Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906 - Πρόβλημα με Subwoofer...


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γενικα σε ηχεια του 100ρικου δεν συμφερει η επισκευη, σε ηχεια του 1000ρικου συμφερει. Στα πισοηχεια, εκτος απο ελλαχιστες εξαιρεσεις, εχω δει την χειροτερη ποιοτητα κατασκευης, εκτος απο την πλαστικουρα, εχω δει κολημενες πλακετες μεγαφωνα με βενζυνοκολα στις καμπινες, φτηνιαρικα αντιστασεις, πυκνωτες πηνια κτλ. Ασε την απουσια ηχοαπορροφητικης βατας, υλικο κατασκευης κωνων απο επεξεργασμενο χαρτι χαρτοσακουλας μαναβη, χριση ενισχυτων class D.

 Τωρα αν δωσετε καποια 300-400Ε για 5.1 γ 7.1  μην περιμενετε να σας δωσει και πιστοποιηση η Lucas film.

 Mεχρι αυτες τις τιμες, για μενα, καλυτερη λυση ειναι ενας απλος ενισχυτακος 100-200 Ε κι αλλα τοσα για ενα ζευγαρακι ηχεια βιβλιοθηκης. (γνωστες μαρκες) τουλαχιστον 10 φορες ποιοτικοτρερος ηχος για να μην πω 100 κι αρχισετε να με βαρατε.

 Παλι καλα που η Logitek ειναι σοβαρη εταιρεια που σεβεται το ονομα της και  αντικαθιστα, χωρις πολλα πολλα  προβληματικα προιοντα. Tωρα με 50 η 500Ε μην περιμενετε να σας φτιαξει και τιποτα Wilson audio Sabrina (με την προκαταβολη σας κανει και 5% εκπτωση ο Γουιλσον, δινει και 12 δοσεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και ξεθάψατε πάλι το θέμα θα σας πω ότι τα Ζ906 έχω να τα ενεργοποιήσω πάνω από 1.5 χρόνο. Έχω βάλει αυτά στο PC Edifier R2000DB Αυτοενισχυόμενα Ηχεία 2 Δρόμων με Bluetooth 120W (Ζεύγος) Μαύρο | Skroutz.gr και τα έχω ευχαριστηθεί όσο τίποτα άλλο. Πολύ ποιοτικά ηχεία και ξεσηκώνουν ένα διαμέρισμα 70τμ ΑΝΕΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mitsos_The_Great είπε

Μιας και ξεθάψατε πάλι το θέμα θα σας πω ότι τα Ζ906 έχω να τα ενεργοποιήσω πάνω από 1.5 χρόνο. Έχω βάλει αυτά στο PC Edifier R2000DB Αυτοενισχυόμενα Ηχεία 2 Δρόμων με Bluetooth 120W (Ζεύγος) Μαύρο | Skroutz.gr και τα έχω ευχαριστηθεί όσο τίποτα άλλο. Πολύ ποιοτικά ηχεία και ξεσηκώνουν ένα διαμέρισμα 70τμ ΑΝΕΤΑ!

 Ενδιαφερον ζευγαρακι φαινεται. Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να αναφερεις THD, output sensitivity και υλικο κατασκευης των γουφερ? Εψαξα στο ιντερνετ, αλλα δεν τα βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιζει να εχω το ιδιο θεμα και εγω με τα z906 οπως ο mitsos the great, και δεν εχω βρει καπου να τα φτιαξω ακομη.. επισης αν μπορουσες να μου στειλεις καπου αυτο το βιντεο που ειχες ανεβασει youtube για το πως ακουγονται τα ηχεια οταν ηταν χαλασμενα θα βοηθουσε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...