Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo θα κυκλοφορήσει 3DS XL, με σχεδιασμό εμπνευσμένο από το Super NES


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το παρω για συλλεκτικο αν και απογοητευμενος απ την εταιρια τα τελευταια πολλα χρονια και μακρια γιατι δεν αντεχω να παιζω αλλα μαριο και ζελντα δεν χρειαζονται οι προσβολες στα σχολια και ατακες που δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτιτα λιγος σεβασμος πιτσιρικια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδέν τεχνολογία, μηδέν πρωτοπορία

Όντως. Γι'αυτό τις ιδέες της τις αντιγράφουν οι πάντες, γιατί έχει μηδέν πρωτοπορία. Ρε τι σανό μασάει ο κόσμος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεθαμένη εταιρία απο το 90. 

'Ενας θεός ξερει πως έκανε τις πωλήσεις που έκαναν οι φορητές κονσόλες της έναντι του PSP , καθώς και οι consoles της (Ν64, GameCube, Wii, WiiU) 

 

Μηδέν τεχνολογία, μηδέν πρωτοπορία. 

 

Βγάλαν 2 παιχνίδια στη δεκαετία του 80 (Zelda , Super Mario) και μειναν εκεί. Θα το πουλάνε μεχρι το 2040. 

 

να κλαψω τωρα ή μετά; δεν αφησες κονσολα που να μην αναφερεις, αλλα ακομα αναρωτιεσαι πως εκανε τις πωλησεις που εκανε..

 

το Nintendo 64 ήταν η μηδεν τεχνολογια που παιχνιδια οπως Lylat Wars, Killer Instinct Gold, Donkey Kong Country 64 / Super Mario 64 / Banjo Kazooie, Goldeneye / Perfect Dark, Zelda: Ocarina of Time, Diddy Kong Racing / Mario Kart 64, εμφανιστηκαν σε μια εποχη που ολοι ηταν συνηθισμενοι στα spyro the dragon / crash bandicoot / crash team racing / Street Fighter EX+ / Final Doom του PSOne; 

 

επίσης βαλε ποσο μπροστα ειναι τα zelda και mario ωστε ουσιαστικα το μονο που εχουν να φοβουνται απο τον ανταγωνισμο, είναι.. τα sequels τους! δεν εχει καταφερει κανενας τιτλος να τα εκθρωνισει παρα μονο οι συνεχειες τους. και οι 'μεγαλες' κονσολες; αναμασημενα πραγματα που εγω προσωπικα θεωρω οτι αθλιοτερο εχει υπαρξει στον χώρο του gaming από εποχες του Hugo (PSOne). Assassins Creed, Battlefield, Call of Duty, δεν θα μπω καν στον κοπο να αναφερω τους τιτλους απο τους οποιους κανουν πωλησεις αυτες οι δυνατες κονσολες μιας και τους ξερουν ολοι. 

 

η μονη κονσολα που δεν μου αρεσε ηταν το Wii γιατι απευθυνοτανε σε λιγοτερο απαιτητικους gamers (εξ'ου και το default χειριστηριο που ειχε τοσο λιγα πληκτρα και το 'καλο' το αγοραζες έξτρα), οχι ομως πως δεν ειχε ωραια παιχνιδια.

 

και εντω μεταξυ οι αναμενομενες κυκλοφοριες στο ps4? Far Cry, ολο και καποιος τιτλος του Tom Clancy, Uncharted, οπως και δηποτε καποιο καινουργιο Hitman (ακομα δεν κυκλοφορησαμε το άθλιο Hitman Go στο PSN) κτλ κτλ με εμενα να εχω ενα PS4 που βγαζει αραχνες περιμενοντας διαμαντια τυπου Hyper Light Drifter και Persona 5 που απο τους περισσοτερους στην Ευρωπη θα περασουν απαρατηρητοι γιατι θα παιζουν τις κλασσικες ετησιες μπουρδες. και μακαρι να ειχα μια κονσολα της Nintendo γιατι για εναν λογο που δεν μπορω να εξηγησω, τα παιχνιδια της νιωθω πως δεν ειναι για την ηλικια μου αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να τα αφησω οποτε πιανω το χειριστηριο. οπως και κανεις αλλος παγκοσμια. ειναι αυτο πολυ ονομαζουν (και ακομα περισσοτεροι εχουν ξεχασει) 'gameplay'.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοτυπία έχει και μάλιστα πολύ. Η Nintendo είναι από τις έξυπνες εταιρίες , μην πω η πιο έξυπνη στο χώρο των video games. Απόδειξη γι'αυτό είναι οι τρελές πωλήσεις των μηχανημάτων της (εκτός του wii u και κρίμα). Το να πλασάρει το Wii , δηλαδή μηχάνημα παλιό στην ουσία (αλλά με νέα στοιχεία ελέγχου) ήταν κάτι το εμπνευσμένο και ψαγμένο.

Δεν είμαι οπαδός της , έχω κάποιες κονσόλες της ναι , αλλά αναγνωρίζω τί έχει προσφέρει στην βιομηχανία. Α , έχει και πολλές παιχνιδάρες ε!!! Μην το ξεχνάμε αυτό.

Θα δούμε και για την νέα κονσόλα της. Αν είναι σε digital download τα παιχνίδια της και όχι σε φυσικό μέσο , τότε δεν θα την προτιμήσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε και για την νέα κονσόλα της. Αν είναι σε digital download τα παιχνίδια της και όχι σε φυσικό μέσο , τότε δεν θα την προτιμήσω...

 

Δεν πρόκειται να συμβεί αυτό -τουλάχιστον για τα συστήματα που αναμένονται- γιατί πολύ απλά τα παιχνίδια της δεν σε πέφτουν σε τιμή χώμα μετά την κυκλοφορία τους. Με λίγα λόγια όσο βγάζουν σταθερά κέρδος από το retail θα το υποστηρίζουν.

 

Γενικότερα, με βάση τα σχόλια ήξερα πως υπάρχουν αρκετοί που δεν ξέρουν την τύφλα τους για την Nintendo αλλά τόσο άσχετοι και πεπεισμένοι πως έχουν και γνώση της εταιρίας..... ε τι να πω; Καλή τους τύχη, που να προκύψουν δηλαδή επιτυχία τα ΝΧ συστήματα της, τότε θα βγάζουν αφρούς από το στόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τώρα έβγαζε NES/SNES η Nintendo θα τα αγόραζα.

Αν είχα δηλαδή την δυνατότητα να παίξω νόμιμα τα παιχνίδια της τότε εποχής χωρίς να έχω ένα σωρό από κασέτες, θα ήμουν ευτυχισμένος.

Και φυσικά με την ίδια ποιότητα/gameplay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό tribute στην καλύτερη κονσόλα της ever (SNES)... Για όσους βγάζουν χολή προτείνω ανεπιφύλακτα ξυδάκι, ας κάτσουν να παίξουν τα λατρεμένα τους Call of Shit

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayStation 1 το έδωσα σ ένα ανιψακι μου. Το 2 το ψαρισα σε δύο πιτσιρίκια να παίζουν. Το Xbox 1 νομίζω το χω παρατήσει σ έναν φίλο μου..

 

Nes, super nes, gameboy, wii και Dsi ξέρω πολύ καλά που βρίσκονται, γουστάρω να φυσαω ακόμη κασέτες Όχι για λόγους νοσταλγικους, μα για να παίζω παιχνίδια που μ αρέσουν ακόμη που έχω παρατήσει για τεράστιο διάστημα και πάλι τ απολαμβάνω.

Κι εννοείται δεν είμαι gamer fanboy κτλ..

 

Άσε που η κουφάλα ο Μάριο είναι ποσά χρόνια στο πλευρό της εταιρίας του. Που είναι ο Κρας μπαντιγκουντ, οεο;

 

Υγ τα φιλιά μου σ αυτούς που ανέβαιναν στο πάνω όροφο του μινιον, εσείς καταλαβαίνετε

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayStation 1 το έδωσα σ ένα ανιψακι μου. Το 2 το ψαρισα σε δύο πιτσιρίκια να παίζουν. Το Xbox 1 νομίζω το χω παρατήσει σ έναν φίλο μου..

 

Nes, super nes, gameboy, wii και Dsi ξέρω πολύ καλά που βρίσκονται, γουστάρω να φυσαω ακόμη κασέτες Όχι για λόγους νοσταλγικους, μα για να παίζω παιχνίδια που μ αρέσουν ακόμη που έχω παρατήσει για τεράστιο διάστημα και πάλι τ απολαμβάνω.

Κι εννοείται δεν είμαι gamer fanboy κτλ..

 

Άσε που η κουφάλα ο Μάριο είναι ποσά χρόνια στο πλευρό της εταιρίας του. Που είναι ο Κρας μπαντιγκουντ, οεο;

 

Υγ τα φιλιά μου σ αυτούς που ανέβαιναν στο πάνω όροφο του μινιον, εσείς καταλαβαίνετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H nintendo αρχίζει να θυμίζει ελλάδα. Η εποχη της ακμής να έχει περάσει έδω και παρα πολυ και καιρο και το μόνο που μένει είναι η συνεχής ανακύκλωση της ιστορίας. Ελπίζω να έχει να δώσει κάτι στο μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayStation 1 το έδωσα σ ένα ανιψακι μου. Το 2 το ψαρισα σε δύο πιτσιρίκια να παίζουν. Το Xbox 1 νομίζω το χω παρατήσει σ έναν φίλο μου..

 

Nes, super nes, gameboy, wii και Dsi ξέρω πολύ καλά που βρίσκονται, γουστάρω να φυσαω ακόμη κασέτες Όχι για λόγους νοσταλγικους, μα για να παίζω παιχνίδια που μ αρέσουν ακόμη που έχω παρατήσει για τεράστιο διάστημα και πάλι τ απολαμβάνω.

Κι εννοείται δεν είμαι gamer fanboy κτλ..

 

Άσε που η κουφάλα ο Μάριο είναι ποσά χρόνια στο πλευρό της εταιρίας του. Που είναι ο Κρας μπαντιγκουντ, οεο;

 

Υγ τα φιλιά μου σ αυτούς που ανέβαιναν στο πάνω όροφο του μινιον, εσείς καταλαβαίνετε

MINION στον 8ο (και 9ο)... τι είπες τώρα... ιδικά τις γιορτές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayStation 1 το έδωσα σ ένα ανιψακι μου. Το 2 το ψαρισα σε δύο πιτσιρίκια να παίζουν. Το Xbox 1 νομίζω το χω παρατήσει σ έναν φίλο μου..

 

Nes, super nes, gameboy, wii και Dsi ξέρω πολύ καλά που βρίσκονται, γουστάρω να φυσαω ακόμη κασέτες Όχι για λόγους νοσταλγικους, μα για να παίζω παιχνίδια που μ αρέσουν ακόμη που έχω παρατήσει για τεράστιο διάστημα και πάλι τ απολαμβάνω.

Κι εννοείται δεν είμαι gamer fanboy κτλ..

 

Άσε που η κουφάλα ο Μάριο είναι ποσά χρόνια στο πλευρό της εταιρίας του. Που είναι ο Κρας μπαντιγκουντ, οεο;

 

Υγ τα φιλιά μου σ αυτούς που ανέβαιναν στο πάνω όροφο του μινιον, εσείς καταλαβαίνετε

"Θυμάμαι βολτες εξω απτό παλιό Μινιόν

Βλέμματα περαστικών, τη συντροφιά των ακουστικών"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...