Προς το περιεχόμενο

iPhone SE, o διάδοχος του 5s με τεχνικά χαρακτηριστικά του iPhone 6s


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδαμε και τις αλλες εταιριες που δεν εχουν το μηλο απο πισω τι πουλανε στον κοσμο.

 

S6 σε σχεση με S7

Htc One M9 χειροτερο απο το m8 σε αρκετα πραγματα και φιασκο της ιδιας της εταιριας στην Ευρωπη για το A9 σε σχεση με την Αμερικη

LG που μετα το G2 το εβαλε σκοπο καθε χρονο να ριχνει την αυτονομια της μπαταριας

και η Sony που εχει ξεμεινει απο ιδεες αλλα οι τιμες στα υψη.

 

Ακόμα και σωστά πράγματα να γράφεις, ακόμα κι αν έχεις δίκιο 100%, είναι δυνατόν κάποιος να μη σε θεωρήσει αρνητικά προκατειλημμένο όταν δύο φορές σχολιάζεις αρνητικά την ανάλυση της οθόνης; Υπονοώνοντας ότι είναι μικρη για 4 ίντσες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα και σωστά πράγματα να γράφεις, ακόμα κι αν έχεις δίκιο 100%, είναι δυνατόν κάποιος να μη σε θεωρήσει αρνητικά προκατειλημμένο όταν δύο φορές σχολιάζεις αρνητικά την ανάλυση της οθόνης; Υπονοώνοντας ότι είναι μικρη για 4 ίντσες;

Δεν εχω θεμα ειτε 4 να ηταν οι ιντσες,ειτε 4.3 ειτε δεν ξερω και εγω ποσες. Αναλυση οθονης εγω λεω αυτο

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_se-7969.php

 

Κοινως???4ιντσες 640x1136 το ενα, 4ιντσες 640x1136 το αλλο.

 

Οσο για την μπαταρια(που πρεπει να μπαινουμε σε site για να βλεπουμε τα specs γιατι οι κυριοι στην Apple δεν μπορουν να κανουν τα αυτονοητα, δηλαδη να πουν οτι εχει τοση μπαταρια)ειναι η ιδια μπαταρια που φοραει το Iphone 6s.Κοινως 1715mah.

Κοινως δεν βαλανε την μπαταρια του Iphone 6 των 1810mah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ford έχει βγάλει ένα site για να βλέπεις εάν το smartphone είναι συμβατό με το Ford Sync, στη παλιότερη έκδοση του site είχε τη λειτουργία hands free όπου όσες android συσκευές είχα δει δεν ήταν συμβατές samsung,lg,sony Κλπ ενώ τα iphone ήταν όλα συμβατά.

 

Έχω δοκιμάσει και το nexus 5 και το LG G2 και οι δύο συσκευές άσχετα με τι έκδοση λειτουργικού τρέχουν, έχουν πρόβλημα, χάνω κλήσεις κλπ εννοείτε ότι απευθύνθηκα στον αντιπρόσωπο και δεν υπάρχει λύση.

Επειδή όμως είχα iphone 4 ξέρω ότι το iphone λειτουργούσε άψογα.

 

Μόνο και μόνο για αυτά τα προβλήματα συμβατότητας είναι μονόδρομος το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω θεμα ειτε 4 να ηταν οι ιντσες,ειτε 4.3 ειτε δεν ξερω και εγω ποσες. Αναλυση οθονης εγω λεω αυτο

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-5685.php

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_se-7969.php

 

Κοινως???4ιντσες 640x1136 το ενα, 4ιντσες 640x1136 το αλλο.

 

Οσο για την μπαταρια(που πρεπει να μπαινουμε σε site για να βλεπουμε τα specs γιατι οι κυριοι στην Apple δεν μπορουν να κανουν τα αυτονοητα, δηλαδη να πουν οτι εχει τοση μπαταρια)ειναι η ιδια μπαταρια που φοραει το Iphone 6s.Κοινως 1715mah.

Κοινως δεν βαλανε την μπαταρια του Iphone 6 των 1810mah.

 

Δλδ για να έχουμε εξέλιξη θα έπρεπε να ανέβει σώνει και καλά η ανάλυση της οθόνης; Μόνο και μόνο για τη διαφοροποίηση; Δε μιλάμε σοβαρά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν κατάφερα να δω ολόκληρη την παρουσίαση, η άποψή μου είναι:

 

Στα θετικά:

  •  
  • Εκμεταλλεύτηκε κενό αγοράς (τόσο στα δικά της προϊόντα όσο και του ανταγωνισμού): νομίζω μόνο το z5c είναι αξιόλογος ανταγωνιστής,
  •  

True.

Οντως πολυ περιορισμένη αγορά και θα πάρει καλο μεριδιο,ακόμα κ μονο του μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ για να έχουμε εξέλιξη θα έπρεπε να ανέβει σώνει και καλά η ανάλυση της οθόνης; Μόνο και μόνο για τη διαφοροποίηση; Δε μιλάμε σοβαρά...

Στο θεμα οθονης απο την στιγμη που παραμενεις για τους δικους της σεβαστους λογους στις ιδιες ιντσες,πως ακριβως θα εχουμε εξελιξη????Γνωριζουμε μηπως τι ακριβως παει να πει εξελιξη????Εξελιξη δεν σημαινει παραμενω στα ιδια με πριν 2.5χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ford έχει βγάλει ένα site για να βλέπεις εάν το smartphone είναι συμβατό με το Ford Sync, στη παλιότερη έκδοση του site είχε τη λειτουργία hands free όπου όσες android συσκευές είχα δει δεν ήταν συμβατές samsung,lg,sony Κλπ ενώ τα iphone ήταν όλα συμβατά. Έχω δοκιμάσει και το nexus 5 και το LG G2 και οι δύο συσκευές άσχετα με τι έκδοση λειτουργικού τρέχουν, έχουν πρόβλημα, χάνω κλήσεις κλπ εννοείτε ότι απευθύνθηκα στον αντιπρόσωπο και δεν υπάρχει λύση. Επειδή όμως είχα iphone 4 ξέρω ότι το iphone λειτουργούσε άψογα. Μόνο και μόνο για αυτά τα προβλήματα συμβατότητας είναι μονόδρομος το iphone.

δηλαδη εγω που εχω ενα handsfree που δεν ειναι συμβατο με iphone για καποιο αγνωστο λογο μου λες οτι ειναι μονοδρομος το να πουλησω το iphone μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ για να έχουμε εξέλιξη θα έπρεπε να ανέβει σώνει και καλά η ανάλυση της οθόνης; Μόνο και μόνο για τη διαφοροποίηση; Δε μιλάμε σοβαρά...

μαλλον για μερικους αυτο σημαινει εξελιξη! σε λιγο θα αρχισουν να λενε και για τους επεξεργαστες και τις μνημες... μιας και και οι κινεζοι εχουν ηδη αρχισει να βαζουν 6GB μνημη αρα η apple ειναι πολυ πισω!

 

*μαλλον ξεφυγαμε λιγο off topic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη ιταλια θα χει 509 αρα ελλαδα παμε για 519;;;αρχες απριλιου εννοει κατα τις 15 απριλιου. το iphone 5s θα σταματησουν τη παραγωγη;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα οθονης απο την στιγμη που παραμενεις για τους δικους της σεβαστους λογους στις ιδιες ιντσες,πως ακριβως θα εχουμε εξελιξη????Γνωριζουμε μηπως τι ακριβως παει να πει εξελιξη????Εξελιξη δεν σημαινει παραμενω στα ιδια με πριν 2.5χρονια.

 φιλε fulgore το SE  δεν ειναι το νεο εξελιγμενο κινητο της εταιριας, ουτε για ναυαρχιδα πλασαρεται

 

ειναι για αυτους που τα μεγαλυτερα κινητα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάσα διάφορα σχόλια, πολλοί μιλάτε για τα λεγόμενα ... bezel για το ότι είναι μικρό κινήτο ή οτιδήποτε άλλο...

 

 

από πότε τα διαστήματα στην οθόνη αποτελούν ταλαιπωρία για τον χρήστη; δεν νομίζω να σας δυσκολεύουν σε οτιδήποτε. 

 

επίσης, το κινητό πάνω απ όλα οφείλει να ειναι πρακτικό. Να χωράει σε μια τσέπη και να υπάρχει εύκολος χειρισμός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 file fulgore το SE  δεν ειναι το νεο εξελιγμενο κινητο της εταιριας, ουτε για ναυαρχιδα πλασαρεται

 

ειναι για αυτους που τα μεγαλυτερα κινητα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ

Σου ειπα εγω οτι διαφωνω με αυτο????Εγω με αυτο που διαφωνω ειναι οτι μιλαμε για αλλαγες ελαχιστες απο του 5s αλλα με αρκετα μεγαλυτερη χρηματικη διαφορα.

 

Οποιος θελει μικροτερο τηλεφωνο ή iphone υπαρχει εδω και 2.5χρονια το iphone 5s και ακομα φθηνοτερα το iphone 5c 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=iphone+5

 file fulgore το SE  δεν ειναι το νεο εξελιγμενο κινητο της εταιριας, ουτε για ναυαρχιδα πλασαρεται

 

ειναι για αυτους που τα μεγαλυτερα κινητα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ

Σου ειπα εγω οτι διαφωνω με αυτο????Εγω με αυτο που διαφωνω ειναι οτι μιλαμε για αλλαγες ελαχιστες απο του 5s αλλα με αρκετα μεγαλυτερη χρηματικη διαφορα.

 

Οποιος θελει μικροτερο τηλεφωνο ή iphone υπαρχει εδω και 2.5χρονια το iphone 5s και ακομα φθηνοτερα το iphone 5c 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=iphone+5

 

Να ταν εστω το Iphone 5se 32gb να ελεγα παει στο καλο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα οθονης απο την στιγμη που παραμενεις για τους δικους της σεβαστους λογους στις ιδιες ιντσες,πως ακριβως θα εχουμε εξελιξη????Γνωριζουμε μηπως τι ακριβως παει να πει εξελιξη????Εξελιξη δεν σημαινει παραμενω στα ιδια με πριν 2.5χρονια.

 

Είναι σαν να μου λες ότι ένα 15αρι λαπτοπ με 1333 χ 768 που βγήκε το 2013 και ένα με ίδια οθόνη που βγήκε το 16 δεν είναι εξελιγμένο επειδή παρέμειναν ίδιες οι διαστάσεις - ανάλυση.

 

Αυτό που δεν μπορεί να γίνει κατανοητό από πολλούς είναι ότι το μέγεθος για μερικους από εμάς είναι καθοριστικό. Και πολλές φορές πάνω από τα specs. Προσωπικά επέλεξα το lumia 550 στην ίδια τιμή με το 640 αν και το δεύτερο είχε καλύτερα specs. Κι αυτό μόνο και μόνο για τις 0.3 ίντσες διαφορά.

 

Για μένα που θέτω τις 4.7 ως ανώτατο όριο υπήρχαν δύο επιλογές: Ή lumia 550 ή iphone 6s. Προφανώς πήγα στο lumia μιας και δε μου περίσσευαν. Αυτό όμως δείχνει και το χάος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα εγω οτι διαφωνω με αυτο????Εγω με αυτο που διαφωνω ειναι οτι μιλαμε για αλλαγες ελαχιστες απο του 5s αλλα με αρκετα μεγαλυτερη χρηματικη διαφορα.

 

Οποιος θελει μικροτερο τηλεφωνο ή iphone υπαρχει εδω και 2.5χρονια το iphone 5s και ακομα φθηνοτερα το iphone 5c 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=iphone+5

Σου ειπα εγω οτι διαφωνω με αυτο????Εγω με αυτο που διαφωνω ειναι οτι μιλαμε για αλλαγες ελαχιστες απο του 5s αλλα με αρκετα μεγαλυτερη χρηματικη διαφορα.

 

Οποιος θελει μικροτερο τηλεφωνο ή iphone υπαρχει εδω και 2.5χρονια το iphone 5s και ακομα φθηνοτερα το iphone 5c 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=iphone+5

 

Να ταν εστω το Iphone 5se 32gb να ελεγα παει στο καλο......

μια χαρα τα λες τωρα... και πες μου λοιπον εγω που θα θελω να δωσω το 5s μου σε λιγο καιρο γιατι με αναβαθμισεις θα αρχισει να κολλαει τι θα παρω? (και αντε πες εγω που δεν ειμαι κολλημενος ισως να βρω κατι) καποιος που καραβολευεται απο ΙOS? και δεν θελει 6 η 6S? νομιζω οτι η απαντηση ειναι περιττη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάσα διάφορα σχόλια, πολλοί μιλάτε για τα λεγόμενα ... bezel για το ότι είναι μικρό κινήτο ή οτιδήποτε άλλο...

 

 

από πότε τα διαστήματα στην οθόνη αποτελούν ταλαιπωρία για τον χρήστη; δεν νομίζω να σας δυσκολεύουν σε οτιδήποτε. 

 

επίσης, το κινητό πάνω απ όλα οφείλει να ειναι πρακτικό. Να χωράει σε μια τσέπη και να υπάρχει εύκολος χειρισμός. 

Αυτό ακριβώς λέμε και εμείς. Ότι στις ίδιες διαστάσεις χωρούσε και μεγαλύτερη οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...