Προς το περιεχόμενο

Συσκευές iPhone “απενεργοποιούνται” μόλις η Apple ανιχνεύσει επισκευές από τρίτους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

fixed

 

 

YΓ. Τελικα μενουν  λιγοτερα πραγματα να πωληθουν απο ενα κλεμμενο iphone....με αυτη την "πατάτα" της apple.

και θα έπρεπε να με νοιάζει εμένα αυτό ε ? το ότι θα μπορούσα να φτιάξω το κινητό πχ με 50 ευρώ αν έσπαγε η οθόνη και η apple μου έπαιρνε 3 κατοστάρικα δεν σου λέει τίποτα ε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα έπρεπε να με νοιάζει εμένα αυτό ε ? το ότι θα μπορούσα να φτιάξω το κινητό πχ με 50 ευρώ αν έσπαγε η οθόνη και η apple μου έπαιρνε 3 κατοστάρικα δεν σου λέει τίποτα ε ?

 

καλα αφού δεν σε νοιάζει ,πες μας που συχνάζεις να σου κλέψουμε το κινητό.....

Το κέρδος απο την κλοπή μειώνεται και δεν είναι πια,σοβαρό το κέρδος ενός ληστή ώστε να ρισκάρει να κλέψει ένα iPhone.

Δε μου λέει τίποτα αυτό που λες γιατι η οθόνη μόνη της συνεχίζεται να φτιάχνεται όπως και παλαιότερα, με τα ίδια λεφτα ,φτάνει να μην ξερχαβαλωσεις το home button.

Έχεις πάρει χαμπάρι ότι το πρόβλημα είναι μόνο στο Touch ID ή βρήκες ένα θέμα για την Apple και μπήκες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκαν πάλι οι haters αφορμή να κράξουνε.

περισσότερο ζορίζονται αυτοί που δεν έχουν iphone παρά αυτοί που έχουν.

περίεργα πράγματα.

 

εγώ έχω να πω ότι πολύ καλά κάνει η apple.

παρέχει περισσότερη ασφάλεια έτσι. ξέρεις ότι τα δεδομένα σου είναι απαραβίαστα, εκτός αν κάνεις εσύ γκάφα.

και εκτός των άλλων προστατεύει τη φήμη της.διότι αν πάει κάποιος και βάλει καμία μούφα ανταλλακτικό και υπολειτουργεί μετά θα φαίνεται ότι η συσκευή είναι προβληματική. αυτό είναι δυσφήμιση για την εταιρία. μερικοί δε το καταλαβαίνουν αυτό.

εμένα μ αρέσει διότι φτάσαμε σε σημείο ο κάθε πεινασμένος που αν τον γυρίσεις ανάποδα δε θα πέσει ούτε € από την τσέπη του πάει και παίρνει iphone και πουλάει μουρή. εγώ αυτό δε το δέχομαι.

τα προϊόντα apple, δεν είναι απλά προϊόντα είναι και status symbol, είναι τρόπος ζωής.

 

πως είναι δηλαδή και οι Ferrari. ε φανταστείτε λοιπόν να μπορούσε ο κάθε καημένος να έχει και από μια. χάνει την αίγλη της.

εξάλλου αυτός που θα πάρει προϊόν apple επειδή το νιώθει δε θα δεχτεί να βάλει μαϊμού ανταλλακτικό.

 

υπάρχει περίπτωση κάποιος με ferrari να πάει ψάχνει πχ για μεταχειρισμένο radiocd crown; με τίποτα. θα βάλει το γνήσιο. Και τζάμπα να του το δώσουν δε θα το πάρει.

αυτοί που γκρινιάζουν λοιπόν είναι κάτι κακομοίρηδες που κακώς παίρνουν iphone (τα μεταξωτά βρακιά ξέρετε τι θέλουν.....) και μετά τρέχουν στις λαϊκές και στους πακιστανούς για να πάρουν θήκες των 2-3€. αξιολύπητοι πραγματικά.

Και κράζουν μετά την εταιρία που δε τους αφήνει να πουλήσουν μούρη. Διότι αυτό θέλουν να πουλήσουν μούρη. Απλά να λένε ότι έχουν iphone κι ας μην είναι πραγματικά iphone.

 

Καλά κάνει και τα κόβει αυτά η apple. Διότι υποβαθμίζεται το προϊόν και όλοι εμείς που το αγοράζουμε επειδή πραγματικά γουστάρουμε και θέλουμε να έχουν ότι καλύτερο κυκλοφορεί νιώθουμε κορόιδα.

 

Αν δε μπορείτε να πληρώσετε πηγαίνετε και πάρτε κανένα κινέζικο των 50€ και προσπαθήστε να μας πείσετε ότι πετύχατε ευκαιρία και αφήστε τα iphones γι αυτούς που πραγματικά μπορούν να τα εκτιμήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερη η παρομοιωση με την Ferrari. Αλλωστε ειναι κοινως γνωστο οτι οι Ferrari παραγονται κατα εκαντοταδες εκκατομυρια σε κατι αυτοματοποιημενα εργοστασια (και δη στην Κινα) απο φτηνιαρικα υλικα τυπου αλουμινιο...

Μπα σε καλο σου ρε μπαγασα, μας πεθανες στα γελια. Μπραβο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ έχω να πω ότι πολύ καλά κάνει η apple.

παρέχει περισσότερη ασφάλεια έτσι. ξέρεις ότι τα δεδομένα σου είναι απαραβίαστα, εκτός αν κάνεις εσύ γκάφα.

.

τα προϊόντα apple, δεν είναι απλά προϊόντα είναι και status symbol, είναι τρόπος ζωής.

 

 

 

 

 

δεν υπαρχει σωτηρια πλεον..

θα ηθελα να γελασω,αλλα μου βγαινει πιο πολυ να κλαψω..

αρχικα για ποια απαραβιαστα δεδομενα μιλας?

για αυτα που βγαζετε φορα παρτιδα στα social media?

και για ποιον ακριβως τροπο ζωης μιλας?

εκτος και αν τρολαρεις,που και παλι fail θα ηταν γιατι το κουραζεις πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω πως καποιοι τσιμπανε με τρολοποστ οπως το παρακατω...

Τσαμπα κουραζεστε παιδες...

 

Επισης απορω πως ειναι ακομα ανοιχτο αυτο το νημα....

 

βρήκαν πάλι οι haters αφορμή να κράξουνε.
περισσότερο ζορίζονται αυτοί που δεν έχουν iphone παρά αυτοί που έχουν.
περίεργα πράγματα.

εγώ έχω να πω ότι πολύ καλά κάνει η apple.
παρέχει περισσότερη ασφάλεια έτσι. ξέρεις ότι τα δεδομένα σου είναι απαραβίαστα, εκτός αν κάνεις εσύ γκάφα.
και εκτός των άλλων προστατεύει τη φήμη της.διότι αν πάει κάποιος και βάλει καμία μούφα ανταλλακτικό και υπολειτουργεί μετά θα φαίνεται ότι η συσκευή είναι προβληματική. αυτό είναι δυσφήμιση για την εταιρία. μερικοί δε το καταλαβαίνουν αυτό.
εμένα μ αρέσει διότι φτάσαμε σε σημείο ο κάθε πεινασμένος που αν τον γυρίσεις ανάποδα δε θα πέσει ούτε € από την τσέπη του πάει και παίρνει iphone και πουλάει μουρή. εγώ αυτό δε το δέχομαι.
τα προϊόντα apple, δεν είναι απλά προϊόντα είναι και status symbol, είναι τρόπος ζωής.

πως είναι δηλαδή και οι Ferrari. ε φανταστείτε λοιπόν να μπορούσε ο κάθε καημένος να έχει και από μια. χάνει την αίγλη της.
εξάλλου αυτός που θα πάρει προϊόν apple επειδή το νιώθει δε θα δεχτεί να βάλει μαϊμού ανταλλακτικό.

υπάρχει περίπτωση κάποιος με ferrari να πάει ψάχνει πχ για μεταχειρισμένο radiocd crown; με τίποτα. θα βάλει το γνήσιο. Και τζάμπα να του το δώσουν δε θα το πάρει.
αυτοί που γκρινιάζουν λοιπόν είναι κάτι κακομοίρηδες που κακώς παίρνουν iphone (τα μεταξωτά βρακιά ξέρετε τι θέλουν.....) και μετά τρέχουν στις λαϊκές και στους πακιστανούς για να πάρουν θήκες των 2-3€. αξιολύπητοι πραγματικά.
Και κράζουν μετά την εταιρία που δε τους αφήνει να πουλήσουν μούρη. Διότι αυτό θέλουν να πουλήσουν μούρη. Απλά να λένε ότι έχουν iphone κι ας μην είναι πραγματικά iphone.

Καλά κάνει και τα κόβει αυτά η apple. Διότι υποβαθμίζεται το προϊόν και όλοι εμείς που το αγοράζουμε επειδή πραγματικά γουστάρουμε και θέλουμε να έχουν ότι καλύτερο κυκλοφορεί νιώθουμε κορόιδα.

Αν δε μπορείτε να πληρώσετε πηγαίνετε και πάρτε κανένα κινέζικο των 50€ και προσπαθήστε να μας πείσετε ότι πετύχατε ευκαιρία και αφήστε τα iphones γι αυτούς που πραγματικά μπορούν να τα εκτιμήσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα προϊόντα apple, δεν είναι απλά προϊόντα είναι και status symbol, είναι τρόπος ζωής.

 

 

To οτι για ορισμενους συμβαινει (κακως), να ειναι status symbol, ειχα γραψει σε ετερο νημα

(την εφαγε η μαρμαγκα-διαγραφτηκε η παρατηρηση μου! Ομως, σε συζητηση με...Ψυχιατρο,

θα σας εξηγησει οτι, πραγματι για ορισμενους -δηλαδη οχι ολους- πελατες ειναι ακριβως ετσι)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@Unabomber

 

Υπαρχουν αναφορες πως "σωζεται" η κατασταση εαν μετα το "brick", το αφησεις μερικες ωρες να προσπαθει. Τραγικο φυσικα, αλλα τουλαχιστον υπαρχει ελπιδα. Btw, το bug αφορα συσκευες 64bit, aka 5s και πανω, σε >=iOS 8.

Το σιγουρο ειναι πως εαν σκασεις μυτη σε Apple Store με το συγκεκριμενο προβλημα, προχωρουν σε αντικατασταση της συσκευης. Επισης, κυκλοφορει και αυτη η θεωρια: "Worldwide Apple Store are being made aware that disconnecting the battery and reconnecting fixes the issue", η οποια θεωρητικα πρεπει οντως να λυνει το προβλημα (reset της ημερομηνιας).

Και μια ενδιαφερουσα ιδεα: NTP server σε public wifi, ο οποιος "σερβιρει" ως σημερινη ημερομηνια την 1/1/1970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκαν πάλι οι haters αφορμή να κράξουνε.

περισσότερο ζορίζονται αυτοί που δεν έχουν iphone παρά αυτοί που έχουν.

περίεργα πράγματα.

 

εγώ έχω να πω ότι πολύ καλά κάνει η apple.

παρέχει περισσότερη ασφάλεια έτσι. ξέρεις ότι τα δεδομένα σου είναι απαραβίαστα, εκτός αν κάνεις εσύ γκάφα.

και εκτός των άλλων προστατεύει τη φήμη της.διότι αν πάει κάποιος και βάλει καμία μούφα ανταλλακτικό και υπολειτουργεί μετά θα φαίνεται ότι η συσκευή είναι προβληματική. αυτό είναι δυσφήμιση για την εταιρία. μερικοί δε το καταλαβαίνουν αυτό.

εμένα μ αρέσει διότι φτάσαμε σε σημείο ο κάθε πεινασμένος που αν τον γυρίσεις ανάποδα δε θα πέσει ούτε € από την τσέπη του πάει και παίρνει iphone και πουλάει μουρή. εγώ αυτό δε το δέχομαι.

τα προϊόντα apple, δεν είναι απλά προϊόντα είναι και status symbol, είναι τρόπος ζωής.

 

πως είναι δηλαδή και οι Ferrari. ε φανταστείτε λοιπόν να μπορούσε ο κάθε καημένος να έχει και από μια. χάνει την αίγλη της.

εξάλλου αυτός που θα πάρει προϊόν apple επειδή το νιώθει δε θα δεχτεί να βάλει μαϊμού ανταλλακτικό.

 

υπάρχει περίπτωση κάποιος με ferrari να πάει ψάχνει πχ για μεταχειρισμένο radiocd crown; με τίποτα. θα βάλει το γνήσιο. Και τζάμπα να του το δώσουν δε θα το πάρει.

αυτοί που γκρινιάζουν λοιπόν είναι κάτι κακομοίρηδες που κακώς παίρνουν iphone (τα μεταξωτά βρακιά ξέρετε τι θέλουν.....) και μετά τρέχουν στις λαϊκές και στους πακιστανούς για να πάρουν θήκες των 2-3€. αξιολύπητοι πραγματικά.

Και κράζουν μετά την εταιρία που δε τους αφήνει να πουλήσουν μούρη. Διότι αυτό θέλουν να πουλήσουν μούρη. Απλά να λένε ότι έχουν iphone κι ας μην είναι πραγματικά iphone.

 

Καλά κάνει και τα κόβει αυτά η apple. Διότι υποβαθμίζεται το προϊόν και όλοι εμείς που το αγοράζουμε επειδή πραγματικά γουστάρουμε και θέλουμε να έχουν ότι καλύτερο κυκλοφορεί νιώθουμε κορόιδα.

 

Αν δε μπορείτε να πληρώσετε πηγαίνετε και πάρτε κανένα κινέζικο των 50€ και προσπαθήστε να μας πείσετε ότι πετύχατε ευκαιρία και αφήστε τα iphones γι αυτούς που πραγματικά μπορούν να τα εκτιμήσουν

 

1) Κατέβα από το καλάμι σου.

 

2) Ευτυχώς (Βάσει Likes) δεν συμφωνεί εδώ μέσα μαζί σου ούτε και ο πιο σκληροπυρηνικός οπαδός της apple,

 

3) Πότε σου είπε η apple ότι αν βάλεις μαϊμού ανταλλακτικό θα σου χαλάσει την συσκευή;;; Αφού δεν το είπε τότε επιστροφή χρημάτων μήπως;;;;

 

4) Από εδώ και εμπρός να ζητάει Ε9 η Apple πριν σε αφήσει να αγοράσεις προϊόν της. Για την Ιστορία όμως σέβομαι περισσότερο τα παιδιά που μόχθησαν για να το πάρουν από άτομα σαν εσένα που μπορεί να είναι και από τα λεφτά του μπαμπά. (Ακόμα και αν διαφωνώ με την επιλογή τους).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως είναι δηλαδή και οι Ferrari. ε φανταστείτε λοιπόν να μπορούσε ο κάθε καημένος να έχει και από μια. χάνει την αίγλη της.

 

Τελικά εχουν λίγοι επειδή δεν μπορούν όλοι και άρα το νούμερο των συσκευών ειναι μικρό ή έχει μεγάλο μεριδιο στην αγορά όπως κόπτεται γνωστός μέτοχος να μας πείσει και άρα δεν ισχύει το πρώτο?

Αποφασίστε εσεις οι lovers τι γραμμή θα κρατήσετε γιατι μας μπερδεύετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τελικά εχουν λίγοι επειδή δεν μπορούν όλοι και άρα το νούμερο των συσκευών ειναι μικρό ή έχει μεγάλο μεριδιο στην αγορά όπως κόπτεται γνωστός μέτοχος να μας πείσει και άρα δεν ισχύει το πρώτο?

Αποφασίστε εσεις οι lovers τι γραμμή θα κρατήσετε γιατι μας μπερδεύετε.

 

 

Σε αυτά μπορείς να σου απαντήσεις μόνος σου. Βγες έξω και ρίξε μια ματιά στις συσκευές που κρατάει ο κόσμος. :) 

 

Απο κει και πέρα τα οικονομικά στοιχεία κλπ λίγο/πολύ τα ξέρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εχουν λίγοι επειδή δεν μπορούν όλοι και άρα το νούμερο των συσκευών ειναι μικρό ή έχει μεγάλο μεριδιο στην αγορά όπως κόπτεται γνωστός μέτοχος να μας πείσει και άρα δεν ισχύει το πρώτο?

Αποφασίστε εσεις οι lovers τι γραμμή θα κρατήσετε γιατι μας μπερδεύετε.

 

Τώρα που θα περάσουν όλοι το retro theme που λέει ο Unabomber θα πέσει περονόσπορος.

Παιδιά σβήστε την φωτογραφία γιατί θα γίνει viral, δεν κάθονται όλοι να διαβάσουν ολόκληρο το post και θα παίσει κλάμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά μπορείς να σου απαντήσεις μόνος σου. Βγες έξω και ρίξε μια ματιά στις συσκευές που κρατάει ο κόσμος. :)

 

Απο κει και πέρα τα οικονομικά στοιχεία κλπ λίγο/πολύ τα ξέρουμε.

Παντως στις μεγαλες Ευρωπαικες πολεις  η πλειοψηφια κυκλοφορει με iphones  ,στις τριτοκοσμικες  χωρες βλεπεις περισσοτερα τριτων κατασκευαστων και φυσικα ο λογος ειναι προφανως οικονομικος  πλην ελαχιστων εξαιρεσεων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...