Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν φωτογραφίες και τεχνικά χαρακτηριστικά του HP Elite x3 Windows 10 Mobile phone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και από που προκύπτει το λάθος λειτουργικό...?? Για να ακούσω με επιχειρήματα κάποιο αντίπαλο λειτουργικό που να υποστηρίζει Windows Continuum η universal οικοσύστημα & εφαρμογές και την σταθερότητα - αξιοπιστία του λειτουργικού Windows...? Η εκτός κ υπάρχει η εντύπωση πως τέτοιου είδους συσκευή θα εχει αποδοχή απο κοινό που θέλει facebook, twiter, viber, angry birds και ashphalt....

 

Cool story bro  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cool story bro  :D

Επιχειρήματα δεν ακούω όμως... Συγκεκριμένα για την πρόταση μου που εχεις βάλει με bold... Για το λειτουργικό όμως, οχι για το store και ιστοριούλες διάφορες για εφαρμογές....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρυπούλες κάτω από την οθόνη είναι για ηχείο; Γιατί δεν το έκαναν ομοιόμορφο πέρα-πέρα; Περίεργη αισθητική. 

Ωστόσο τρομερά τα σπεκς, ειδικά για γουίντοουζ φόουν. Ας ελπίσουμε πως η ΗΡ θα κάνει καλύτερη δουλειά στα έξυπνα τηλέφωνα από ότι στους φορητούς υπολογιστές (παθών). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται. Όντως τα χαρακτηριστικά του ειναι εξαιρετικά. Το μέγεθος το κρίνω ελαφρώς μεγάλο για κινητό, κυρίως λόγω εργονομίας. Πάντως πρέπει να σκεφτούμε ότι με δυνατότητα Continuum, τέτοιες συσκευές δεν απευθύνονται σε mainstream users, αλλά περισσότερο σε επαγγελματίες για χρήση ως mobile office. Νομίζω ότι η Microsoft σιγά σιγά θέλει να καλύψει το "κενό" που άφησε η Blackberry και εχει καλύψει κατα 90% η Apple... Η τιμή θα ειναι υψηλή και ειναι λογικό... Φαντάζομαι ως πιθανούς χρήστες όσους έχουν ήδη... Surface ή ανάλογα mobile office tools. Δεν πρέπει να συγκρίνουμε την συσκευή με ανάλογες android. ΥΓ έχω moto g 2nd gen, Windows tablet 10αρι και iPad 3... Το καθένα για διαφορετική δουλειά... Και παρότι μου αρέσει ως συσκευή, ακριβώς επειδή δεν ταξιδεύω/μετακινούμαι συνέχεια δεν νομίζω ότι θα με βόλευε ως συσκευή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τις 5-6-7 ιντσες και ψηνω καφε με κουρασαν ..

επιστρεφω στο παλιο μου κινητο και  παιρνω καινουριο λαπτοπ των 2000 ευρω ( windows surface pro ? )

383685_2508005611717_1453632243_n.jpg?oh


Τι στρατιωτικές προδιαγραφές και πράσινα άλογα, αν η ποιότητα κατασκευής σαν αυτή που μας συνήθισε....κλάφτα Χαράλαμπε.

αν θες στρατιωτικες προδιαγραφες μονο αυτο

το τεσταρα κανα δυο χρονια

σφυριες ( αληθινες σφυριες ! ) στην οθονη , κολυμπι και υποβρυχιo βιντεο..

δεν παιζεται !!

sony-ericsson-xperia-active-4.jpg

η τιμη του στο ebay ανεβαινει ακομα και τωρα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά χαρακτηριστικά λάθος λειτουργικό ή ας το κάνανε τουλάχιστον Dual Boot όπως έκανε η Xiaomi.

Που το είδες το dual-boot.... ολόκληρη αλλαγή rom θέλει να αλλάξεις λειτουργικό, δεν είναι απλά "κάνω restart και επιλέγω το OS".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το windows τηλεφωνο,

το προτεινω στη θεση καθε iphone - αρκετα !

καλες προδιαγραφες εχει, ντισεντ ντιζαιν ( οχι οτι οι αλλες μαρκες εχουν κατι τρομερο - παει η εποχη που νοκια και μοτορολα βγαζαν εργα τεχνης.. )

αν εχει και νορμαλ τιμη , καλη του επιτυχια !

εγω...επιστρεφω στα παλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι αν όσοι αγοράζουν wp θα το προτιμούσαν απέναντι στα Lumia. Οι υπόλοιποι το βρίσκουμε παντελώς αδιάφορο λόγω λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρυπούλες κάτω από την οθόνη είναι για ηχείο; Γιατί δεν το έκαναν ομοιόμορφο πέρα-πέρα; Περίεργη αισθητική. 

Ωστόσο τρομερά τα σπεκς, ειδικά για γουίντοουζ φόουν. Ας ελπίσουμε πως η ΗΡ θα κάνει καλύτερη δουλειά στα έξυπνα τηλέφωνα από ότι στους φορητούς υπολογιστές (παθών). 

Designιά οι ασύμετρες τρυπούλες, B&O, διαφορετικά θα φαίνονταν σαν κανά τυχαίο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαινει wp με μετρια χαρακτηριστικα το κραζετε... βγαινει wp με καλα χαρακτηριστικα επισης το κραζετε... Interesting...

Να διορθωσω το παραπανω που παιρνει και πολλα likes χωρις λογο.

 

Βγαινει WP με μετρια χαρακτηριστικα αλλα υπερκοστολογημενο,ακομα και σε σχεση με αλλα κινητα της ιδιας εταιριας το κραζουμε....βγαινει WP με κορυφαια χαρακτηριστικα αλλα εν μερη που δεν αξιοποιουνται παρα μονο για τους πολυ λιγους που θα αξιοποιησουν το Continuum(βλεπε τα 4gb ram που ακομα και οι κατοχοι wp γελανε,αφου οπως εχουν παραδεχθει και οι ιδιοι τα 10ρια τρεχουν νερο ακομα και σε 1gb ram)και αυτο υπερκοστολογημενο παλι κραζουμε.

 

Για να ξερουμε και τι λεμε οχι τιποτα αλλο.

 

Επισης ακομα και στην Ελλαδα να ερθει το εν λογω κινητο(τιμες προφανως σε επιπεδα ή και παραπανω απο Lumia 950XL)να δω με το service μετα ποιος θα καλυπτει HP κινητα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση,ιδίως το MIL-SPEC/hardened μέρος που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα για το εγγύς μέλλον. 

Αναμένω με ενδιαφέρον τα review για το εν λόγω κινητό. 

 

Να διορθωσω το παραπανω που παιρνει και πολλα likes χωρις λογο.

 

Βγαινει WP με μετρια χαρακτηριστικα αλλα υπερκοστολογημενο,ακομα και σε σχεση με αλλα κινητα της ιδιας εταιριας το κραζουμε....βγαινει WP με κορυφαια χαρακτηριστικα αλλα εν μερη που δεν αξιοποιουνται παρα μονο για τους πολυ λιγους που θα αξιοποιησουν το Continuum(βλεπε τα 4gb ram που ακομα και οι κατοχοι wp γελανε,αφου οπως εχουν παραδεχθει και οι ιδιοι τα 10ρια τρεχουν νερο ακομα και σε 1gb ram)και αυτο υπερκοστολογημενο παλι κραζουμε.

 

Για να ξερουμε και τι λεμε οχι τιποτα αλλο.

 

Επισης ακομα και στην Ελλαδα να ερθει το εν λογω κινητο(τιμες προφανως σε επιπεδα ή και παραπανω απο Lumia 950XL)να δω με το service μετα ποιος θα καλυπτει HP κινητα.....

Που λέει τιμή για το HP και είναι υπερκοστολογημένο;

Τα android/iphone είναι δικαιολογημένα στο φάσμα τιμών που είναι; Και γιατί;

 

Επίσης στο θέμα με το 650 δεν ήσουν από αυτούς που τους ενοχλεί το 1Gb;

Τώρα που έχει 4 και είναι future proof(ως καλή ναυαρχίδα & continuum συσκευή),προς τι η κριτική;

 

Τεσπα,όποιον ενδιαφέρει.

Προσωπικά είμαι από τους πολύ ευχαριστημένους με τα win phone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι, τάμπλετ 13 ιντσών η apple, τηλέφωνα 6 ιντσών η ΗΡ και τα "mini" 5ιντσα με 73mm+

πλάτος. Αλλά οθόνες φθηνές IPS και στις "ναυαρχίδες".

 

Καλά δε θά τανε να ξαναγυρίσει η προσοχή λίγο στον τομέα εργονομία?!

Τουλάχιστον Αμερική και Ευρώπη...

που θα πει βολικές διαστάσεις στο κράτημα, σωστό σχήμα, όθόνες να μη βγάζεις τα μάτια σου αλλά και να μην είναι καθρέφτες στους συνήθεις χώρους που κινούμαστε κλπ κλπ.

Τουλάχιστον δίνεται λίγη προσοχή στην κατασκευή-ανθεκτικότητα, αν και δε συνάδει και πολύ με τη μόδα του μετάλου...

 

Η εργονομια θα ξαναγυρίσει με τις αναδιπλουμενες οθονες σε λιγα χρονια. Μέχρι τοτε θα ζουμε στην εποχη της παντοφλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση,ιδίως το MIL-SPEC/hardened μέρος που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα για το εγγύς μέλλον. 

Αναμένω με ενδιαφέρον τα review για το εν λόγω κινητό. 

 

Που λέει τιμή για το HP και είναι υπερκοστολογημένο;

Τα android/iphone είναι δικαιολογημένα στο φάσμα τιμών που είναι; Και γιατί;

 

Επίσης στο θέμα με το 650 δεν ήσουν από αυτούς που τους ενοχλεί το 1Gb;

Τώρα που έχει 4 και είναι future proof(ως καλή ναυαρχίδα & continuum συσκευή),προς τι η κριτική;

 

Τεσπα,όποιον ενδιαφέρει.

Προσωπικά είμαι από τους πολύ ευχαριστημένους με τα win phone.

Αν ανακοινωθει τιμη εως 450ευρω(γιατι μεχρι να βγει θα εχει πεσει και η τιμη του 950-950XL)τοτε οχι δεν θα ειναι υπερκοστολογημενο.Για παραπανω θα ειναι οπως αναφερθηκε σωστα και στο review του insomnia για τα 950 και 950XL.

 

Για τα Iphone αστα γιατι ειναι τετοια η εταιρια που στις τιμες ηταν ανεκαθεν φαρμακι. Οσο για τα Android σε αντιθεση με τα WP και οι τιμες πεφτουν και σου βγαζουν κινητα για ολα τα γουστα/τσεπες(κοινως υπαρχει τεραστια προσφορα).

 

Οσο για το 650 ειχα πει το πολυ απλο πραγμα.Γιατι πχ το κινητο δεν το βγαζανε σε αυτη την τιμη με 2gb ram??Γιατι εν ετη 2016 να προσπαθει να μου πουλησει η MS κινητο ανω των 200ευρω με Specs κατωτερα απο του Android και αφου ειναι και παρα πολυ πισω και στις πωλησεις???Ειναι δηλαδη παραλογο να βλεπουμε σε συσκευη ανω των 200ευρω 2gb ram???Βασικα και εγω ποια 200ευρω λεω.200δολλαρια ειναι η προτινομενη τιμη του στο εξωτερικο χωρις φορους.Στην Ελλαδα μπορει και να κοστιζει 250ευρω τις πρωτες μερες. Και φυσικα με ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο αυτη της ναυαρχιδας.

 

Δηλαδη παει να μας πουλησει ενα 640 με καλυτερη ποιοτητα κατασκευης στην διπλασια τιμη.Να πουμε και μπραβο γιαυτο????Στις ναυαρχιδες που τις κοστολογησε και τοσο ψηλα και την επαιρνε για καλυτερης ποιοτητας κατασκευη δεν το εκανε.

Επιχειρήματα δεν ακούω όμως... Συγκεκριμένα για την πρόταση μου που εχεις βάλει με bold... Για το λειτουργικό όμως, οχι για το store και ιστοριούλες διάφορες για εφαρμογές....

Σοβαρα τωρα περιμενεις επιχειρηματα και κουβεντα να σου κανουν οταν εχεις για φωτογραφια προφιλ τα Windows? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανακοινωθει τιμη εως 450ευρω(γιατι μεχρι να βγει θα εχει πεσει και η τιμη του 950-950XL)τοτε οχι δεν θα ειναι υπερκοστολογημενο.Για παραπανω θα ειναι οπως αναφερθηκε σωστα και στο review του insomnia για τα 950 και 950XL.

 

Για τα Iphone αστα γιατι ειναι τετοια η εταιρια που στις τιμες ηταν ανεκαθεν φαρμακι. Οσο για τα Android σε αντιθεση με τα WP και οι τιμες πεφτουν και σου βγαζουν κινητα για ολα τα γουστα/τσεπες(κοινως υπαρχει τεραστια προσφορα).

 

Οσο για το 650 ειχα πει το πολυ απλο πραγμα.Γιατι πχ το κινητο δεν το βγαζανε σε αυτη την τιμη με 2gb ram??Γιατι εν ετη 2016 να προσπαθει να μου πουλησει η MS κινητο ανω των 200ευρω με Specs κατωτερα απο του Android και αφου ειναι και παρα πολυ πισω και στις πωλησεις???Ειναι δηλαδη παραλογο να βλεπουμε σε συσκευη ανω των 200ευρω 2gb ram???Βασικα και εγω ποια 200ευρω λεω.200δολλαρια ειναι η προτινομενη τιμη του στο εξωτερικο χωρις φορους.Στην Ελλαδα μπορει και να κοστιζει 250ευρω τις πρωτες μερες. Και φυσικα με ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο αυτη της ναυαρχιδας.

 

Δηλαδη παει να μας πουλησει ενα 640 με καλυτερη ποιοτητα κατασκευης στην διπλασια τιμη.Να πουμε και μπραβο γιαυτο????Στις ναυαρχιδες που τις κοστολογησε και τοσο ψηλα και την επαιρνε για καλυτερης ποιοτητας κατασκευη δεν το εκανε.

Σοβαρα τωρα περιμενεις επιχειρηματα και κουβεντα να σου κανουν οταν εχεις για φωτογραφια προφιλ τα Windows? :rolleyes:

Για να μην είναι υπερκοστολογημένο, θα πρέπει να είναι από 450 και κάτω για σένα.

Άρα το S7, αύριο, πρέπει να είναι στα 350-450.

Λογικό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...