Προς το περιεχόμενο

Πρώτες φωτογραφίες των Galaxy S7 και Galaxy S7 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα μην κάνεις δηλώσεις περί άχρηστης υψηλής ανάλυσης γιατί τα "γραπτά" μένουν.

Όταν τη βάλει η Apple, δε θα είναι πια άχρηστη.

...

 

 

 

Στα τελευταία renders, μια χαρά όμορφη συσκευή είναι, δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλι καλα που τα περι συγκρισης κινητων μεσω ενος benchmarks γινονται στα forums και οχι στην πραγματικοτητα για να ξερουμε τι να παρουμε στα σοβαρα υποψη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εσύ από ότι θυμάμαι έβγαζες άχρηστο το t100.....

Άντε γεια και καλή συνέχεια

 

Δε θυμάσαι καλά και βασικά, δε με ενδιαφέρει και τι θυμάσαι ή τι πιστεύεις. Το Τ100 (offtopic) είναι περιορισμένων δυνατοτήτων λόγω χαμηλής επεξεργαστικής ισχύος και ram. Καλό, χρυσό, αλλά μέχρι ένα σημείο.

Αφού δεν το έχετε ρε γαμώτο τι ασχολείστε; Το S7 έχει τριπλάσια ανάλυση οθόνης, προφανώς και θα είναι χαμηλότερα.

Αυτό αφορά στις 3d επιδόσεις onscreen και μόνο. Στους υπόλοιπους τομείς και benchmarks, δεν υπάρχει δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τη βάλει η Apple, δε θα είναι πια άχρηστη.

Ετσι ακριβως.

 

Οπως με το μεγεθος οθονης που μεχρι το 2013 το ιδανικο ηταν 4" για να φθανει ο αντιχειρας σε ολη την οθονη και το 2014 ξαφνικα μεγαλωσαν οι αντιχειρες μας κ το ιδανικο ηταν 4.7" ή 5.5" . 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβως.

 

Οπως με το μεγεθος οθονης που μεχρι το 2013 το ιδανικο ηταν 4" για να φθανει ο αντιχειρας σε ολη την οθονη και το 2014 ξαφνικα μεγαλωσαν οι αντιχειρες μας κ το ιδανικο ηταν 4.7" ή 5.5" . 

Ακριβώς έτσι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​φρεσκα νέα λένε ότι ο snap820 πατάει το Α9Χ της apple - ιδίως στην gpu και επίσης με την σειρά του ο exynos 8890 είναι 15% επάνω απο τον 820

nope http://prntscr.com/a1emai

Εκτός από gpu (που οι συσκευές με την άχρηστη υπερυψηλή ανάλυση χρειάζονται δυνατή gpu), πατιέται στα υπόλοιπα (στη ram μία η άλλη).

στα παιχνίδια όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο και ειδικά την άχρηστη υπερυψηλή ανάλυση σε VR την έχεις δει??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα παιχνίδια όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο και ειδικά την άχρηστη υπερυψηλή ανάλυση σε VR την έχεις δει??

Έχω δει την "άχρηστη υπερυψηλή" ανάλυση στο LG G3 που σέρνεται (και κάνουμε πατέντες για να την κατεβάσουμε σε 1080 για να ανασάνει η συσκευή) και λιγότερο στους 810 που αγχομαχούν σε βαριά παιχνίδια. Από τον 820 και πάνω έχουμε πρακτικά άριστη απόδοση. 

 

Να τη βάλουμε την ανάλυση, αλλά να την υποστηρίξουμε, όχι να βλέπουμε 10fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πέφτετε στο τριπάκι και συγκρίνετε benchmarks σε κινητά διαφορετικών λειτουργικών;

Στο τέλος θα έρθετε και θα συγκρίνετε Xbone-PS4 με PC... oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το πράγμα κάθε φορά να συγκρίνουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη πρέπει να ειναι το μεγαλύτερο γνώρισμα μας σαν λαός. Το ίδιο γίνεται και στο ποδόσφαιρο, την πολιτική κτλ. Σώνει και καλά ο ένας να πείσει τον άλλο ότι το δικό του ειναι το καλύτερο ή το πιο σωστό. Δηλ. άμα εγώ έχω πχ. Samsung ή είμαι Ολυμπιακός πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να με πείσει να αλλάξω; Δεν το καταλαβαίνω. Πρώτον κάποιους ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ λόγους θα έχω για να τα επέλεξα, τους οποίους ο άλλος δεν συμμερίζεται, και δεύτερον ακόμα και αν με έπειθε ότι είμαι λάθος τι θα καταλάβαινε; Στην τελική αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα ή απόψεις δεν θα είχε κανένα νόημα και η ζωή ή θα σκοτωνομασταν για τις ίδιες γκόμενες! Ξεκολλάτε και χαρείτε τις επιλογές σας (σε όλους τους τομείς) χωρίς να πρέπει να τις επιβάλλετε ή να τις δικαιολογείτε στους άλλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πέφτετε στο τριπάκι και συγκρίνετε benchmarks σε κινητά διαφορετικών λειτουργικών;

Στο τέλος θα έρθετε και θα συγκρίνετε Xbone-PS4 με PC... oh wait...

Smartphone ειναι ,με τι να το συγκρινουμε;Με πλυντηρια;

Καλως ή κακως θα συγκριθουν.

Τωρα καθαρος νικητης δεν γινεται να βγει λογω διαφορετικου hardware και λογισμικου,αλλα φορουμ τεχνολογιας ειναι πρεπει να βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smartphone ειναι ,με τι να το συγκρινουμε;Με πλυντηρια;

Καλως ή κακως θα συγκριθουν.

Τωρα καθαρος νικητης δεν γινεται να βγει λογω διαφορετικου hardware και λογισμικου,αλλα φορουμ τεχνολογιας ειναι πρεπει να βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι...

Εαν αναφερεσε στα benchmarks του antutu όταν μιλάς για σύγκριση αστο καλύτερα. Ποιο καλά και έγκυρα αποτελέσματα θα ειχες εάν ελεγες έναν αριθμό στην τύχη. Το κατέβασα από περιέργεια και έκανα 3 τεστ. Και τα 3 είχαν διαφορετικά αποτελέσματα με μεγάλη απόκλιση. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το μόνο που κάνει το app είναι να βγάζει έναν τυχαίο αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο κ μονο που κάθε σαμσούνγκ π βγαίνει συγκρίνεται με το iPhone αυτο τα λέει όλα για τον κυρίαρχο του παιχνιδιου! Απο εκει και πέρα όλα ειναι προτιμήσεις του καθένα μας κ το ποσα ευρώ διαθέτουμε για κινητό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από gpu (που οι συσκευές με την άχρηστη υπερυψηλή ανάλυση χρειάζονται δυνατή gpu), πατιέται στα υπόλοιπα (στη ram μία η άλλη).

δεν είναι καθολου αχρηστη μακαρι να βαζανε 4κ στο σ7 θα δουμε ισως του χρονου.

Οσο αναφορα το iPhone γιατι εχεις φαγωθεί μην συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα άλλο το ένα άλλο το άλλο.Η  σαμμι θα είναι παντα πρωτοπόρος ότι και να λετε οσο και να κλαιτε μερικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...