Προς το περιεχόμενο

3D εκτυπωτής από τη Mattel με τιμή $300, που επιτρέπει τη δημιουργία παιχνιδιών


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Επισης μην ξεχναμε και το κοστος του πλαστικου νηματος, που οσο και να μειωθει σιγουρα θα σου κοστιζει ακριβοτερα να τυπωσεις το καστρο playmobil παρα να το αγορασεις.

 

Με τις τιμές των lego/ playmobil δεν θα 'παιρνα και όρκο :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ με ανησυχεί το κατα πόσο το κάψιμο του πλαστικού αφήνει καρκινογόνες ουσίες στην επιφάνειά του, με αποτέλεσμά να έρχονται σε επαφή με τα χέρια, το δέρμα και ιδίως σε παιδιά που γλύφουν τα χέρια τους κτλ κτλ.

Σύμφωνα με το USA Today, το ThingMaker προορίζεται για παιδιά 13 ετών και άνω

 

καλό αυτό να το πάρω για την πτυχιακή μου που σχεδίασα σε inventor έναν μειωτήρα στροφών :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φθηνος ο εκτυπωτης για να στα παιρνει απο τα αναλωσιμα γατα η ματελ

 

Μα δεν είναι proprietary το νήμα που χρησιμοποιεί. Βάζεις και άλλης εταιρείας. Απλά νήμα + ρεύμα δε συμφέρουν για μεγάλες φιγούρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να φτασουν οι 3d εκτυπωτες να τυπωσουν με ποιοτητα (αντοχη και φινιρισμα) ισαξια των lego και Playmobil θα περασουν 10 χρονια τουλαχιστον. Αλλα 5-10 θα περασουν για να γινουν προσιτοι στο στο ευρυ κοινο. Επισης μην ξεχναμε και το κοστος του πλαστικου νηματος, που οσο και να μειωθει σιγουρα θα σου κοστιζει ακριβοτερα να τυπωσεις το καστρο playmobil παρα να το αγορασεις.

Ένα καλούπι για ένα εξάρτημα LEGO κοστίζει από 50.000-200.000 € , δε νομίζω οτι θα φτάσει ποτε ενας οικιακός εκτυπωτής την ποιότητα κατασκευής ενός παιχνιδιού LEGO ειδικά στην ακρίβεια του κουμπώματος των κομματιών μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν πάντως όσο πιο mainstream γίνονται οι 3D εκτυπωτές τόσο πιστεύω θα αρχίσουμε να βλέπουμε πολλά πράγματα να τα αγοράζουμε σε ψηφιακή μορφή και να τα εκτυπωνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα γενιά παιδιών,ταμπλετ κινητά εφαρμογές ίντερνετ 3d εκτυπωτές.Και εγώ θέλω να γίνω 13 ετών για να ξανά παίξω κρυφτό και playmobil με τους φίλους μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...