Προς το περιεχόμενο

Η νέα 4K κάμερα ασφαλείας της Sony εντοπίζει παραβάτες στο απόλυτο σκοτάδι


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρων μια χαρα μου κανουν οι ip καμερες που εχω, με αναλυση full hd, ελεγχος μεσω wifi ή ethernet οπου και να εισαι στον κοσμο, ενα σωρο ρυθμισεις, και υπερυθρα led (βλεπουν στα 0 lux ουτε καν 0.004 )

Δεν νομιζω να εχει στοχο εσενα η Sony, ουτε η Bugatti εμενα.Η Sony εχει στοχο τον Σαουδαραβα  που θελει να προστατεψει την Bugatti του, η τους πανακριβους πινακες του.

 Τωρα οσον αφορα του full hd, υπαρχουν videoκαμερες απο 100e εως 9000e, δεν νομιζω να ειναι το ιδιο.Καλο θα ειναι επισης να μην ειμαστε μηδενιστες, εαν δεν μας ενδιαφερει ενα προιον, η ειναι μακρυα απο εμας.Και εγω, την κανω την δουλεια μου  και παω στον προορισμο μου με το Yaris, αρα για εμενα δεν εχει λογο υπαρξης η Veyron.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σας διαφωτισω λιγο υπαρχουν πλεον 2mp καμερες που δουλευουν στην παλια καλωδιοση TVI,CVI,AHD και οι πιο ακριβες SD-SDi ολα αυτα στην παλια καλωδιωση που πιθανον ηδη να εχετε. Η αναλυση που εχουν θα σας αφησει αφωνους . Το κοστος ? μολις 80 € εως και 150 € ανα καμερα το καταγραφικο απο 120 € (4ch) . Αν ηταν να ξοδεψω 1600 € για μια καμερα θα προτιμουσα να βαλω 10 καμερες και να καλυψω περισοτερο χωρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σας διαφωτισω λιγο υπαρχουν πλεον 2mp καμερες που δουλευουν στην παλια καλωδιοση TVI,CVI,AHD και οι πιο ακριβες SD-SDi ολα αυτα στην παλια καλωδιωση που πιθανον ηδη να εχετε. Η αναλυση που εχουν θα σας αφησει αφωνους . Το κοστος ? μολις 80 € εως και 150 € ανα καμερα το καταγραφικο απο 120 € (4ch) . Αν ηταν να ξοδεψω 1600 € για μια καμερα θα προτιμουσα να βαλω 10 καμερες και να καλυψω περισοτερο χωρο

 

Για προτεινε κατι να ξερουμε και εμεις οι ασχετοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πάρεις ένα φθηνό κινητό και να το κάνεις κάμερα ασφαλείας, παρά κάμερα ασφαλείας όσον αφορά το σπίτι. Οι δυνατότητες είναι πολλαπλάσιες και η ποιότητα πολύ καλύτερη. Επειδή σιγά σιγά συσσωρεύωνται σε όλους παλαία κινητά, είναι μία καλή χρήση πέραν της ανακύκλωσης.

ΕΛΕΟΣ που θα έχει καλύτερη ποιότητα το φτηνό κινητό απο τέτοια κάμερα πραγματικά έσπασες κάθε ρεκόρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια αφελή ερώτηση;

 

Γιατί να μη βάλει κάποιος θερμική κάμερα;

 

Την ίδια εφαρμογή δεν θα είχε;

Για την μεγάλη απόσταση (που προμοτάρουν) δεν νομίζω η θερμική να έφτανε. Οι θερμικές καλών προδιαγραφών είναι ακριβότερες και από την Sony.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ που θα έχει καλύτερη ποιότητα το φτηνό κινητό απο τέτοια κάμερα πραγματικά έσπασες κάθε ρεκόρ

δεν αναφέρεται σε ΑΥΤΗΝ την κάμερα. Αναφέρεται σε ΜΙΑ (κοινή) κάμερα ασφαλείας. Για ξαναδιάβασε το ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι παλι δεν θελετε να καταλαβετε και πετατε εξυπναδες περι τιμης.Προφανος δεν προοριζεται για περιπτερο,μπακαλικο,η επιχειρηση που παλευει να πληρωση το ενοικιο και το τεβε.Θα την παρει καποιος με χρυσοχοιο, η με εκθεση ακριβων αυτοκινητων, η τραπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/5788191/Hikvision-DS-2CE16D5T-VFIT3.html?keyphrase=DS-2CE16D5T-%28A%29VFIT3  δηλαδη αυτη που εχει 165 ευρω με 7500$ βαζουμε 40 τεμ απο αυτες που γραφουν σε 0 Lux (με τα υπερυθρα) δεν ειναι καλες ? και στο κατω κατω σιγα το super προϊον υπαρχουν στην αγορα χρονια τωρα http://avigilon.com/products/video-surveillance/cameras/hd-pro-cameras/hd-pro-cameras/7k-30-mp-hd-pro/   30mpixel  με μολις 0,0005 lux απλα εχουν 15κ ευρω και μπαινουν μονο σε γηπεδα στο εξωτερικο παντα οι τραπεζες εχουν 720tvl καμερες ουτε καν 2Mpixel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...