Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για τη SlySoft, δημιουργού των AnyDVD, CloneCD και CloneDVD


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σα χθες μου φαινεται να διαβάζω ram που ανέφερε τα DVDs ως μεσο του μέλλοντος για φοβερή ποιότητα βίντεο. Τωρα εχουμε δίκτυα που στριμαρεις σε πραγματικο χρονο βίντεο πολλαπλάσιων αναλύσεων.

Τρομακτική τεχνολογική εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, για όσους γράψανε περίπου ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα, μαζί με τα αδελφάκια του CloneCD, CloneDVD και VirtualCloneDrive ήταν άχρηστα ή ξεπερασμένα, να θυμίσω κατ' αρχήν ότι η έκδοση AnyDVD-HD, έκανε ripping παντού, σε κάθε είδος οπτικό μέσο, από το απλό DVD μέχρι και το HD-DVD (που πέθανε) και το Blu-ray, που ακόμα ζει.

 

Δεύτερον, η απλότητα με την οποία το AnyDVD λειτουργούσε σε συνδυασμό με παραπάνω τα αδελφά προγράμματά του, το έκανε σχεδόν αναντικατάστατο, σε σχέση με άλλα παρεμφερή (π.χ. το DVDfab).

 

Τρίτον - και το σπουδαιότερο - πριν αλέκτωρ λαλήσαι τρις, οι τύποι της Slysoft, βρήκαν το "μονοπάτι" της εναλλακτικής διαφυγής και δημιούργησαν την redfox, που ανέλαβε τη συνέχιση των παραπάνω προγραμμάτων, και μάλιστα με τα ίδια κλειδιά για τους χρήστες που είχαν τα παλιά προγράμματα εγκατεστημένα. Περισσότερα στο παρακάτω link:

 

https://forum.redfox.bz/threads/anydvd-hd-7-6-9-1-released.68381/

 

Για μένα και για όσους πρώιμους χρήστες είχαν αγοράσει κλειδιά lifetime, η συνέχιση της εξέλιξης των προγραμμάτων αυτών είναι σημαντική. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός! Διάβασα τρεις σελίδες και με έκπληξη μου κάνεις δεν αναφέρει το ριπαρισμα των Blu-rayς. Η εταιρεία μάλιστα φρόντιζε να αναβαθμίζει το λογισμικό ώστε να υποστηρίζει τα τελευταία δισκάκια.

 

Ένας βασικός λόγος που αυτό ήταν σημαντικό είναι στις ταινίες 3-D. Οι ταινίες 3-D που είναι ριπαριςμενες σε over under ή left-right, Χάνουν πάρα πολύ στην ανάλυση και το 3D εφέ. Επίσης υπάρχει το πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους στα ριπαριςμενα ISO του εξωτερικού. Για να ευχαριστηθείς μια ταινία 3-D πρέπει να την νοικιάσεις από το video club και αν θες να την κρατήσεις χρειάζεσαι αυτό το πρόγραμμα οπότε είναι αρκετά χρήσιμο μέχρι και σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να συμπληρώσω ότι το AnyDVD/BD είναι ένα από τα δύο προγράμματα που κυκλοφορούν και μάλλον το καλύτερο μέχρι στιγμής, που καταφέρνει και παρακάμπτει την προστασία ήχου CINAVIA από τα δισκάκια sony και disney, σε ικανοποιητικό βαθμό.

Κι αυτό το αναφέρω γι'αυτούς που χαρακτηρίζουν το πρόγραμμα ως προϊστορικό. Αν δεν υπήρχε, τότε θα ψάχναμε με το κυάλι κάποιες καλές καινούργιες ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να συμπληρώσω ότι το AnyDVD/BD είναι ένα από τα δύο προγράμματα που κυκλοφορούν και μάλλον το καλύτερο μέχρι στιγμής, που καταφέρνει και παρακάμπτει την προστασία ήχου CINAVIA από τα δισκάκια sony και disney, σε ικανοποιητικό βαθμό.

Κι αυτό το αναφέρω γι'αυτούς που χαρακτηρίζουν το πρόγραμμα ως προϊστορικό. Αν δεν υπήρχε, τότε θα ψάχναμε με το κυάλι κάποιες καλές καινούργιες ταινίες.

 

Η τελευταία έκδοση 7.6.9.1, συμπεριλαμβάνει και το λύσιμο των προβλημάτων, που απορρέουν από το ριπάρισμα δίσκων με προστασία CINAVIA.

 

Διαβάστε με προσοχή τί γράφουν οι moderators του forum στο παραπάνω link, σχετικά με αυτό το θέμα.

-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν το συζητάμε, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ κ.λ.π έχουνε μείνει στο '80. Αυτοί κι αν είναι retromaniacs 

Δεν ειναι retro maniacs , ειναι ρετρό υπάλληλοι. Κάτι κωλόγριες που δε λένε να σηκωθούν να φύγουν στη σύνταξη τόσα χρόνια , παρά τις βλέπεις και γράφουν ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΙΚΤΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΠΑΝΤΑ και συφιλιαζεσαι. Και το καλύτερο απ´ολα οταν ρωτάς θα αργήσουμε;;; Πετάει τη καραμέλα που βαστάει απο τα 90's οτι κολλάει το ΣΥΣΤΗΜΑ. Μα τι σύστημα τέλος πάντων ειναι αυτό σε όλο το δημόσιο και κολλάει μονίμως;;;
Sorry για το off topic αλλα ξαλαφρωσα...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το virtual clone drive για μένα είναι απολύτως απαραίτητο.

Ευτυχώς η τρέχουσα έκδοση κάνει μια χαρά τη δουλειά της.

Τώρα τι θα γίνει με επερχόμενες εκδόσεις των windows???

Τα Windows 10 εχουν ενσωματωμενο virtual drive. Ανοιγμα του image με εξερευνηση και φορτωνει αυτοματα σε drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...