Προς το περιεχόμενο

Ελληνες Μισθοφοροι


Harisgsxr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως όσους ξέρω :

 

~Είναι εν ενέργεια αστυνομικοί και χρησιμευουν στο να κάνουν και τα conne με την αστυνομία αλλά και είναι γενικά πιο απλό να έχεις κάποιον με νόμιμο όπλο ή

~έχουν σίγουρα πάει ειδικές δυνάμεις και έχουν και κάποια άλλη διάκριση σημαντική σε αγώνες που έχουν σχέση με μάχη σώμα με σώμα. Παράλληλα όλοι έχουν και λίγο μυαλό αλλά δεν είναι κ τα καλύτερα παιδιά

~είναι από το εξωτερικό και έχουν τουλάχιστον εκπαίδευση στο Ισραήλ και μεγάλη προϋπηρεσία.

 

Οπότε μάγκες 22~28 μάλλον είναι αναλώσιμοι βλακες και σίγουρα δεν είναι κάτι φοβερό. Το σωστό προφίλ για τη συνοδεία, εκτός των παραπάνω είναι σίγουρα σε άριστη φυσική κατάσταση, με μυαλό, και φυσικά απόλυτη εχεμυθεια.

 

Η αποτυχημένη Version των παραπάνω είναι η ασφάλεια στα κλαμπακια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε άνθρωπε μπας και είσαι έφηβος?? Γιατί μάλλον δεν θες να ακουσεις.. Δεν πας για πάνω από 50€ την μέρα?? Ούτε την ΓΑΤΑ σουωδεν εξασφαλιζεις με αυτά τα λεφτά. Θες να πούμε 100€ δλδ 3000€ γίνε ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ή ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ, λεφτά που οι στεριανοί δεν θα δουν ούτε ζωγραφιστα και πολύ σκληρή ζωή, αλλά από πόλεμο όσο να πεις καλύτερα.

Καταρχας φιλε μου οχι δεν ειμαι εφηβος,κατα δευτερον προφανως και δεν λαμβανω υποψιν τα 50 τα 100 ακομη και τα 300 ευρω την μερα,μιλαω για το μαξιμουμ που μπορεις να φτασεις επειτα απο εκπαιδευσεις και εμπολεμες ζωνες για φυλαξεις κομβοι και λοιπα που μιλαμε για 1000+ ευρω την μερα.

Εγώ πάντως όσους ξέρω :

 

~Είναι εν ενέργεια αστυνομικοί και χρησιμευουν στο να κάνουν και τα conne με την αστυνομία αλλά και είναι γενικά πιο απλό να έχεις κάποιον με νόμιμο όπλο ή

~έχουν σίγουρα πάει ειδικές δυνάμεις και έχουν και κάποια άλλη διάκριση σημαντική σε αγώνες που έχουν σχέση με μάχη σώμα με σώμα. Παράλληλα όλοι έχουν και λίγο μυαλό αλλά δεν είναι κ τα καλύτερα παιδιά

~είναι από το εξωτερικό και έχουν τουλάχιστον εκπαίδευση στο Ισραήλ και μεγάλη προϋπηρεσία.

 

Οπότε μάγκες 22~28 μάλλον είναι αναλώσιμοι βλακες και σίγουρα δεν είναι κάτι φοβερό. Το σωστό προφίλ για τη συνοδεία, εκτός των παραπάνω είναι σίγουρα σε άριστη φυσική κατάσταση, με μυαλό, και φυσικά απόλυτη εχεμυθεια.

 

Η αποτυχημένη Version των παραπάνω είναι η ασφάλεια στα κλαμπακια!!!

Φιλε μου θα συμφωνησω,αλλα για να επαναφερω το θεμα,μιλαω καθαρα για στρατιωτικου ειδους μισθοφορικες αποστολες,και οχι απλα φυλαξεις προσωπων στο "πολιτικο" περιβαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθοφόρος που ? Σε φύλαξη πλοίων ?Σε εμπόλεμη περιοχή? Τα πλοία έχουν πεθάνει από άποψη μισθού μπορεί να ακούσεις και για λιγότερο από 1000 ευρώ για 15 μέρες.Υπάρχουν εταιρείες που σε πληρώνουν για φύλαξη των εγκαταστάσεων τους σε Νιγηρία και λοιπές παρόμοιες περιοχές πάνω από 4000-5000/μήνα με αρκετά έξτρα .Για εμπολεμη περιοχή δεν έχω ιδέα.Μετά έχεις μια επιλογή την Λεγεώνα των ξένων αλλά θέλει να το λέει η καρδιά σου.Από άποψη προσόντων σίγουρα πολύ καλή φ.κ. θητεία σε ειδικές δυνάμεις στον στρατο και μετά υπάρχουν διάφορα σχολεία στο Ισραήλ κυρίως αλλά κοστίζουν αρκετά πάνω από 5000 ανά σχολείο.Διάφορα σχολεία που γίνονται στην Ελλάδα είναι της πλάκας και απευθύνονται κυρίως σε συνόδους φαντασμενων VIP ,γιατί οι σοβαροί Vip-στοχοι στέλνουν τους συνόδους τους στο Ισραήλ για εκπαιδευση

Ακριβως οπως τα ειπε ο φιλος ειναι τα πραγματα .Ι

σχυει πως στο Ισραηλ ειναι τα τοπ σχολεια  αλλα  ειχα την εντυπωση πως το κοστος ηταν περιπου στα 3κ οχι στα 5κ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άνθρωπε μπας και είσαι έφηβος?? Γιατί μάλλον δεν θες να ακουσεις.. Δεν πας για πάνω από 50€ την μέρα?? Ούτε την ΓΑΤΑ σουωδεν εξασφαλιζεις με αυτά τα λεφτά. Θες να πούμε 100€ δλδ 3000€ γίνε ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ή ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ, λεφτά που οι στεριανοί δεν θα δουν ούτε ζωγραφιστα και πολύ σκληρή ζωή, αλλά από πόλεμο όσο να πεις καλύτερα.

Μερικοί γουστάρουν να πάνε σε πόλεμο κτλ. Μπορεί εσύ να μη το καταλαβαίνεις αλλά έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ισραηλ και μπλακ γοτερ...? να πας στη σχολη του "μαυρου δρακου" ειναι η πιο περιζητητη. με 45 κουνηματα και 185  σπασιματα που θα μαθεις εκει, ... τα κυτει αιμα...!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άνθρωπε μπας και είσαι έφηβος?? Γιατί μάλλον δεν θες να ακουσεις.. Δεν πας για πάνω από 50€ την μέρα?? Ούτε την ΓΑΤΑ σουωδεν εξασφαλιζεις με αυτά τα λεφτά. Θες να πούμε 100€ δλδ 3000€ γίνε ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ή ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ, λεφτά που οι στεριανοί δεν θα δουν ούτε ζωγραφιστα και πολύ σκληρή ζωή, αλλά από πόλεμο όσο να πεις καλύτερα.

 

Για την Ελλάδα ή στην Ζιμπάμπουε αναφέρεσαι; Γιατί και για την Ελλάδα, τα λεφτά αυτά είναι πολύ εύκολα να τα βγάλει κάποιος ακόμα και ο υπάλληλος. Αν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις, εμπειρία και πολυετή καριέρα.

 

Πόσο μάλλον σε άλλες χώρες που είναι ο μέσος μισθός των επαγγελματιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ελλάδα ή στην Ζιμπάμπουε αναφέρεσαι; Γιατί και για την Ελλάδα, τα λεφτά αυτά είναι πολύ εύκολα να τα βγάλει κάποιος ακόμα και ο υπάλληλος. Αν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις, εμπειρία και πολυετή καριέρα.

 

Πόσο μάλλον σε άλλες χώρες που είναι ο μέσος μισθός των επαγγελματιών.

Οτι να ναι!Φιλε εχεις δουλεψει ποτε στην ζωη σου η πας ακομα σχολειο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μου λες οτι εκτός Ελλάδας σε κανονική δουλειά δεν μπορείς να φτάσεις τα €3k τον μήνα.

Εκτος Ελλαδας ναι μπορεις.Μην ξεχναμε ομως οτι ανεβαινει και το κοστος ζωης.

Αλλα αλλο αυτο.Ο φιλος μιλησε και για την Ελλαδα κι οτι ειναι κι ευκολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας φιλε μου οχι δεν ειμαι εφηβος,κατα δευτερον προφανως και δεν λαμβανω υποψιν τα 50 τα 100 ακομη και τα 300 ευρω την μερα,μιλαω για το μαξιμουμ που μπορεις να φτασεις επειτα απο εκπαιδευσεις και εμπολεμες ζωνες για φυλαξεις κομβοι και λοιπα που μιλαμε για 1000+ ευρω την μερα.

 

Φιλε μου θα συμφωνησω,αλλα για να επαναφερω το θεμα,μιλαω καθαρα για στρατιωτικου ειδους μισθοφορικες αποστολες,και οχι απλα φυλαξεις προσωπων στο "πολιτικο" περιβαλλον.

όλα είναι ζήτηση και προσφορά. 1000€ την ημέρα ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΟΤΕ,όχι εσύ κανείς που αρχίζει μετά τα 15 εκπαίδευση. Στη Συρία (εμπόλεμη) πάει 8000€ το μηνα ή φύλαξη... ΑΣΕ που πρέπει να έχεις τρελη πείρα. Ο θείος μου (α μηχανικός) τελευταίο μπάρκο πείρε 14.000 το μήνα. ΑΣΕ τα φανταστικά 30000€ και κυνηγά τα 10.000 που είναι ρεαλιστικό να το βγάζεις όταν θα εχεις 10- 15 χρόνια θάλασσας. Αν όντως έχεις τόσο μεγαλο θέμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι!Φιλε εχεις δουλεψει ποτε στην ζωη σου η πας ακομα σχολειο;

καλυτερα να μασαμε παρα να μιλαμε, αν δε ξερουμε..

 

μια χαρα παιζουν τετοιοι μισθοι και στην Ελλαδα, σε συγκεκριμενους κλαδους, αρκει να εχεις το καταλληλο πακετο σπουδων (και οχι παντα απαραιτητα)/προυπηρεσιας-εμπειριας (κυριως). και δε μιλαμε για top managers. δεν ειναι αναγκη να γινεις ναυτικος για να βγαλεις 3 χιλιαρικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να μασαμε παρα να μιλαμε, αν δε ξερουμε..

 

μια χαρα παιζουν τετοιοι μισθοι και στην Ελλαδα, σε συγκεκριμενους κλαδους, αρκει να εχεις το καταλληλο πακετο σπουδων (και οχι παντα απαραιτητα)/προυπηρεσιας-εμπειριας (κυριως). και δε μιλαμε για top managers. δεν ειναι αναγκη να γινεις ναυτικος για να βγαλεις 3 χιλιαρικα

Σοβαρα μιλας;Και γω που νομιζα οτι παιρνουν ολοι ανεξαιρετως 500 ευρω.

Οτι να ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να μασαμε παρα να μιλαμε, αν δε ξερουμε..

 

μια χαρα παιζουν τετοιοι μισθοι και στην Ελλαδα, σε συγκεκριμενους κλαδους, αρκει να εχεις το καταλληλο πακετο σπουδων (και οχι παντα απαραιτητα)/προυπηρεσιας-εμπειριας (κυριως). και δε μιλαμε για top managers. δεν ειναι αναγκη να γινεις ναυτικος για να βγαλεις 3 χιλιαρικα

όντως υπάρχουν τέτοιες αμοιβές και σε φαρμακευτικές και πληροφορικής και ναυτιλιακά και σε αρκετούς ακόμα κλάδους. ναι απλά το πακέτο που γράφεις πτυχία προϋπηρεσία είναι μια επένδυση. Ναυτικός είναι αρχικός μισθός. Όταν φτάνει στα 40 ένας Στεριανός ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ να καθαρίζει 4k ο μηχανικός κυνηγάει το 10ρικο. Βέβαια αυτό συμβαίνει για άλλους λόγους ευνόητους. Τα λεφτά στο καράβι δεν είναι τσαμπα. Είναι ή αποζημίωση ότι δεν θα μπορεσεις να θάψεις ούτε τους γονείς σου π.χ γιατί μπορεί να φύγουν και να είσαι πέλαγος. χάνεις τα ΠΑΡΑ πολλές σημαντικές στιγμες. Αυτό στο πληρώνουν μερικώς αν πεις πως κοστολογούνται.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχουμε ξεφυγει απο το θεμα,οποιοι εχουν στρατιωτικου τυπου μισθοφορικες εμπειριες παρακαλω να μονοπωλησουν στο topic.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...