Προς το περιεχόμενο

Την άνοιξη του 2017 η αναβάθμιση Redstone 2 των Windows 10, μαζί με νέες συσκευές από Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν παιζει, απλα τις ανοιγει και προβαλει την πρωτη εικόνα, μολις το δοκίμασα επιδη δεν το ειχα τεσταρει ως τωρα στα 10αρια.. οχι οτι ειναι κόπος να περασω εναν viewer αλλα.. γιατι να μην το εχουν απο μονα τους οπως κανανε με το mount των iso..

Μολις το δοκίμασα με τα Pro και εγώ και παίζει μια χαρά. "Open with Photos"

Give it another try.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

σχετικο ασχετο,

photo viewer που να παιζει gif παιζει να βαλουν ποτε μεσα στα windows ή μπα;

Επειδη το Photo app ειναι UWP(metro),το σνομπαρες μου φαινεται και δεν εκανες τον κοπο να το δοκιμασεις! :P

δεν παιζει, απλα τις ανοιγει και προβαλει την πρωτη εικόνα, μολις το δοκίμασα επιδη δεν το ειχα τεσταρει ως τωρα στα 10αρια.. οχι οτι ειναι κόπος να περασω εναν viewer αλλα.. γιατι να μην το εχουν απο μονα τους οπως κανανε με το mount των iso..

Οχι οτι εχει μεγαλη σημασια αν παιζουν ή οχι τα gifs,αλλα για να λυσουμε εντελως  την απορια μας,δωσε ενα gif που δε σου εχει παιξει,γιατι εγω οσα δοκιμασα,παιζουν κανονικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραψτε λαθος, μια χαρα παιζει :mellow:

 

οταν το εγραφα αυτο ημουν απο το λαπτοπ που εχει τα 8.1 και ειχα την εντύπωση πως ειμουν στα 10, μπέρδεψα κατασταση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

το μονο κακο με τα windows xp , ειναι οτι η χ64 bit εκδοση τους ειναι γτπ  , και οτι δεν υποστηριζουν μεγεθη μνημης πανω απο 3.25 γιγα και πιθανοτατα δισκος της ταξεως των TByte  . αλλιως τα xp θα κραταγαν μεχρι την συντελεια της microsoft . 

οσο για το floppy , ας ειναι καλα τα usb keys γιατι για μερικες μητρικες επιμενουν στην χρηση floppy για αναβαθμισεις του bios μεχρι και το  2008 !  .

τα windows 7 , ειναι μια χαρα 

4rfeau.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο κακο με τα windows xp , ειναι οτι η χ64 bit εκδοση τους ειναι γτπ  , και οτι δεν υποστηριζουν μεγεθη μνημης πανω απο 3.25 γιγα και πιθανοτατα δισκος της ταξεως των TByte  . αλλιως τα xp θα κραταγαν μεχρι την συντελεια της microsoft . 

οσο για το floppy , ας ειναι καλα τα usb keys γιατι για μερικες μητρικες επιμενουν στην χρηση floppy για αναβαθμισεις του bios μεχρι και το  2008 !  .

τα windows 7 , ειναι μια χαρα 

4rfeau.jpg

 

Κάτι έχει σκαλώσει στο Everest και δεν μπορώ να σου δείξω uptime...

Θυμάμαι πως είναι πάνω από 6 μήνες πάντως.

Το μηχάνημα από το 2009 μέχρι σήμερα, ζήτημα να έχει κλείσει πάνω από 20 φορές και αυτό για αλλαγές δίσκων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

Κάτσε, ποιος σε πιέζει? Τόσα ξέρεις, τόσα λες, δεν περιμένουμε απ' όλους να καταλαβαίνουν από υπολογιστές, software, κλπ. Παίζε τα παιχνιδάκια σου (προηγούμενης δεκαετίας φυσικά), γράψε και στο Office 2003 και είσαι μια χαρά, μην αγχώνεσαι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

η γη δεν ειναι επιπεδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το χρήστη με username Mechacorn κι όλους όσοι θέλουν να παραμείνουν πιστοί στα Windows XP :

 

Ακόμα κι άμα χαλάσει το floppy δεν έχετε λόγο ν' αποχωριστείτε τα Windows XP. Προσωπικά έχω στο σπίτι τον υπολογιστή Sun Ultra 27 της Sun Microsystems που δεν έχει floppy drive. Για να μπορέσω να βάλω τα WinXP σ' αυτόν, απλά χρησιμοποίησα ένα προγραμματάκι που λέγεται NLite με το οποίο ενσωμάτωσα τους SATA Drivers στο CD των Windows XP και δουλέψανε μια χαρά.

Φιλικά, Ο Άσπρος Γάτος

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...