Προς το περιεχόμενο

Την άνοιξη του 2017 η αναβάθμιση Redstone 2 των Windows 10, μαζί με νέες συσκευές από Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενη αναβάθμιση των Windows 10 έχει την κωδική ονομασία Redstone και ήδη προετοιμάζεται για κυκλοφορία μέσα στο καλοκαίρι, όμως όπως όλα δείχνουν, η αναβάθμιση που θα την ακολουθήσει, θα καθυστερήσει για την άνοιξη του 2017.

Αυτό αναφέρει η αξιόπιστη ιστοσελίδα ZDNet, όπου σύμφωνα με τις πηγές της, η αναβάθμιση με την κωδική ονομασία Redstone 2 θα καθυστερήσει προκειμένου να συμπέσει με την παρουσίαση νέων συσκευών από τη Microsoft. Αρχικά το Redstone 2, ήταν υπολογισμένο να έρθει στους υπολογιστές προς τα τέλη του έτους, με τη Microsoft να ακολουθεί το μοντέλο των δύο ή τριών αναβαθμίσεων ετησίως για τα Windows 10. Πέρσι η εταιρεία είχε προχωρήσει σε δύο αναβαθμίσεις των Windows 10, με την κωδική ονομασία Threshold, μία από τις οποίες θεωρείται και η έκδοση των Windows 10 που θεωρήθηκε η τελική (RTM).

 

Σύμφωνα με το ZDNet, η Microsoft επιθυμεί την παρουσίαση νέων συσκευών, που θα υποστηρίζουν χαρακτηριστικά τα οποία θα υποστηρίζει για πρώτη φορά η νέα έκδοση των Windows 10. Γι'αυτό το λόγο άλλωστε τα τμήματα Windows και Συσκευών της εταιρείας, δουλεύουν στενά το τελευταίο διάστημα, κάτω από την ηγεσία του Terry Myerson. Παρόμοια παραδείγματα είδαμε και πέρσι με υπολογιστές και smartphones της Microsoft να υποστηρίζουν νέες τεχνολογίες των Windows 10 όπως το Windows Hello, το Surface Pen και το Continuum.

 

Αν τελικά ισχύουν οι παραπάνω φήμες, το πιθανότερο σενάριο φέρει τη MIcrosoft να παρουσιάζει την έκδοση Windows 10 Redstone 2, μαζί με την παρουσίαση του Surface Pro 5 και Surface Book 2, χωρίς να αποκλείεται κάποια έκπληξη όπως το Surface Phone. Για την ώρα η εταιρεία δεν έχει προχωρήσει στη δημοσιοποίηση του προγράμματος αναβαθμίσεων των Windows 10, κάτι που αναμένεται να κάνει στο προσεχές συνέδριο Build στις 30 Μαρτίου.

 

Link.png Site: ZDNet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχω καταλαβει καλα δε θα κυκλοφορησουν νεα windows αλλα θα βγαινουν μονο μεγαλα updates Που θα προσθετουν νεα χαρακτηριστικα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

Federer cosplay!!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαρεσει που χρησιμοποιούν ορο απο minecraft για την ονομασία. μονο εγω το παρατήρησα;;

 

σχετικο ασχετο,

photo viewer που να παιζει gif παιζει να βαλουν ποτε μεσα στα windows ή μπα;

-fail

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που χρησιμοποιούν ορο απο minecraft για την ονομασία. μονο εγω το παρατήρησα;;

 

σχετικο ασχετο,

photo viewer που να παιζει gif παιζει να βαλουν ποτε μεσα στα windows ή μπα;

GIF? Τι ειναι αυτο? Ρωτησες τα Windows αν την εχουν ξαναδει αυτη τη καταληξη? Πολλα ζητας.. xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενσωματωμένη εφαρμογή "Φωτογραφίες", παίζει κανονικά gif. Απορώ πως δεν το έχετε πάρει πρέφα ακόμη. Εκτός κι αν έχει πέσει Federονόσπορος και τρολλάρετε όλοι μαζί. :P

 

Redstone 2 και βλακειες. Όλα ένα marketing trick είναι, πάει για φούντο αυτή η εταιρεια! Τι παραπανω έχει από τα XP δηλαδή; Έξτρα bloatware και spyware; Να μου λείπει, θα κατσω με τα XP μέχρι να μου χαλάσει το floppy disc, τότε θα σκεφτώ να κάνω την αναβάθμιση σε 7.

 
Solid try: 5/7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η ενσωματωμένη εφαρμογή "Φωτογραφίες", παίζει κανονικά gif. Απορώ πως δεν το έχετε πάρει πρέφα ακόμη. Εκτός κι αν έχει πέσει Federονόσπορος και τρολλάρετε όλοι μαζί. :P

 

 
 
Solid try: 5/7

 

δεν παιζει, απλα τις ανοιγει και προβαλει την πρωτη εικόνα, μολις το δοκίμασα επιδη δεν το ειχα τεσταρει ως τωρα στα 10αρια.. οχι οτι ειναι κόπος να περασω εναν viewer αλλα.. γιατι να μην το εχουν απο μονα τους οπως κανανε με το mount των iso..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...