Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906 - Πρόβλημα με Subwoofer...


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα ηρθαν κανονικα δεν θυμαμαι ακριβως ποια χωρα ηταν παντως ηταν εντος ευρωπης

Σε παρομοια περιπτωση σε αλλο καταστημα βεβαια εγω τους εξηγησα οτι δεν προκειται να πληρωσω 3πλασια μεταφορικα ειδικα απο την στιγμη που το δεμα στα ελτα ειναι με tracking + ασφαλισμενο

Αν κοιτάξεις τον παραπάνω σύνδεσμο θα δεις τι μου είχε στείλει η Logitech. Γι αυτό το λόγο μου έδωσαν πιστωτικό.

Την προηγούμενη φορά τα έστειλα με ΕΛΤΑ αλλα τώρα δεν δέχονται με ΕΛΤΑ διότι δεν κάνουν παραδόσεις εκεί στο Πλαίσιο και πρέπει να πηγαίνουν οι ίδιοι να τα παραλάβουν από το υποκατάστημα Μάνδρας. Τι να πω... Αναγκαστικά έδωσα τόσα μεταφορικά γιατί είμαι από επαρχία και ειναι αρκετά μακριά το Πλαίσιο από την περιοχή μου και δεν ήθελα να έχω τα ηχεία να "κάθονται" αφού δεν μπορούσα να τα δουλέψω πλέον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την ACS εχει παραγινει να ξερετε και απλα εμπαργκο στην ανωτερω εταιρεια μεχρι να την ακουσει......... τα κωλοπαιδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την ACS εχει παραγινει να ξερετε και απλα εμπαργκο στην ανωτερω εταιρεια μεχρι να την ακουσει......... τα κωλοπαιδα!!!

Η Γενική ταχυδρομική μου ζήτησε 41ε (με έκπτωση) ενώ η ACS 24.70ε (από 62 που ήταν κανονικά). Πραγματικά ότι να'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήρε τηλέφωνο ένας υπάλληλος του πλαισίου εκ μέρους του τεχνικού και μου είπε οτι θα μου αντικαταστησει το subwoofer. Έχει το πλαίσιο ξεχωριστά parts για τα ηχεία; Περίεργο μου ακούστηκε και το παιδί που με πήρε τηλέφωνο δεν γνώριζε και μου έλεγε αυτά που έβλεπε καταχωρημένα στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους κάνω αύριο ένα τηλέφωνο γιατί δεν μου ακούγεται καθόλου λογικό. Δηλαδή θα μου βάλουν τα παλιά parts( το pod & satellites) και νέο subwoofer και θα μου τα στείλουν; Περίεργα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πηρες τηλεφωνο?

Ναι, τους το έστειλε η Logitech μου είπαν... Πραγματικά είμαι περίεργος. Απ'ότι ξέρω η Logitech δεν πουλάει/αντικαθιστά subwoofer στους καταναλωτές. Με τις επιχειρήσεις δεν ξέρω τι γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο παρεις τα ηχεια θα φανει αν ειναι καινουργιο η οχι.

Ισως να εναι ετσι οπως στο ειπαν.Να υπαρχει αλλη πολιτικη στις επιχειρησεις.Δεν το γνωριζω οποτε δεν μπορω να πω λενε ψεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο παρεις τα ηχεια θα φανει αν ειναι καινουργιο η οχι.

Ισως να εναι ετσι οπως στο ειπαν.Να υπαρχει αλλη πολιτικη στις επιχειρησεις.Δεν το γνωριζω οποτε δεν μπορω να πω λενε ψεματα.

Λοιπόν, εποικοινώνησα με Logitech Hellas και μου είπαν απ'όσο γνωρίζουν η Logitech δεν στέλνει subwoofer στα καταστήματα και όταν συνήθως έχει κάποιο subwoofer από ένα set ηχείων πρόβλημα, τότε η λύση είναι αντικατάσταση καθώς και η επισκευή δεν επιτρέπεται αφού αν ανοιχτεί το subwoofer τότε βγαίνει εκτός εγγύησης.

Οπότε 2 πράγματα παίζουν:

 

Να λάβω πίσω το ίδιο Subwoofer ή

Να λάβω μεταχειρισμένο ή τυχόν προβληματικό.

Μακάρι να μην είνα έτσι αν και δεν ξέρω κατά πόσο έμπιστο είναι το service του Πλαισίου αν και γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έλαβα σήμερα. Έγιναν επισκευή τελικά. Δεν ξέρω πως το κατάφεραν και που βρήκαν ανταλλακτικά αλλά όλα δουλεύουν ρολόι πλέον. 

Τουλάχιστον συμβιβάζομαι και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα.

Για να το φτιαξουν δεν θα ειχε κατι σοβαρο.Ισως καποιος φουσκωμενος πυκνωτης η καποιο λιωμενο καλωδιο.

Τετοια προβληματα επισκευαζονται ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...