Προς το περιεχόμενο

Έκδοση του μTorrent χωρίς διαφημίσεις, με συνδρομή $4,95 τον χρόνο


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομίζω να χαλάω το θέμα γιατί ενδιαφέρει κι άλλο κόσμο

τελευταία φορά που έψαξα για client δεν είχα βρει κάτι καλύτερο (τότε δεν υπήρχαν οι περισσότεροι που αναφέρθηκαν) και από τότε δεν ξαναασχολήθηκα

 

θέλω να αλλάξω αλλά με ενδιαφέρουν οπωσδήποτε οι παρακάτω λειτουργίες:

- να μπορώ να μεταφέρω αυτόματα όλα τα στοιχεία από το utorrent (μαζί με τα label)

- να έχει ταξινόμηση, διπλή ταξινόμηση, label

- να έχει batch "set download location" (το utorrent δεν έχει)

υπάρχει τίποτα ή μένω σε utorrent;

 

γιατί ωραία είναι τα "utorrent και τέλος!". "qbittorrent ftw!", "deluge και άγιος ο θεός!" αλλά τα χω ξανακούσει...

πείτε και κανένα χαραχτηριστικό να καταλάβουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να πειτε τι κανει ακριβως το bitcoin mining? Ειδα ενα δυο αρθρα χθες αλλα δεν πολυ εβγαλα ακρη.

Χρησιμοποιεί την επεξεργαστικη ισχύ του υπολογιστή σου ώστε να δημιουργήσει bitcoins. Αυτό σημαίνει Full load συνεχώς και της Cpu και της gpu όσο έχεις ανοιχτό το utorrent. Αυτό έχει στις τελευταίες εκδόσεις 3.4+. Η 2.2.1 είναι η καλύτερη έκδοση utorrent και υποστηριζεται από τους περισσότερους private trackers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα τα υπόλοιπα προγραμματα εκτός utorrent που αναφέρατε ποιο από αυτά προσφέρει live streaming; Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο άλλο. Ευχαριστώ.

bitlord

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ο private tracker που χρησιμοποιω ενιοτε, δεν υποστηριζει το qbittorrnet. Αλλα φαινεται να υποστηριζει το Deluge. Γραφει για την εκδοση 1.3.5, ενω υπαρχει και η 1.3.12. Θα του ριξω μια ματια, it doesn't hurt. (ειναι απαραδεκτο του bittorrent τα utorrentie να τρωνε 100ΜΒ μνημης out of the blue- δεν ειναι οτι εχω αναγκη απο μνημη , αλλα δε μου αρεσει κιολας αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα τα υπόλοιπα προγραμματα εκτός utorrent που αναφέρατε ποιο από αυτά προσφέρει live streaming; Σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιο άλλο. Ευχαριστώ.

http://www.tribler.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος μπορει να βοηθησει με τις ταχυτητες του Deluge ας στειλει pm. Μιλαμε για απελπιστικες ταχυτητες. Το ιδιο torrent κατεβαινει με 1.5mb/s απο bittorrent , ενω με Deluge δε ξεπερναει τα 350-400kb/sec (εκανα οτι μπορουσα απο θεμα port forwarding, αυτο το χαβα του ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...