Προς το περιεχόμενο

iPhone SE, o διάδοχος του 5s με τεχνικά χαρακτηριστικά του iPhone 6s


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρα τα λες τωρα... και πες μου λοιπον εγω που θα θελω να δωσω το 5s μου σε λιγο καιρο γιατι με αναβαθμισεις θα αρχισει να κολλαει τι θα παρω? (και αντε πες εγω που δεν ειμαι κολλημενος ισως να βρω κατι) καποιος που καραβολευεται απο ΙOS? και δεν θελει 6 η 6S? νομιζω οτι η απαντηση ειναι περιττη...

Αν αρχισει να κολλαει το 5s με αναβαθμισεις,τοτε θα κολλαει και το iphone 6 πραγμα χλωμο. Σκεψου οτι με το τελευταιο Ios αυτο το κινητο που ελεγες οτι κολλαει ειναι μονο το Iphone 4s. Απο Iphone 5 και πανω δεν ακουσα καποιο παραπονο,σχολιο.

 

Αρα μενεις οπως εχεις και περιμενεις ειτε να πεσει η τιμη του 5Se σε επιπεδα πχ Iphone 5c,ή για Iphone 6se ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε διαφωνω σ αυτο αλλα θα μπορουσε να κανει οθονη 4.2 χωρις να αυξησει τισ διαστασεις του κινητου νεο desighn και ποιο λεπτο.ετσι οπως το εκανε υποτιμαει τους καταναλωτες που θελουν μικρο τηλ σαν να τους λεει οριστε εβγαλα το 5s και απλως αλλαξα το επεξεργαστη.ελπιζω για 2 gb μνημη.να μη κανει τη πατατα το σεπτεβρη να παρουσιασει νεο se.τι 4 τι 4.2 με το μαρκετινκ που εχει θα μπορουσε να τους πεισει τα 30 μυρια να αναβαθμισουν.τωρα σιγουρα θα αναβαθμισουν πολλοι αλλα δε θα ειναι πληρης ικανοποιημενοι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αρχισει να κολλαει το 5s με αναβαθμισεις,τοτε θα κολλαει και το iphone 6 πραγμα χλωμο. Σκεψου οτι με το τελευταιο Ios αυτο το κινητο που ελεγες οτι κολλαει ειναι μονο το Iphone 4s. Απο Iphone 5 και πανω δεν ακουσα καποιο παραπονο,σχολιο.

 

Αρα μενεις οπως εχεις και περιμενεις ειτε να πεσει η τιμη του 5Se σε επιπεδα πχ Iphone 5c,ή για Iphone 6se ξερω γω.

πολυ ωραια ολα αυτα, αλλα τοο 5s ειναι ηδη 2 χρονια στα χερια μου που σημαινει οτι δεν θα με χαλαγε καθολου να πουλαγα το δικο μου και με καποια επιπλεον χρηματα να εχω ξανα "καινουργια" συσκευη (καινουργια του κουτιου, χωρις χτυπηματα) με καινουργια και καλυτερη μπαταρια, καινουργια καμερα, καινουργιο και ταχυτερο επεξεργαστη, και τελος παντων εγω προσωπικα θα το τιμησω γιατι κυριως με βολευει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια ολα αυτα, αλλα τοο 5s ειναι ηδη 2 χρονια στα χερια μου που σημαινει οτι δεν θα με χαλαγε καθολου να πουλαγα το δικο μου και με καποια επιπλεον χρηματα να εχω ξανα "καινουργια" συσκευη (καινουργια του κουτιου, χωρις χτυπηματα) με καινουργια και καλυτερη μπαταρια, καινουργια καμερα, καινουργιο και ταχυτερο επεξεργαστη, και τελος παντων εγω προσωπικα θα το τιμησω γιατι κυριως με βολευει 

Αρκει βεβαια να εχει οπως ειπα σωστη τιμη. Αν ισχυουν οι τιμες εξωτερικου που βλεπουμε παραπανω για κοντα 470-500ευρω οταν το iphone 6 αυτη τη στιγμη ειναι στα 526,ε εκει καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε οι αριθμοί των μοντέλων δεν δείχνουν πάντα την ανωτερότητα μιας σειράς αλλά τη χρονολόγηση της σειράς.

το σχόλιο σου δεν έχει λογική.

το νέο μοντέλο είναι νεότερο από το 6 πολλούς μήνες. προφανώς και θα είναι ανώτερο τεχνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω που εχω ενα handsfree που δεν ειναι συμβατο με iphone για καποιο αγνωστο λογο μου λες οτι ειναι μονοδρομος το να πουλησω το iphone μου?

Είναι πιο εύκολο να πουλήσεις το αυτοκίνητο σου από το να αλλάξεις smartphone.

 

Η μήπως να πληρώσω για να γίνω beta tester σε κάποιο android car bluetooth kit;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς λέμε και εμείς. Ότι στις ίδιες διαστάσεις χωρούσε και μεγαλύτερη οθόνη. 

4.3 ; ίσως. άλλα δεν είναι τόσο μεγάλη διαφορά -τελικά-. ίσχυρο κίνητρο πάντως είναι η τιμή για κάποιον που θέλει να το αγοράσει (σε συνδυασμό με τα χαρακτηριστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε οι αριθμοί των μοντέλων δεν δείχνουν πάντα την ανωτερότητα μιας σειράς αλλά τη χρονολόγηση της σειράς.

το σχόλιο σου δεν έχει λογική.

το νέο μοντέλο είναι νεότερο από το 6 πολλούς μήνες. προφανώς και θα είναι ανώτερο τεχνικά.

Ωραια και το Iphone 6s εχει 580 που ειναι ανωτερο σε ολα.Επισης οταν ο παραπανω συμφορουμιτης θα παει να αγορασει το κινητο οπως λεει δεν θα κοιταξει ποτε βγηκε τι αλλα τι τιμη εχει για αυτα που προσφερει στην παρουσα φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον διαβασα αρκετα σχόλια και θέλω να απεύθυνθώ σε όλους αυτούς που λένε ότι το κινητο αυτό κρατάει πίσω την εξέλιξη. 

Πολλοι το συγκρίνανε με το S7 που πρόσφατα εβγαλε η Samsung.

Η Apple δεν είπε ορίστε αυτή είναι η νέα μας ναυαρχίδα.

Η Samsung δεν ειναι αυτη που βγαζει 30 μοντελα τον μήνα σε πολλα μεγέθη με χαμηλοτερη τιμη παντα για να εχει ο κόσμος επιλογες;

 

Ε λοιπόν έτσι και apple μονο που apple δεν τσιγκουνεύτικε specs (δεδομενου και της τιμης αλλωστε).

 

Ετσι αυτοι που θα θέλουν επίλογη με μικρη οθονη θα την εχουν και με τουμπανα σπεκς επισης και με χαμηλότερη τιμή.

 

Μπραβο στην apple γιατί ετσι πιέζεις και τον ανταγωνισμο σε αυτο το μεγεθος οθονης για ολους αυτους που το προτιμανε.

 

Ειμαστε τεχνολογικο φορουμ και καθε νεα προσθηκη στον χωρο της τεχνολογιας θα επρεπε να μας χαροποιει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και το Iphone 6s εχει 580 που ειναι ανωτερο σε ολα.Επισης οταν ο παραπανω συμφορουμιτης θα παει να αγορασει το κινητο οπως λεει δεν θα κοιταξει ποτε βγηκε τι αλλα τι τιμη εχει για αυτα που προσφερει στην παρουσα φαση.

Ξεχασες ισως το πιο σημαντικο (μαλλον επειδη πριν δεν το ξαναεγραψα με κεφαλαια) ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ το μεγεθος του και μου αρεσει σαν κινητο 

 

γιατι δεν θελετε να καταλαβετε καποιοι οτι "το μεγεθος μετραει"?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασες ισως το πιο σημαντικο (μαλλον επειδη πριν δεν το ξαναεγραψα με κεφαλαια) ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ το μεγεθος του και μου αρεσει σαν κινητο 

Δεν απαντουσα σε σενα γιατι οντως ειχες πει οτι σε ενδιαφερει το μεγεθος.Στην τιμολογιακη πολιτικη για την Ευρωπη πηγαινε αυτο που εγραψα.

 

Το ειδαμε αλλωστε και στο HTC A9 τι τιμη ειχε στην Ευρωπη και τι στην Αμερικη.

Το ειδαμε και στο Nexus 6p τιμη Ευρωπης και τιμη Αμερικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, δε τσιγκουνεύτηκε specs η Apple, γί´αυτο εχει 1 GB Ram.

 

Και αφήστε τις παπαριες με τα μα ειναι iOS. Μερικά πραγματα απλά δε χωράνε και θελουν μνήμη. Πχ 4K βίντεο και φωτογραφίες.

 

Μου θυμίζετε τη φάση με τη rambus της intel... " δε χρειάζονται 1GB τα Windows XP, και με 512 καλα ειναι... ειναι rambus!!! "

 

Και πλήρωναν τα κορόιδα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι κρίμα που δεν μπορεσε η apple να βγάλει κινητο με μεγαλυτερη οθονη στο ιδιο ομως σχεδον μέγεθος με το iphone 5s, οπως πχ το sony z3/z5 compact των 4,6".

 

Τα bezels ειναι τεραστια κ ουσιαστικα προκειται για κινητο με αντιπαραγωγικη 4" οθονη σε σασι 4.5"-4.6" .

 

34esupf.jpg

 

Πιστευω οπως πως θα μοσχοπουλησει, υπαρχουν πολλοι που νομιζουν οτι επειδη εχει 4" οθονη ειναι αρκετα μικροτερο απο αλλα κινητα 4.5"-4.7".

την καρδια περιβολι μας εκανες

η αληθεια παντως καλο ειναι να λεγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 400$ (αρα μαλλον γυρω στα 420 ευρω θα ερθει εδω) μια χαρά Value/Money αγορά ειναι. Μετά μάλιστα απο 6μηνο θα πέσει και λιγο πιο κάτω. Αψογα.

 

Θα μου βγάλει και άλλα 4 χρόνια όπως το 4S και θα τα βγάλει τα λεφτά του.

 

Για εμένα το ιδανικό τηλέφωνο για κάποιον επαγγελματία και όχι πιτσιρικά. Ισχύει και για εμένα ενοείται. Μην ξεχνάτε ότι δεν ενδιαφερονται όλοι για 4Κ, τεραστιες οθονες και επεξεργαστες τερατα για να παιζουν παιχνίδια. Τα high specs εμενα απλά θα με βοηθησουν να μην το ξαναλλάξω σύντομα αφου δεν θα κολλάει στις αναβαθμίσεις.

 

Πιστευω ότι οι πωλήσεις του θα το δικαιώσουν και μακάρι να γίνει έτσι ώστε να καταλάβει η apple ότι έχει νόημα κάτι τέτοιο και να το συνεχίσει.

 

ΜΠΡΑΒΟ!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για 400$ (αρα μαλλον γυρω στα 420 ευρω θα ερθει εδω) μια χαρά Value/Money αγορά ειναι. Μετά μάλιστα απο 6μηνο θα πέσει και λιγο πιο κάτω. Αψογα.

 

Για εμένα το ιδανικό τηλέφωνο για κάποιον επαγγελματία και όχι πιτσιρικά. Ισχίει και για εμένα ενοείται. Πιστευω ότι οι πωλήσεις του θα το δικαιώσουν και μακάρι να γίνει έτσι ώστε να καταλάβει η apple ότι έχει νόημα κάτι τέτοιο και να το συνεχίσει.

 

ΜΠΡΑΒΟ!!!

 

 

Δε νομίζω να το δούμε σε τέτοια τιμή στην Ελλάδα σε καμία περίπτωση! Για 500+ το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...