Προς το περιεχόμενο

Αγορά wordpress template με news-magazine αλλα και forum.Απο πού?


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

  • το logo θελει ξηλωμα αμεσα, ειναι τουλαχιστον 15 χρονια πισω. 
  • Το slogan διαβαζεται δυσκολα και σε κινητο πεφτει πισω απο το logo.
  • Οι αφισες με τους τιτλους που εχεις κερδισει στο fifa εχουν νοημα μονο αν εισαι 12 χρονων και φτιαχνεις την πρωτη σου σελίδα.
  • Το "σχετικα με εμενα" καλο ειναι να το βγαλεις. Γραφεις οτι εισαι web designer, και η σελιδα ειναι ενα συνονθύλευμα.
  • Κραζεις το insomnia στο forum σου, και ολα τα αρθρα ειναι απο το insomnia. 
  • To forum δεν εχει λογο υπαρξης οταν εχεις 2 μελη μεσα σε ενα μηνα.
  • H ενοτητα επικοινωνια εχει ενα χαρη που δειχνει καπου στην Κινα (!)
  • Tα reviews ειναι 5 γραμμες το καθένα (και αν)

 

Για δείξε μου και καμμιά δικιά σου δουλειά να πάρω μια ιδέα .Οχι τίποτα αλλο κουβέντα κάνουμε

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για δείξε μου και καμμιά δικιά σου δουλειά να πάρω μια ιδέα .Οχι τίποτα αλλο κουβέντα κάνουμε

 

Δε νομιζω οτι ειμαστε εδω για να δειξουμε ποιος ειναι πιο καλος. Μπορει ο τροπος που απαντησε ο @testtesttest να ηταν καπως αποτομος, αλλα εχει δικιο σε οσα σου λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βεβαίως ...Λεει οτι το site μου είναι ένα συνονθύλευμα, ας δούμε όμως και καμμιά ιδέα απο δική του δουλειά να πάρω μια ιδέα βρε αδερφέ...χαχαχα μια ιδέα όχι τίποτα άλλο ...αλλα θα απαντήσει ?Θα δείξει κάποια δικιά του δουλειά?εδω σε θέλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για δείξε μου ένα website καποιου άλλου ,όχι δικό σου αφού δεν έισαι του κλαδου οπως είπες,που το θεωρείς ωραίο και εχει σωστό στήσιμο με σωστο logo κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLuE_PaNtHeR σου λεμε ποσα ατομα οτι η σελιδα που εχεις φτιαξει εχει 10 καλα και 10 ασχημα. Αντι να κοιταξεις να τα φτιαξεις, καθεσαι και παραπονιεσαι οτι δουλεψες 8 ωρες για το λογοτυπο που ειλικρινα το ξαδερφακι μου θα το εκανε πιο ομορφο. Η ελειψη που εχεις στο design αλλα και στο τι επιλεγεις να ανεβασεις (βγαλε αυτα που λες για τον εαυτο σου στη σελιδα, δεν αποσκοπουν καπου!) ειναι κακη.

 

Μπορω να σου δειξω παρα πολλες σελιδες ειτε δικες μου ειτε αλλων που ειναι εμφανισιακα καλαισθητες. Ουτε γαματη πρεπει να ειναι η σελιδα σου, ουτε τελεια, ουτε για Awwwards. Απλα ρε φιλε να στεκεται ωραια. Να ειναι ομορφη. Μολις μπαινω στη σελιδα, το πρωτο πραμα που κοιταζω (οπως και ολοι μας πιστευω) ειναι το λογοτυπο. Ε, εαν σου αρεσει αυτο που εχεις τοτε παραιτουμαι ρε φιλε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι μου αρέσει το logo.Ψάχνω πάντα τρόπο και ιδέες να το κάνω καλύτερο.2 μήνες μόλις εξαλλου ασχολούμαι με το πως να φτιάχνω website στο wordpress,είμαι ακόμα σε νηπιακό στάδιο ,κι ομως καταφερα σε 2 μήνες και έφτιαξα κάτι...

 

Τεσπα αν θέλεις testtesttest δειξε μου ένα site που σου φαίνεται σωστο να πάρω μια ιδέα οπως είπαμε...


BLuE_PaNtHeR 

Μπορω να σου δειξω παρα πολλες σελιδες ειτε δικες μου ειτε αλλων που ειναι εμφανισιακα καλαισθητες. 

 

Δείξε μου να πάρω μια ιδέα ,και για το logo να πάρω ιδέες αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα ας πουμε ενα σαιτ με παρομοια θεματολογια:

 

http://www.techradar.com/

πρατηρησε οτι λειπουν αντιστοιχες προσωπικες ενοτητες. το δε logo ειναι τοσο οσο χρειαζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.polygon.com/

 

http://clgaming.net/

 

Δεν ειμαι σχετικος με gaming sites, οποτε δε ξερω κατι παρομοιο να σου στειλω. Αυτες τις 2 τυχαια που βρηκα μου αρεσανε εμφανησιακα. Παρατηρησα οτι πολλα gaming sites ειναι dark themed, αλλα εσυ εισαι site με news/magazine οποτε ισως ειναι οκ που το εχεις σε λευκο. Ουτε gaming company εισαι, ουτε εχεις προιοντα.

 

Μη φτιαξεις μονος σου το λογοτυπο. Θα καταληξεις παλι σε κατι πολυ μετριο. Βρες κατι παρα πολυ απλο, ειτε κατεβασε κανενα ετοιμo vector και προσαρμοσε το στα μετρα σου.

 

Ουτε εγω ουτε ο testtestetst θα σου δειξει πως να φτιαχνεις σελιδες 'η να σου πει τι ειναι ωραιο και τι οχι. Αυτα ειναι τελειως αντικειμενικα. Αν εσενα σου αρεσει αυτο που εχεις τοτε κανεις δε μπορει να σου πει κατι, δικαιωμα σου ειναι.

 

Αλλα αν το αποτελεσμα δεν αρεσει στην πλειοψηφια ε λογικο ειναι να σου την πουνε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αυτα τα sites .Το θέμα για το logo ομως είναι οτι  μ αρέσει να είναι 3d ή αναγλυφο και να μοιάζει σαν ένα κεφαλάκι.Αυτό πρέπει να ψάξω μηπως μου φτιάξει κάποιος ένα καλύτερο αλλά με την αρχική μου ιδέα να είναι σαν ένα κεφαλακι βγαλμενο απο θεματολογία τεχνολογίας ή videogaming


Να βρήκα κάτι.να δοκιμάσω να βάλω για logo κάτι σαν αυτό;στην μπλε εκδοση;

ilst_pac-man_usb_ghost_lamp.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να το ξεφονταρεις.. :P

 

Βρες vector και ανοιξετο σε Photoshop.

 

Φτιαξτο σε διπλασια αναλυση και ανεβασε το 2 φορες μια κανονικη και μια διπλασια (με καταληξη αρχειου [email protected]) για να ειναι retina ready γιατι στο κινητο φενεται θολο το λογοτυπο σου.

 

Εγκατεστησε και το WP Retina στο Wordrpess.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βρες γενικα ενα αλλο λογοτυπο γιατι αυτο ειναι gif και δε μπορεις να το κανεις λογοτυπο. Θα πρεπει να παρεις μονο ενα screenshot (το μπλε που σου αρεσε) αλλα δεν ειναι φτιαγμενο να δουλευει για λογοτυπο αυτη η εικονα. Θελεις κατι πιο flat design, για να ταιριαζει με τη σελιδα σου. Αργοτερα το βραδυ αν εχω χρονο θα σου στειλω 2-3 παραδειγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...