Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ή συμπλήρωση?


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολυ.SKF ιμάντα μου έβαλε και τα χιλιόμετρα ήταν 117.000.Αυτό με τις βαλβίδες μου το είχε πει και ένας φίλος να το δω.Μπορώ να καταλάβω κάπως αν θέλουν ρύθμιση?Ακούγεται κάτι?

 

Ίσως να ακούγονται το πρωί που ο κινητήρας είναι κρύος.Καλό θα ήταν να το κοιτάξεις, συνήθως κάθε 30.000-40.000χιλιόμετρα.

Ανάλογα βέβαια πώς συμπεριφέρεσαι στο κινητήρα,ίσως θέλει πιο συχνά ρύθμισμα.Ο μηχανικός που σου έκανε το Service τι σου είπε,.Είναι σημαντικό , δέν είναι καλό να το αφήσεις για πολλά χιλιόμετρα, αρύθμιστες τις βαλβίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να ακούγονται το πρωί που ο κινητήρας είναι κρύος.Καλό θα ήταν να το κοιτάξεις, συνήθως κάθε 30.000-40.000χιλιόμετρα.

Ανάλογα βέβαια πώς συμπεριφέρεσαι στο κινητήρα,ίσως θέλει πιο συχνά ρύθμισμα.Ο μηχανικός που σου έκανε το Service τι σου είπε,.Είναι σημαντικό , δέν είναι καλό να το αφήσεις για πολλά χιλιόμετρα, αρύθμιστες τις βαλβίδες.

Δεν μου είχε πεί κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου είχε πεί κάτι.

Λογικά έφοσον του έκανε έλεγχο του αυτοκινήτου και δοκιμή θα είδε οτι δεν χρειάζονται ρύθμισμα οι βαλβίδες.

Να το έχεις στα υπ οψιν σου να το ρωτήσεις ώστε να μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Στο βιβλίο Service εάν είχες έχουν γράψει πρόσφατα για ρύθμιση βαλβίδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έφοσον του έκανε έλεγχο του αυτοκινήτου και δοκιμή θα είδε οτι δεν χρειάζονται ρύθμισμα οι βαλβίδες.

Να το έχεις στα υπ οψιν σου να το ρωτήσεις ώστε να μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Στο βιβλίο Service εάν είχες έχουν γράψει πρόσφατα για ρύθμιση βαλβίδων

Όχι δεν έχει γίνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχχα δεν υπαρχει το  βαλε το πρωι να ακουσεις για ρυθμιση βαλβιδων ρε παιδια σοβαρευτειτε λιγο,ειναι αυτορυθμιζομενες,και αυτο το ανα 30000 που το ανακαλυψες ρε φιλε

 

εκτος και αν εχει γινει καποια βαρια μετατροπη στο κινητηρα ,αν το εχεις περασει κανα φπε(φιλτρο-προγραμμα-εξατμιση)δηλ αν το φτιαξες η αν εβαλες κιτ υγραεριοκινησης η αν επαθε καμια σοβαρη βλαβη ο εκκεντροφορος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχχα δεν υπαρχει το  βαλε το πρωι να ακουσεις για ρυθμιση βαλβιδων ρε παιδια σοβαρευτειτε λιγο,ειναι αυτορυθμιζομενες,και αυτο το ανα 30000 που το ανακαλυψες ρε φιλε

 

εκτος και αν εχει γινει καποια βαρια μετατροπη στο κινητηρα ,αν το εχεις περασει κανα φπε(φιλτρο-προγραμμα-εξατμιση)δηλ αν το φτιαξες η αν εβαλες κιτ υγραεριοκινησης η αν επαθε καμια σοβαρη βλαβη ο εκκεντροφορος)

Καλησπέρα, διακρίνω ένα ύφος ειρωνικό ή είναι ιδέα μου.

Δηλαδή εάν είναι αρύθμιστες οι βαλβίδες για πολλά χιλιόμετρα δεν καταλαβαίνεις αμέσως τη διαφορά ,

Σε εμένα πάντως στο Honda της ρυθμίζω κάθε  40.000 χιλιόμετρα.

Πληροφοριακά ο κινητήρας έχει γράψει 325.000 χλμ χωρίς οποιαδήποτε ζημιά με τη συντήρηση που του κάνω κάτα τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...