Προς το περιεχόμενο

Καταλάθος κίνηση με χειρόφρενο


dioskouros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αληθεια σας ευχαριστω πολυ αδερφια για ολο το ενδιαφερον, με καθησυχασατε λιγο γιατι νομιζα οτι το εκανα χοντρη ζημια το αμαξι. Θα μου πει το μαστορι στην διαγνωση χαχα.. Παντως αληθεια 1000 ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δείτε πόσο ταλαιπώρησα εγώ τον συμπλέκτη μου σήμερα (που 'ναι και καινούριος) που κόλλησα σε κάτι χιόνια στ' Ανώγεια... 

 

:mrgreen:

 

Άσπροι καπνοί & συμπλεκτίλα σ' όλη την περιοχή.

 

Να μάθω να μην κουβαλάω αλυσίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Update. Τελικα παιδες, με ειδε ενα παιδι απο κει σε ενα ποστο καπου εκει σχετικα κοντα που βρισκεται, το πρωι γιατι μετα σταματησα κιολας για να δω την μηχανη, και γενικα γνωριζει καποια πραγματα, και μου ειπε απο οτι μαλλον ετσι πως με εκοψε ανεβηκα την ανηφορα με 3η ταχυτητα απο ακινησια δηλαδη κατευθειαν 3η.. Απλα μου αναψαν τα λαμπακια μετα στο κατραν και απο την συγχιση μου και τον πανικο μου μαλλον νομιζα αναψε του χειροφρενου.. Οντως και σε αυτο τον τομεα εχω μαλλον λιγο θεματακι γιατι ειναι ετσι ο λεβιες που αμα δεν εχει την αναλογη εμπερεια μπορει καταλαθος να βαλεις 3η αντι για πρωτη, και ειδικα αν εχεις ακομα το αγχος του να ξαναθυμηθεις τα περι οδηγησης και γενικα να συνηθησεις την ολη κατασταση περι αυτοκινητου. Οποτε σε αυτη την περιπτωση αλλαζουν τα δεδομενα να φανταστω ε σε σχεση με αυτα που προειπαμε..? Υπαρχει πιθανοτητα να εκανα εστω και ελαχιστη ζημια στον δισκο ή στον συμπλεκτη? Παντως μετα που γυρισα σπιτι ολα φαινοτουσαν μια χαρα στον δρομο δεν ειδα πουθενα καποια δυσκολια ή να ζοριζεται.. Αν το παω σε μαστορα τι ακριβως να του πω να κοιταξει και τι να δει αν χρειαζεται αλλαγη...?? Ευχαριστω! :)

Και με 3η να ξεκίνησες(που χλωμό το κόβω, σε ανηφόρα είναι μάλλον αδύνατο να το καταφέρεις), δεν αλλάζει κάτι από αυτά που είπαμε παραπάνω. Αυτό το σύμπτωμα μόνο από αναμένο δίσκο εξηγείται. Στον μηχανικό όπως είπαμε να του πεις να κοιτάξει αν πατινάρει.

Όπως και στην άμμο λογικά, σπινιάρισμα με πρώτη.

Δεν παθαίνει τίποτα ο δίσκος σπινάροντας στην άμμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν παθαίνει, από την μυρωδιά έχω καταλάβει ότι δεν πολυγουστάρει μόνο.

Για να μυρίσει μάλλον δεν σπίναρε, ο δίσκος πατινάριζε. Κάπως έτσι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...