Προς το περιεχόμενο

Η ομάδα 3DM θα διακόψει το cracking single-player τίτλων για ένα χρόνο


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως προανέφερε ο φίλος ποιο πάνω, reloaded, skidrow, razor1911 [/size]η ομάδες αυτές υπάρχουν από την εποχή που είχα την amiga, και έρχονται τώρα τα κινεζάκια να το παίξουν χακεράδες ? χαχαχαχαχαχαχα πλακα έχουν μεγάλη απώλεια τι να λέμε

 

Ε ωραια γτ δεν σπανε τοτε αυτοι τα games με denuvo?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα; Κατεβάζεις από Devianart? Είναι DeviantArt φίλε μου. Και πολύ θα ήθελα να δω πως κατεβάζεις από εκεί. Κάνουμε και ένα googling που και που. Προφανώς είχες κατά νου την Deviance. 

 

Οι μισές από αυτές που αναφέρεις δεν είναι ενεργές ομάδες και επίσης στην εποχή μας με τις τιμές που υπάρχουν -ειδικά- για PC gamers δεν βλέπω καν τον λόγο να κατεβάσει κανείς πειρατικά.

Πως τολμάει ο αχρείος, μα να μπερδεύει τη deviance ?

Και ΣΧΕΔΟΝ ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ ομάδες ;

Οξω ρε, εγώ θα το έλεγα στους μπάτσους καλού κακού ,τέτοιες συμπεριφορές έχουν μόνο τα εγκληματικά στοιχεια .

Ρε τον απαράδεκτο τι είπε ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο pc gaming τα πράγματα είναι σχετικά εύκολα (προς το παρόν τουλάχιστον). Proxy server ως Μέχικο, Ινδία, κλπ και κάνεις νομιμότατη αγορά με 20-25€! Ποιος ο λόγος να πας σε σπασμένο, να περιμένεις κρακ, να σου κολήσει σε καμιά πίστα εκεί που δεν το περιμένεις, να μην παίρνει τα updates του. Νομίζω δεν αξίζει η ταλαιπωρία ή αλλιώς για ένα παιχνίδι που σου αρέσει σίγουρα αξίζουν 20-25€. Τώρα για δοκιμή, το πολύ πολύ το νοικιάζεις. Εγώ πάντως αγόρασα τη Lara και μάλιστα την Deluxe με 36-37€ αν θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο pc gaming τα πράγματα είναι σχετικά εύκολα (προς το παρόν τουλάχιστον). Proxy server ως Μέχικο, Ινδία, κλπ και κάνεις νομιμότατη αγορά με 20-25€! Ποιος ο λόγος να πας σε σπασμένο, να περιμένεις κρακ, να σου κολήσει σε καμιά πίστα εκεί που δεν το περιμένεις, να μην παίρνει τα updates του. Νομίζω δεν αξίζει η ταλαιπωρία ή αλλιώς για ένα παιχνίδι που σου αρέσει σίγουρα αξίζουν 20-25€. Τώρα για δοκιμή, το πολύ πολύ το νοικιάζεις. Εγώ πάντως αγόρασα τη Lara και μάλιστα την Deluxe με 36-37€ αν θυμάμαι καλά.

 

Ποιος ο λογος?Να σου μεινουν τα 25€.Απο την αλλη οσες φορες ειχα θεμα σε παιχνιδι,πειρατικο εννοειτε και googlαρισα το θεμα να δω τι γινεται μου εβγαζε τουλαχιστον 10 αποτελεσματα για το ιδιο προβλημα και ολα σε forum της steam.Δεν νομιζω οτι αν σε ενα παιχνιδι υπαρχει προβλημα,επηρεαζει μονο την  cracked εκδοση του παιχνιδιου.Το Arkham Knight δλδ που ειχε τετοιο θεμα,μονο οι πειρατικες εκδοσεις το ειχαν?Οι original εκδοσεις τρεχαν ρολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια το ιδιο πραγμα πειρατεια και μα... και γιαυτο η τιμη του τιτλου ειναι υπερβολικη γιατι χανουν τα παιδια λεφτα.

 

στο ps3-4 xbox 360 one που η πειρατεια ειναι μηδενικη (σχεδον) και στα multiplayer μεσω ιντερνετ game pc γιατι ειναι παντα ιδια ακριβως η τιμη 30-60 ευρω εκαστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος παραπάνω που προτιμάω Cracks ακόμα και για Original παιχνίδια που έχω.

 

https://web.archive.org/web/20150119041502/http://asidcast.com/index.php/2014/11/new-drm-denuvo-might-damaging-ssd

 

"For those of you who are new, Deunvo is a DRM that continuously encrypts and decrypts itself so that it is impossible to crack. This has resulted in FIFA 15 and Lords Of The Fallen remain uncracked till now. But as it is being reported, the DRM is the cause of extreme load on SSDs and HDDs out of which the SSDs are more susceptible since they have a far limited number of write cycles."

 

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2mn21a/as_a_warning_dont_install_games_with_denuvo_drm/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελό bait όμως :P

Αστα να πανε. Τελευταια ξεκινησα να δοκιμαζω με controller σε κονσολα που δεν πονανε αλλα πραγματικα απορω πως παιζουν fps και rts με αυτα. 

 

Τεσπα, sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα. Κατι μου λεει πως βαρεθηκαν να παλευουν με το Denuvo και πεταξαν αυτη την ανακοινωση μπας και οι ετεαιριες παψουν να βαλαουν Denuvo (για να τη βγαλουν πιο φθηνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος παραπάνω που προτιμάω Cracks ακόμα και για Original παιχνίδια που έχω.

 

https://web.archive.org/web/20150119041502/http://asidcast.com/index.php/2014/11/new-drm-denuvo-might-damaging-ssd

 

"For those of you who are new, Deunvo is a DRM that continuously encrypts and decrypts itself so that it is impossible to crack. This has resulted in FIFA 15 and Lords Of The Fallen remain uncracked till now. But as it is being reported, the DRM is the cause of extreme load on SSDs and HDDs out of which the SSDs are more susceptible since they have a far limited number of write cycles."

 

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/2mn21a/as_a_warning_dont_install_games_with_denuvo_drm/

Αυτο ήταν για την παλιά έκδοση του Denuvo φίλε μου, και πάλι δεν ήταν επιβεβαιωμένο 100%.

 

Προσωπικά και να σταματούσαν να βγαίνουν crack οι πωλήσεις δεν πρόκειται να αυξηθούν πάνω απο 5. (γνώμη μου πάντα)

 

Κοιτάξτε το fallout 4 ούτε denuvo ούτε τίποτα (και είχε crack πριν καλά καλά κάνει unlock σε όλα τα region) και έχει φτάσει ήδη τα 3 εκατομμύρια περίπου. 

Αν δεν υπήρχε crack δεν νομίζω να ήταν τρομερή η διαφορά, άντε να ήταν στα 3.3 εκατομμύρια σύνολο. 

Θα μου πεις εξτρα 200-300 χιλλιάδες αγορές δεν είναι και λίγο , αλλά δεν είναι και κάτι τρομερό τύπου ΑΝ δεν υπήρχαν crack θα πωλούσαν τα διπλά.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηραν το "πακετακι" οι κυριοι και την κανουν με ελαφρα!!!Σιγά μην επιστρεψουν μετα πό ένα χρόνο!!Μην τον είδατε τον Παναή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος?Να σου μεινουν τα 25€.Απο την αλλη οσες φορες ειχα θεμα σε παιχνιδι,πειρατικο εννοειτε και googlαρισα το θεμα να δω τι γινεται μου εβγαζε τουλαχιστον 10 αποτελεσματα για το ιδιο προβλημα και ολα σε forum της steam.Δεν νομιζω οτι αν σε ενα παιχνιδι υπαρχει προβλημα,επηρεαζει μονο την  cracked εκδοση του παιχνιδιου.Το Arkham Knight δλδ που ειχε τετοιο θεμα,μονο οι πειρατικες εκδοσεις το ειχαν?Οι original εκδοσεις τρεχαν ρολοι?

 

Φίλε μου δεν θα πω ότι έχεις αδικο, γιατί για τον καθένα τα 20-25€ έχουν διαφορετική αξία (ειδικά στις μέρες μας). Εγώ θεωρώ ότι μέχρι τα 20-30€ αξίζει να τα δώσω για ένα παιχνίδι που μου αρέσει και θα περάσω κάποιες ώρες διασκέδασης, όπως θα πληρώσω για να πάω σε ένα θέατρο ή σε ένα γήπεδο ή για έναν καφέ. Και εγώ κατεβαζα πειρατικά παιχνίδια φουλ μέχρι τα 20 μου και τελικά έπαιζα τα 2-3 από αυτά κάθε χρονιά. Και μπορεί όπως λες πχ το Arkam να είχε προβλήματα και στην original έκδοση του, όμως σχεδόν όλα τα προηγούμενα batman είχαν προβλήματα με τα κρακ τους! Όπως και πολλά άλλα παιχνίδια. Κάποια στιγμή λοιπόν συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει τον χρόνο και τον κόπο να ασχολούμαι περισσότερο για να κάνω το παιχνίδι να παίξει, από το να παίζω με το ίδιο το παιχνίδι. Και στην τελική έχω και την ηθική ικανοποίηση ότι στήριξα την εταιρεία που δημιούργησε το παιχνίδι και θα έχει κίνητρο να μου δώσει και συνέχειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο pc gaming τα πράγματα είναι σχετικά εύκολα (προς το παρόν τουλάχιστον). Proxy server ως Μέχικο, Ινδία, κλπ και κάνεις νομιμότατη αγορά με 20-25€! Ποιος ο λόγος να πας σε σπασμένο, να περιμένεις κρακ, να σου κολήσει σε καμιά πίστα εκεί που δεν το περιμένεις, να μην παίρνει τα updates του. Νομίζω δεν αξίζει η ταλαιπωρία ή αλλιώς για ένα παιχνίδι που σου αρέσει σίγουρα αξίζουν 20-25€. Τώρα για δοκιμή, το πολύ πολύ το νοικιάζεις. Εγώ πάντως αγόρασα τη Lara και μάλιστα την Deluxe με 36-37€ αν θυμάμαι καλά.

 

Αυτό που λες είναι εξίσου παράνομο με την πειρατεία και βγαίνεις και ζημιωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...