Προς το περιεχόμενο

Σκόρδο!


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγαπαμε σκορδο λεμε!!!!

 

Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο το λατρευω. Το προσκυνω!!

 

Και το κρεμυδακι επισης

 

Οπως ελεγε κι ενας γνωστος: μ'αρεσει οτι βρωμάει

Παντως πιανει ο μαίντανος για να μη μυριζεις. Απλα πρεπει να φας πολυ. Λες και εισαι καμια κατσικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να κάνεις θα βρωμάς. Η μυρωδιά έρχεται από το στομάχι.

Ναι κ ο μαϊντανος δεν θα παει στο στομαχι θα περασει κατεθειαν στο κωλο

 

Ρε σεις αφου δεν το χετε δοκιμασει κι εγω το εχω γιατι επιμενετε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχεις καταλάβει μου φαίνεται.

 

Φιλε, ξεκινα να τρως σκορδο και κρεμμυδι.  Καθημερινα, κατα προτιμηση.

 

Ερωτημα. Καπνιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έγραψε ότι τρώει 1,5 κιλό κρέας την μέρα υποθέτω ότι τρολλάρει, έτσι; Εκτός αν θέλει να πάθει καρκίνο... βέβαια και για λαχανικά έλεγε ότι τρώει 2-3 κιλά την μέρα, λες κι είναι μυρηκαστικό.

 

Όσο για το σκόρδο, δεν ξέρω γιατί είναι τόσο δύσκολο να βγάλουν γενετικά τροποποιημένη ποικιλία που να μην βρωμάει. Τόσα και τόσα έχουν τροποποιήσει.

 

Δεν θεωρώ πάντως ότι βρωμάει περισσότερο από το τσιγάρο και εκεί για κάποιο λόγο θεωρούμε την τσιγαρίλα στην αναπνοή κοινωνικά αποδεκτή. Η διαφορά με το σκόρδο είναι ότι δεν έχει κανένα όφελος για την υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έγραψε ότι τρώει 1,5 κιλό κρέας την μέρα υποθέτω ότι τρολλάρει, έτσι; Εκτός αν θέλει να πάθει καρκίνο... βέβαια και για λαχανικά έλεγε ότι τρώει 2-3 κιλά την μέρα, λες κι είναι μυρηκαστικό.

 

 

υπέθεσε οτι σε βολεύει αλλα την επόμενη φορά κάνε reply για να το δει αυτός να σου απαντήσει 

 το γιατι σε νοιάζει τι και πόσο τρώω και τα περι καρκίνου και μηρυκαστικών να σου πω βαριέμαι να τα ψάξω  

άραξε στην πέτσα σου και άσε εμάς να κάνουμε τα δικά μας όσο εσύ παραμένεις ασφαλής απο καρκίνους και σατανάδες 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαα, υπαρχουν ακριβα και φτηνα σκορδα?

 

Χημικα που δεν αναφερονται??

Ειναι φθηνοτερα κατα 1€ το κιλο απο τα δικα μας.

  

Οι παραγωγοι μας αυτο ισχυριζονται.  Βεβαια  απο οτι καταλαβα και στα εξωτερικο(Αυστραλια,Αμερικη,Γερμανια) υπαρχουν υπονοιες για το σκορδο Κινας. Ενδεικτικα..http://www.naturalnews.com/022801.html#

Δεν θεωρώ πάντως ότι βρωμάει περισσότερο από το τσιγάρο και εκεί για κάποιο λόγο θεωρούμε την τσιγαρίλα στην αναπνοή κοινωνικά αποδεκτή. Η διαφορά με το σκόρδο είναι ότι δεν έχει κανένα όφελος για την υγεία.

Με συγχωρεις αλλα συγκρινεις ανομοια πραγματα. Μπες σε ενα μπαρ,που εχουν φαει ολοι σκορδο!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο αηδιαστική είναι και η μυρωδιά του τσιγάρου. Δεν έχω double standards στην κακοσμία. Θα έπρεπε;

Νομίζω ότι διάλεγα να κάτσω με καπνιστή ή σε μαγαζί που μυρίζει τσιγάρο κι ας μην καπνίζω! :) Πιστεύω ότι το σκόρδο είναι πιο ενοχλητικό όταν μυρίζει ο άλλος, να μυρίζει σε στυλ κουζίνας πχ δεν είναι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που δεν θέλω καρκίνο στα πνευμόνια μου, προτιμώ να μην κάτσω με καπνιστή... το σκόρδο πέραν του ότι βρωμάει, προκαλεί κάποιο πρόβλημα υγείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που δεν θέλω καρκίνο στα πνευμόνια μου, προτιμώ να μην κάτσω με καπνιστή... το σκόρδο πέραν του ότι βρωμάει, προκαλεί κάποιο πρόβλημα υγείας;

Μπα ίσα ίσα καλό κάνει...η παθητική σκορδίλα δεν ξέρω! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο αηδιαστική είναι και η μυρωδιά του τσιγάρου. Δεν έχω double standards στην κακοσμία. Θα έπρεπε;

Οχι?

 

Εγώ πάλι που δεν θέλω καρκίνο στα πνευμόνια μου, προτιμώ να μην κάτσω με καπνιστή... το σκόρδο πέραν του ότι βρωμάει, προκαλεί κάποιο πρόβλημα υγείας;

 

Και πολυ καλα κανεις! Μιλαμε για μυρωδια και οχι  θεμα υγειας. Αφου ομως το θετεις σαν επιχειρημα εστω.Αν  λοιπον καποιος τρωει καθημερινως 20 σκελιδες σκορδο (δεχομενοι οτι ενας μεσος καπνιστης κανει ενα πακετο την ημερα) θα εχει προβλημα υγειας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ο λογος για τη μποχα του τσιγαρου, εδω ενα σχετικο περιστατικο με το Νικο Γαλανο.


Ειναι φθηνοτερα κατα 1€ το κιλο απο τα δικα μας.

  

Οι παραγωγοι μας αυτο ισχυριζονται.  Βεβαια  απο οτι καταλαβα και στα εξωτερικο(Αυστραλια,Αμερικη,Γερμανια) υπαρχουν υπονοιες για το σκορδο Κινας. Ενδεικτικα..http://www.naturalnews.com/022801.html#


 

 

Ειναι συνηθες οι ανταγωνιστες να ριχνουν κατηγοριες ο ενας στο αλλον.

Αν το σκορδο Κινας εχει χημικα, οι ελεγχοι γιατι δεν εχουν δειξει τιποτα τετοιο ως τωρα?

 

1€ το κιλο, στο κοτσανι δεν ειναι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...