Προς το περιεχόμενο

Έκδοση του μTorrent χωρίς διαφημίσεις, με συνδρομή $4,95 τον χρόνο


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φαντάζομαι όσοι τα χωνουν για τις διαφημίσεις θα έχουν κόψει το Google χρόνια τώρα...

 

Μη συγκρίσιμα πράγματα. Το google - αν μιλάς για τη μηχανή αναζήτησης - έχει τους περισσότερους χρήστες, λόγω πιο σχετικών με τις αναζητήσεις αποτελεσμάτων, απ' ό,τι οι υπόλοιποι (τουλάχιστον εγώ αυτό βλέπω), οπότε όσες διαφημίσεις δε μπορούν να μπλοκάρουν, τις ανέχονται, επειδή κάνει καλύτερα τη δουλειά για την οποία έχει φτιαχτεί.

 

Torrent clients όμως, υπάρχουν πάρα πολλοί, πολύ καλύτεροι από το utorrent και ad-free...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικοι ελληναραδες ..... φτιαχνει ο χ ,ψ ενα προγραμματακι που σου διευκολυνει τη ζωη και μολις ζητησει καποια ψιχουλα (4-5$) ξεσπαθωνετε ολοι!!!!! Για να σας δω ρε τσαμπα μαγκες να καθεστε μερονυχτα να γραφετε κωδικα για να δημιουργησετε κατι εστω επουσιωδες....ποσο μαλλον για κατι που σας προσφερει τη δυνατοτητα να κατεβαζετε απειρο πειρατικο υλικο....α ρε ψωροκωσταινα καημενη !!!!!

 

Τα άλλα torrent προγράμματα πως μπορούν να λειτουργούν χωρίς να ζητάνε λεφτά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και εγω ολα τα προγραμματα που επιτρεπονται στα private trackers.

 

Σαν το μtorrent 2.2.1 δεν εχει.

 

Κανω seed >500 torrents. Κανενα αλλο δεν αντεχει την δουλεια στα Windows.

 

Τωρα για linux μονο rtorrent.

 

Ολοι που λετε για qt tixati etc απλα μου φενετε οτι κανα δυο torrents κατεβαζετε και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι όσοι τα χωνουν για τις διαφημίσεις θα έχουν κόψει το Google χρόνια τώρα...

Εκεί παίζει ublock origin. Καθαρά για λόγους εξοικονόμησης CPU/μπαταρίας. Και για λόγους ασφαλείας.

 

Είναι ένας απο τους λόγους που προσωπικά "φοβάμαι" τις ad supported apps, ειδικά τις σχετικές με torrents όπου δεν συνεργάζονται και με τις καλύτερες ad agencies. Με local access στο μηχάνημα, ποιός ξέρει τι θα κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το qBittorrent το εγκατέστησα κι εγω. Ειχα το μtorrent αλλα αυτο με το bitcoin ειναι απαραδεκτο. Αντεχει το qbittorrent πολλα torrent ταυτοχρονα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ολοι που λετε για qt tixati etc απλα μου φενετε οτι κανα δυο torrents κατεβαζετε και τελος.

Δεν ξέρω τι λες αλλά το Deluge δεν έχει κάποιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κι εγώ για χρόνια το μtorrent αλλά μετά τις διαφημίσεις και τις περίεργες διεργασίες που τρεχανε στο background ειπα να δοκιμάσω και τα άλλα. Τελικά το καλύτερο για μένα που μου θυμιζε το παλιό καλό μtorrent στη χρήση είναι το qbittorrent. Το χρησιμοποιώ 1 χρόνο+ και πλέον μπορώ να πώ ότι η εμπειρία μου με αυτό είναι μακραν καλύτερη από ότι με το μtorrent σχεδόν σε όλους τους τομείς (UI, λειτουργίες, ρυθμίσεις κτλ). Δεν γυρνάω με τίποτα σε μtorrent ή στα άλλα με τα "περίεγα" UI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...