Προς το περιεχόμενο

Αυτό το μικροσκόπιο χειρός, θα μπορούσε να εντοπίσει τον καρκίνο ακόμα και σε ιδιωτικά ιατρεία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις δίκιο τα κρέατα που εισάγονται φταινε , ενώ το κρέας από το ελαντα ,από αυτήν την τίμια χώρα είναι πάντα καθαρά ....Εχω ακούσει ότι ο καρκίνος προκαλείται από τα "γερμανικά" προιοντα......Εσύ που τα ξερεις αυτά θα μας πεις αμα ισχύει.

εχω γραψει παρακατω για ελλαδα τι γινεται με ελγχους ....δεν ειπα οτι ολα ειναι αρμονικα...ειδικα τετοιες εποχες το λαδωτηρι παει και ερχεται......γερμανικα δεν δουλεψαμε ποτε.....σκοπιανα,βουλγαρικα,ρουμανικα ,γιατι ειναι κοψοχρονια για τον εμπορο ,ποιοτητας αμφιβολης φυσικα και αυτα .καποια καλα αλλα τα περισσοτερα αρρωστα ηταν και τα σφαζανε να τα προλαβουν για να τα πουλησουν .....ολοι τετοια αγοραζουν.....και τετοιες εποχες ο ελληνας δεν κοιταζει ποιοτητα αλλα την τσεπη .....τρωνε οτι σαβουρα φθηνη εισαγουν οι μεγαλεμποροι !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εν παση περιπτώση ,μακρυγορησα ολιγον αλλα ειδα οτι υπηρχε ενδιαφερον για πληροφοριες....θελει προσοχη το θεμα της διατροφης και ειδικα το κρεας που ειναι βασικη τροφη στους ελληνες .....


Ok ξεφύγαμε αλλά κακό δεν είναι να αλληλοβοηθιόμαστε μεταξύ μας.

μακρια λοιπον φιλε απο γυρο στα σουβλατζιδικα γιατι επι το πληστον κατα 99% ηταν πριν σε φορμολη και φυσικα μακρια απο ντονέρ γυρο που εχει κολλα χημικη για να μην διαλυεται ο κιμας οταν τον ψηνουν......το ντονερ ειναι το χειροτερο απο ολα παντως ......οταν ειδα οτι τους μπογιατιζουν με κολλα για να κρατιεται ο κιμας στη σουβλα ,μονο που δεν ξερασα .........

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ειναι τα βασικα αιτια των ασθενειων μας...τα σκατα που αναπνεουμε, τα σκατα που τρωμε και το αγχος...

 

 

οσο κ αν φαινεται σε καποιους περιεργο το αγχος παιζει τεραστιο ρολο σε καρκινους, εγκεφαλικα, καρδια κ λοιπες ασθενειες...μια καλη λυση ειναιη γυμναστικη

 

το φαγητο φυσικα και παιζει τεραστιο ρολο μιας και αν καποιος τρωει σπανια λαχανικα δεν προλαβαινει ο οργανισμος να αποτοξινωθει απο τις διοξινες των κρεατων και των συσκευασμενων προιοντων...οποτε φατε πολλα φρουτα κ λαχανικα

 

 

τελος ο αερας...δεν μπορουμε να κανουμε ιποτα εκτος του να μην καπνιζουμε και αν ειμαστε τοσο ηλιθιοι που καπνιζουμε, τουλαχιστον να μην καπνιζουμε κοντα σε αλλους και σε κλειστους χωρους και να μην φυσαμε τον καπνο πανω στους αλλους οπως κανουν πολλα ζωα-καπνιστες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τελος ο αερας...δεν μπορουμε να κανουμε ιποτα εκτος του να μην καπνιζουμε και αν ειμαστε τοσο ηλιθιοι που καπνιζουμε, τουλαχιστον να μην καπνιζουμε κοντα σε αλλους και σε κλειστους χωρους και να μην φυσαμε τον καπνο πανω στους αλλους οπως κανουν πολλα ζωα-καπνιστες

 

true dat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος ο αερας...δεν μπορουμε να κανουμε ιποτα εκτος του να μην καπνιζουμε και αν ειμαστε τοσο ηλιθιοι που καπνιζουμε, τουλαχιστον να μην καπνιζουμε κοντα σε αλλους και σε κλειστους χωρους και να μην φυσαμε τον καπνο πανω στους αλλους οπως κανουν πολλα ζωα-καπνιστες

 

ευχαριστω για αυτο το σχόλιο.

 

ημουνα τις προαλλες με εναν τυπο τριαντακατι ετων, αντικαπνιστης και αυτος, και μιλουσαμε στον δρομο. περναει ενας καπνιστης που πιο πολυ εφερνε σε smoke απο το mortal kombat απο τα εφε που εβγαζε.. "λιγος σεβασμος δεν βλαπτει, ειναι και αλλοι στον δρομο" λεει ο τυπος που μιλουσα. η απαντηση του καπνιστη; εκτος του οτι μας εδωσε ευχη, "ο δρομος ειναι δημοσιος". η απαντηση μου: "και το οξυγονο δημοσιο ειναι αλλα μου το στερεις." ξαναευχηθηκε και εφυγε.. οποτε η πικρη αληθεια ειναι οτι οι ελπιδες σου απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα! σκεψου ποσο συχνα συναντας εναν καπνιστη στον δρομο και αν σου στερει 10 εισπνοες ο καθενας, do the math. (για κλειστους χωρους και αναμονες σε στασεις κτλ δεν θα το σχολιασω καν)

 

όσο για το φαγητο, σιγουρα ειναι μεγαλος υπαιτιος του καρκινου. το θεμα ειναι οτι σπανια αποκαλυπτεται το ειδος του καρκινου που εχει καποιος αλλα κρινοντας απο αυτες τις λιγες περιπτωσεις που εγινε γνωστος ο λογος, εγω πιστευω πως το καπνισμα ειναι ο νουμερο ένα. απεναντι μου μια γυναικα εχει καρκινο του λαρυγγα που ολοι ξερουμε απο τι προκαλειται. και οποτε ειναι στο μπαλκονι και αφου με (ξανα)ρωτησει αν εχω τσιγαρα και της (ξανα)πω πως δεν καπνιζω, μου λεει με λυπη πως αυτη καπνιζει και δεν εχει. το μυαλο καιγεται μετα απο λιγο και σπανια υπαρχει γυρισμος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το σαιτ ειναι τεχνολογικο και επειδη ανεβασατε αρθρο για την υγεια και τον καρκινο θελω να προωθησω ενα προγραμμα του πανεπιστημιου STANFORD, που ονομαζεται folding@home και το οποιο τρεχει διαφορα simulations στο pc μας για την αντιμετωπιση του καρκινου αλλα και αλλων ασθενειων οπως το αλτσαχαιμερ, του παρκινσον και του χαντινγκτον...θετετε εσεις το ποσο επεξεργαστικη ισχυς θα καταναλωνει (εχει 3 επιπεδα-μικρο μεσαιο κ μεγαλο)και το ποτε (ειτε συνεχεια,ειτε οταν βρισκεται σε idle...ριξτε του μια ματια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ατμοσφαιρα μπορεις να την αποφυγεις ?? καθε μερα κυκλοφορεις εξω και ρουφας στα πνευμονια σου καυσαεριο, Νο 1 αιτια καρκινων !! Νο2 η διατροφη ......εαν εχεις κανα γνωστο που να ετυχε να δουλευε σε σουβλατζιδικο ή χασαπικο ....θα στα πουν πως εχουν τα πραγματα απο πρωτο χερι ,οπως μου τα ειδα και εγω οταν ετυχε και δουλεψα σε αυτα ....ηδη στην αγορα τωρα που μιλαμε κυκλοφορει εισαγωγη αρνιων απο ισπανια γεματα απο καρκινο ,τα καθαριζουν και τα πουλανε κανονικα .....ο ΕΦΕΤ τα ενεκρινε......μαριναρισμενα κοτοπουλα και κρεατα ειναι γεματα απο Ε .......και ο γυρος στο σουβλατζιδικο βουτηγμενος σε φορμολη κατι μερες πριν γιατι αλλιως θα τους σαπιζαν τα κρεατα των προμηθευτων .....μην σε παω σε κιμα για το τι γινεται εκει .....απλα παραδειγματα που καθημερινα εκατομυρια ελληνες τα σαβουρωνουν δεοντος ,μετα πο αυτη την εμπειρια που μου ετυχε και τα ειδα ,για να παρω κρεας σπιτι μου ρωτουσα τον προισταμενο του χασαπικου πιο απο ολα τα προιντα ηταν καθαρο απο ολα για να αγορασω για το σπιτι μου ,οι πελατες τον επιναν κανονικα και ελεγαν πεντανοστιμο .....οση προληψη και να υπαρχει ,αμα ο καρκινος εχει επιθετικη μορφη ,που ειναι σε μεγαλα ποσοστα πλεον, δεν γλυτωνεις ,διοτι οσο και να προσεξεις απο καποια προιντα ,θα τον πιεις απο καποια αλλα !!!!!!!

Vegetarian απο σήμερα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για αυτο το σχόλιο.

 

ημουνα τις προαλλες με εναν τυπο τριαντακατι ετων, αντικαπνιστης και αυτος, και μιλουσαμε στον δρομο. περναει ενας καπνιστης που πιο πολυ εφερνε σε smoke απο το mortal kombat απο τα εφε που εβγαζε.. "λιγος σεβασμος δεν βλαπτει, ειναι και αλλοι στον δρομο" λεει ο τυπος που μιλουσα. η απαντηση του καπνιστη; εκτος του οτι μας εδωσε ευχη, "ο δρομος ειναι δημοσιος". η απαντηση μου: "και το οξυγονο δημοσιο ειναι αλλα μου το στερεις." ξαναευχηθηκε και εφυγε.. οποτε η πικρη αληθεια ειναι οτι οι ελπιδες σου απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα! σκεψου ποσο συχνα συναντας εναν καπνιστη στον δρομο και αν σου στερει 10 εισπνοες ο καθενας, do the math. (για κλειστους χωρους και αναμονες σε στασεις κτλ δεν θα το σχολιασω καν)

 

Ακριβώς αυτό. Δεν μπορείς να ξεφυγεις από πουθενα. Ακόμα και βγαινοντας από το μετρο, δεν κρατιουνται και το αναβουν πάνω στην σκάλα, οπότε ρουφας όλο το ντουμανι μεχρι να βγεις... δεν είναι άθρωποι αυτοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο γυρος στο σουβλατζιδικο βουτηγμενος σε φορμολη κατι μερες πριν γιατι αλλιως θα τους σαπιζαν τα κρεατα των προμηθευτων .....μην σε παω σε κιμα για το τι γινεται εκει .

 

Δεν έχω καμία σχέση με την τεχνολογία τροφίμων αλλά έχω την υποψία ότι η φορμόλη είναι απαγορευμένη ουσία για την συντήρηση του κρέατος. Μπορεί να υπάρχουν μερικά σουβλατζίδικα που την χρησιμοποιούν αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι κρέατα με φορμόλη κυκλοφορούν ανεξέλεγκτα στην αγορά όσο υποτυπώδεις και αν είναι οι έλεγχοι. Θεωρώ ότι είναι περισσότερο κάτι που διαδίδεται από στόμα σε στόμα χωρίς να ισχύει.

 Κατά τα άλλα ότι τρώμε τρόφιμα φίσκα στα συντηρητικά δεν αμφιβάλλω καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα αρχαία χρονια πως πέθαιναν απο καρκίνο, δεν υπήρχαν ούτε μεταλλαγμένα φαγητά ούτε καυσαέριο ούτε τίποτα απο αυτά που ενοχοποιούμε σήμερα.Σιγουρα παίζουν τον ρόλο τους σε πολλές περιπτώσεις ,αλλα ο κύριος λόγος εμφάνισης της αρρώστιας ειναι τα γονίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάπνιζε εσύ παφ πουφ όλη μέρα και μετά ρίξε το φταίξιμο στα γονίδια (δεν αναφέρομαι σε 'σένα προσωπικά)... Είμαστε ανεύθυνοι σαν λαός και γι' αυτό δεν εφαρμόστηκε ποτέ πραγματικά σ' αυτή την χώρα αντικαπνιστικός νόμος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα σχολια για τα αιτια του καρκινου και ουτε μια συνομωσια για το φαρμακο του καρκινου που δεν μας δινουν???!

 

Ντεφορμε σας βρισκω

Αυτό.

 

Συν την απαίτηση από τον ιδιωτικό τομέα για 'δωρεάν εξέταση' με αυτό το μαραφέτι στο άρθρο,

ασχέτως που αυτό θα έχει κόστος χιλιάδων των χιλιάδων ευρώ για να εξοφληθεί.

 

Και πακέτο την απορία για την 'υπέρογκη' τιμή της αυτής εξέτασης

μετρώντας το κόστος της με βάση το χρόνο που κρατά.

 

 

 

Καλώς ή κακώς

η επιστήμη προχωρά

αλλά έχει ένα κόστος για να παραχθεί.

 

Εκεί που η επιστήμη δεν έχει κόστος για να εξοφλήσει τα έξοδα,

εκεί απλά απλούστατα δεν παράγεται πρόοδος.

 

Για το λόγο αυτό,

άλματα στην επιστήμη και πρόοδος δε θα έρθουν ποτέ στην Ελλάδα

και θα τρέχουμε μονίμως παρακαλώντας στο εξωτερικό για το κέντρο που κάπως κάπου έχει το καλύτερο δυναμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...