπνοές , ομως ο βηχας δεν ειχε φυγει τελειως και ξανάκανα ακτινα που εδειξε οτι πρεπει να παρω ξανα αντιβιωση! Μ ειχε ταλαιπωρήσει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχω λαρυγγίτιδα και όχι φαρυγγίτιδα. Βήχας εγώ κι οι σκύλοι, και όταν καταφέρω να μιλήσω ακούγομαι σαν να μη πω. Κοιμήθηκα ξημερώματα από εξάντληση λόγω βήχα, και σήμερα πονάω παντού. Ακόμα βήχω, αλλά κάπως λιγότερο από χτες, κέρδισα όμως πάλι δέκατα. Τουλάχιστον έχασα 1 1/2 κιλό και κέρδισα 6pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.5 μηνα ημουν με συναχι,βηχα απιστευτο σε φαση που πονουσαν ολα μου τα σωθικα απο το τρανταγμα..Τα εχω περιγραψει εκτενως την περιοδο των γιορτων :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε για τρεξιμο σημερα το απογευμα ψησου!

Τρεχει η μυτη μου (και παλι) και μου φτανει.. :)

Οταν στα ΜΜΜ φτερνιζονται διπλα σου σαν μοσχαρια πως να μην κολλησεις..γαμω την κοινωνια μου μεσα φετος θα παρω βραβειο μυξας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχει η μυτη μου (και παλι) και μου φτανει.. :)

Οταν στα ΜΜΜ φτερνιζονται διπλα σου σαν μοσχαρια πως να μην κολλησεις..γαμω την κοινωνια μου μεσα φετος θα παρω βραβειο μυξας!

 

Φτιάξε καλο οργανισμο να μην σε επηρεάζουν οι αρρωστιάρηδες. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε καλο οργανισμο να μην σε επηρεάζουν οι αρρωστιάρηδες. B)

Φετος το ανοσοποιητικο μου ειναι στο μειον απειρο..αγχος,κακη διαθεση..τελος παντων! Αυτα περνανε , υπαρχουν και χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...