Προς το περιεχόμενο

Αγορά από amazon.de


8elwADSL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Παρήγγειλα ένα ρούτερ γύρο στα 300€ από το amazon.de και επέλεξα Standard Shipping με 12€ έξοδα αποστολής, ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο θα έρθει; (κουριερ ή ταχυδρομείο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα!

 

Παρήγγειλα ένα ρούτερ γύρο στα 300€ από το amazon.de και επέλεξα Standard Shipping με 12€ έξοδα αποστολής, ξέρει κανείς με ποιόν τρόπο θα έρθει; (κουριερ ή ταχυδρομείο)

 

Μόλις σταλεί η παραγγελία σου έρχεται e-mail με τα στοιχεία αποστολής με και με ποιο ταχυδρομείο/courier στάλθηκε καθώς και αν υπάρχει tracking number. Με standard shipping τα στέλνουν συνήθως με απλό ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ρουτερ πηρες? δωσε λινκ

 

https://www.amazon.de/gp/product/B073QJ6Z5C

 

Μόλις σταλεί η παραγγελία σου έρχεται e-mail με τα στοιχεία αποστολής με και με ποιο ταχυδρομείο/courier στάλθηκε καθώς και αν υπάρχει tracking number. Με standard shipping τα στέλνουν συνήθως με απλό ταχυδρομείο.

 

Τελικά μου ήρθε e-mail ότι εστάλη με Deutsche Post DHL με traking number της μορφής 123456789012 το οποίο παρακολουθώ από την παρακάτω σελίδα.

 

https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/en/

 

18 Δεκεμβρίου η προβλεπόμενη ημερομηνία παράδοσης σύμφωνα με την amazon. Άρα μάλλον με ταχυδρομείο. Λέτε να πάρει tracking μόλις μπει Ελλάδα της μορφής ΕΛΤΑ (RSXXXXXXXXXDE)? Λέτε να έρθει πιο γρήγορα;

post-142275-0-58535400-1512584602_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει ρολο το επαγγελμα, πχ να ειναι σχετικο με πληροφορικης;

Στις 8/31/2017 στις 12:41 ΜΜ, slk200gr είπε

ναι εγω δεν πληρωνω φπα ,κανεις αιτηση και σε 3-4 μερες αν εγκριθει παιρνεις απαλαγη

 

Επεξ/σία από HamerZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εκανα μια παραγγελια χθες απο το amazon.de και μου ηρθε κανονικα email επιβεβαιωσης με τον αριθμο της παραγγελιας μου. Σημερα ομως μπαινω στο myorders και βλεπω αυτο 

The Kindle Store at Amazon.de is for German, Austrian and Swiss customers only.
Not from the DE? Please visit the Amazon.com Kindle Store to shop for digital content available for your country/region.

 

Δεν μου εστειλαν καποιο mail να μου πουν οτι ειναι ακυρη η παραγγελια. Και την παραγγελια μου ενω εχω τον αριθμο παραγγελιας δν την βρισκω πουθενα.

 

Αυτο ειχα παραγγειλει https://www.amazon.de/XP-Pen-Zeichen-Display-Druck-Sensitivität-Grafikshandschuh-Reinigungstuch/dp/B0785682VP/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1530696074&sr=8-4&keywords=xp+pen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι γινεται με το αμαζον,χτες παρειγγειλα κατι εξπρες με παραδοση πεμπτη ,μπαινω στο site και λεει η παραδοση αλαξε νεα ημερομηνια στις 15/7 ,σκεφτομαι οτι μαλακια εκανα που πληρωσα εξπρες και πριν απο λιγο με ειδοποιησε η κουριερ οτι το φερνει σημερα ,οτι ναναι ,μετα απο παρα πολλες αγορες πρωτη φορα το ειδα αυτο το εργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alani123321 είπε

Εγω πρωτη φορα παραγγελνω. Δεν μπορω να βρω email απο το amazon.de για να επικοινωνησω να δω αν μπορουν πραγματι να το στειλουν ελλαδα.,

το δικο σου συμβαινει οταν δεν στελνουν καποια προιοντα στην ελλαδα αλλα τοτε δεν προχοραει η παραγγελια και το συκεκριμενο προιον το στελνουν στην ελλαδα το τσεκαρισα, ,μπες για βοηθεια εδω,https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατι εγινε με την καρτα μου αποτι φαινεται. Μου εστειλαν αυτο:


Please note that your order is currently on hold pending the verification of your billing information. We will be happy to proceed with your order as soon as we receive a recent credit card statement for the credit card you referenced for this order.
At your earliest convenience, please fax us a statement which displays the billing name and address for the card.
You can find our fax number on the Amazon.de Help page:
www.amazon.de/fax

Τρεχα γυρευε δηλαδη με φαξ και ουτε καταλαβα ακριβως τι χαρτι θελουν. Και εχει κλειδωθει ο λογαριασμος μου.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alani123321 είπε

Τελικα κατι εγινε με την καρτα μου αποτι φαινεται. Μου εστειλαν αυτο:


Please note that your order is currently on hold pending the verification of your billing information. We will be happy to proceed with your order as soon as we receive a recent credit card statement for the credit card you referenced for this order.
At your earliest convenience, please fax us a statement which displays the billing name and address for the card.
You can find our fax number on the Amazon.de Help page:
www.amazon.de/fax

Τρεχα γυρευε δηλαδη με φαξ και ουτε καταλαβα ακριβως τι χαρτι θελουν. Και εχει κλειδωθει ο λογαριασμος μου.


 

πριν απο χρονια μου συνεβει το ιδιο επειδη ειχα αλαξει κατι στην καρτα μου και το εκαναν για λογους ασφαλιας ,εστειλα και εγω φαξ αν και στην αρχη μου κακοφανηκε αλλα απο την αλλη ειναι και η ασφαλεια που σου παρεχει,προχωρα το αφοβα

την καρτα σου την θελουν σε φωτοτυπια πισω μπρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καρτα φωτοτυπια πισω μπρος??? Καλα δεν ειναι επικυνδινο αυτο? Θα εκανα αλλο λογαριασμο να το αγορασω με αλλη καρτα αλλα το ειχα πετυχει με εκπτωση -50ευρω και ετσι καταχωρηθηκε. Τωρα δν υπαρχει η εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alani123321 είπε

Την καρτα φωτοτυπια πισω μπρος??? Καλα δεν ειναι επικυνδινο αυτο? Θα εκανα αλλο λογαριασμο να το αγορασω με αλλη καρτα αλλα το ειχα πετυχει με εκπτωση -50ευρω και ετσι καταχωρηθηκε. Τωρα δν υπαρχει η εκπτωση.

ετσι μου φανηκε και μενα στην αρχη αλλα υστερα γκοογκλαρισα και ειδα οτι ειναι η πολιτκη τους στο να επιβεβαιωσουν την καρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγω. Υπάρχει τεράστιο θέμα με το amazon.de είτε με απλο ταχυδρομείο είτε με κουριερ

3 παραγγελίες μέσα σε 1,5 μηνα, χάθηκαν και οι 3 απ την dhl η μία ειχε tracking οι άλλες 2 όχι

μιλάω με προμηθευτή - αμαζον και dhl μπαλάκι ο ένας στον άλλον

Μονο ο προμηθευτής είχε δίκιο, το πρόβλημα είναι στην DHL χάνονται όντως αντικείμενα. - εμένα 3 σε ένα μήνα... κατι γινεται προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...