Προς το περιεχόμενο

Η πλειοψηφία των Αμερικανών χρηστών βασίζεται στο mobile banking για πληρωμή λογαριασμών


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την απόσταση και την βενζίνη που μπορεί να έχει κάποιος συμφωνώ.Για ουρές σε τράπεζες η ταμεία πληρωμών γενικώς,χαιρετίσματα.Ποιές ουρές?Όπου πας όλα άδεια είναι λόγω φτώχιας.Και στην τελική θα μάθουν οι μεγάλοι σε ηλικία άνθρωποι να πληρώνουν από το κινητό τους,που το μάθανε στα 70 τους?Ο πατέρας μου που είναι στα Στύρα γιατί να πληρώσει από το κινητό του την δεη που είναι στο Αλιβέρι?Πάει εκεί κάνει την βόλτα του και παίρνει τον αέρα του...Παντού κλειδωμένοι μέσα να είμαστε?

 

Το άδεια επέτρεψε μου να αμφιβάλλω, Εθνική στην περιοχή μου έχει πάντα κόσμο,  Και Εθνική Πειραιώς στο τέλος του μήνα γίνεται το αδιαχώρητο, στην Πειραιώς ειδικά πήγαινα τέλος του μήνα όσοι είχαν κάνει ρύθμιση στον ΟΓΑ αναγκαστικά στον ταμείο αφού ο ΟΓΑ δεν δεχόταν άλλη τράπεζα, ούτε e-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πουθενά προμήθεια Αμερική και Αγγλία. Οι εταιρίες έτσι γλυτώνουν και χρήματα από πρόσληψη security για την μεταφορά χρημάτων που μαζεύονται στα καταστήματα τους. Και γλυτώνουν χρόνο εργασίας για τους υπαλλήλους

Καλά, η ΔΕΗ χρέωνει; Να πω ότι έχει καταστήματα με πρόιοντα και θέλει ο πελάτης να επισκεφτεί το κατάστημα, να το καταλάβω.Με ποια δικαιολογία χρεώνουν;

 

Έπισης,πολύ σημαντικό: αν σου κλαπουν λεφτά από το λογαριασμό σου, η τράπεζα στα επιστρέφει σε 1 ώρα, και ΜΕΤΑ ξεκινάει την έρευνα για να βρει πως/ποιος hacker τα έκλεψε.Έτσι εχεις μεγάλη ασφάλεια .

 

Χρεώσεις για online πληρωμές. Για να πληρώσεις!Καθόλου λογικό, ιδίως αν το σύγκρινεις με άλλα κρατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γτ να πάω να πληρώσω μέσω του κινητού μου;; είτε μέσω κινητού, είτε μέσω κάποιου πρακτορείο προπο,η μέσω της τράπεζας θα μου πάρουν προμήθεια οποτε και απο το κινητο αν πληρώσω θα μου πάρουν οποτε ειναι μια η άλλη πολυ προτιμάνε να περιμένουν στη ουρα γτ σου λένε γτ να δώσω 1ευρω η έστω 80 λεπτά στη τράπεζα η στο προπο;;; βεβαια τους υπαλλήλους πχ της δεη θα τους απολυσσουν για να παίρνουν αυτη τη προμηθεια αυτη ημαστε

Sent from my RM-1118_15207

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω εξαρχης οτι δεν κανω διαφημιση και μιλαω απο την εμπειρια μου ως καταναλωτης, αν για οποιονδηποτε λογο θεωρει καποιος το αντιθετο ή αν αντιβαινει σε καποιον απο τους κανονες του σαιτ να μου στειλει πμ ή να το αναφερει σε καποιον moderator ωστε να  τροποποιηθει αναλογως

 

 

εδω κ πολλα χρονια εχω e-banking στην πειραιως οπου πληρωνω ολους μου τους λογαριασμους (απο δεη μεχρι ανανεωση καρτας κινητου)...στην αρχη υπηρχε προμηθεια για τις περισσοτερες συναλλαγες αλλα ειδα οτι ακομα και ετσι με συνεφερε, οπως και αν εχει, να πληρωνω ηλεκτρονικα, τωρα πλεον στη μονη εταιρια που υπαρχει εξτρα χρεωση ειναι η δεη...πριν κανα 6μηνο αποφασισα να κανω e-banking και στο ξεχασμενο μου λογαριασμο στην εθνικη μιας και μου ηταν πιο ευκολο για διαφορους λογους να πληρωνω απο εκει, ομως ειδα οτι η εθνικη εχει παντου χρεωσεις, σε οτι μα οτι συναλλαγη και να κανεις εκτος απο μεταφορα χρηματων που ειναι η ιδια παντου...το συμπερασμα ειναι οτι δεν χρεωνουν μονο οι εταιριες την εξτρα προμηθεια αλλα και οι ιδιες οι τραπεζες

 

 

μην ξεχναμε οτι υπαρχει και το easypay οπου δεν χρειαζεται να εισαι στην πειραιως για να πληρωνεις λογαριασμους χωρις χρεωσεις αν κ το ευρος των δυνατοτητων ειναι αρκετα περιορισμενο σε σχεση με καποιον που ειναι στην πειραιως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελευταία ημέρα πληρωμής οτιδήποτε έχει κόσμο και ουρές,γιατί έτσι είμαστε οι Έλληνες.Τώρα δεν θα κάτσω να κατηγορήσω η να χρεώσω τον πατέρα μου και τον κάθε συνταξιούχο που δεν ξέρει η δεν θέλει να πληρώνει την δεη από το κινητό του?Τα γερόντια που λες στην Ελβετία Αγγλία Σουηδία την νοοτροπία και την καθημερινότητα οι χώρες τους τα έχουν λύσει πολλά χρόνια πριν,γιατί τους σέβονται,και δεύτερον γιατί δεν μεγαλώσανε-ζήσανε την ίδια ζωή.

Βρήκες και εσύ φίλε μου χώρες κορυφή σε αυτά τα θέματα της καθημερινότητας....φιλικά πάντα μαζί σου συμφωνώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κουβεντιαζουμε για προμήθεια 0,10 ευρώ είναι γελοίο!

Μάλιστα στην τράπεζα που χρησιμοποιώ εγω στην πληρωμή φυσικού αερίου η προμήθεια είναι μηδενική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αγοράσει πακέτο συναλλαγών στην Πειραιως. Σου δίνει 100 συναλλαγές τον χρόνο και κοστίζει 6€. Οπότε συμφέρει αρκετά με 0,06€ προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νοοτροπια ειναι αυτο που λες στο τελος...εκει ειναι το κλειδι για τους γερους...παει να πληρωσει τους λογαιασμους του για να περπατησει κ λιγο, να κανει την βολτουλα του, να τσακωθει με κανεναν στην ουρα για να αναψουν κ λιγο τα αιματα, να νιωσει λιγο ρε παιδι μου....τις ωρες ομως αυτες που χανει θα μπορουσε να τις περασει με τα εγγονια του, να φτιαξει πρωινο στην γιαγια, να παει στο καπη να πιει το καφεδακι του, να κανει καμια δουλεια στο σπιτι, να κανει εναν περιπατο στο δασος, να διαβασει ενα βιβλιο κλπ...

 

Μα και η βόλτα στην τράπεζα μια ευχάριστη εμπειρία είναι για αυτούς. Συνταξιούχοι είναι, έχουν χρόνο και με το παραπάνω και για τα εγγόνια και για να πάνε στην τράπεζα να κοινωνικοποιηθούν αντί να πάνε για 5.343η φορά στο καφενείο. Στο λέω αυτό γιατί έχω πει πολλές φορές σε παππούδες και θείους να τους εξυπηρετώ εγώ μέσω e-banking και αρνούνται. Όσο και αν ακούγεται εξωπραγματικό για έναν νέο άνθρωπο, για αυτούς είναι ευχάριστη (πολύωρη) βόλτα.

 

Για τους νέους ανθρώπους δεν το συζητώ, χάνονται άπειρες εργατοώρες ή ώρες ελεύθερου χρόνουν χωρίς λόγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά φταίνε η ΔΕΗ, η ΕΥΔΑΠ και όλες οι υπηρεσίες στην Ελλάδα, θα μπορούσανε οι εταιρίες να χρησιμοποιούν ένα στανταρ ποσό πληρωμής το μήνα και ο καταναλωτής να πληρώνει η τράπεζά του αυτόματα τους λογαριασμούς, στο τέλος του χρόνου θα γινόταν εκκαθάριση λογαριασμών και τελείωνε εκεί το παραμύθι. 

αμε πως οχι.. μισοί δεν μπορούν να πληρώσουν βρίσκουν από εδώ και από εκεί μαύρα να τα βγαλουν πέρα να μην πεθάνουν... Ελλάδα είμαστε οχι αμερικη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα, βασικα, στην Ελλαδα του σημερα, πιο πολυ με  ενδιαφερει να εχω και αυριο δουλεια(ελευθερος επαγγελματιας) να πληρωνομαι απο τους πελατες, να εχω  χρηματα στην τσεπη μου και ας εινα τα παλιομοδιτικα χρηματα και δεν με πειραζει καθολου, ειλικρινα καθολου, να κανω βολτα με μεχρι το τοπικο καταστημα τις ΔΕΗ.Εχω να ανγχωθω για αλλα πραγματα και κυριως εαν θα μπορω να πληρωσω τις υποχρεωσεις μου, και οχι πως, η να μην κουρασθω πως θα τις πληρωσω.Αυτα ειναι σκεψεις αργοσχολων και  δημοσιων υπαλληλων, που εχουν σιγουρο το παραδακι και σκεφτονται, να μην κουρασθουν, η να μην ανγχωσουν τους συναδελφους τους σε καμια τραπεζα, η ΔΕΗ.Ξερεις τι αγχος τραβαει ο καημενος ταμιας τις ΔΕΗ, οταν βλεπει ανθρωπο για πληρωμη.Δεν μπορει να πιει την φραπεδια με την υσυχια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο off topic αλλά για να δείτε διαφορά Αμερικάνου και Έλληνα συνταξιούχου.Φίλος μου ταρίφας πήγαινε Αμερικάνο 80+ χρόνων κάπου και λίγο πριν το τέλος της κούρσας δεν έβρισκε το στενάκι να τον αφήσει ούτε ο πλοηγός.Βγάζει ο Αμερικάνος το κινητό του μιλάει στη σούζυ δεν ξέρω πως την λένε χαχααχα και του λέει ακριβώς το σημείο αποβίβασης.Έγινε και ρόμπα ο φίλος μου.

Ο κακομοίρης ο Έλληνας τι πληρωμή με το κινητό να κάνει,τι πάγια εντολή να δώσει για πληρωμή λογαριασμών?Όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω Ελλάδα είμαστε όχι Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toyo73 το e-banking εξυπηρετει πολυ περισσοτερο εναν ελευθερο επαγγελματια απο οτι εναν αργοσχολο ή καναν δημοσιο υπαλληλο...αν εισαι ελ.επαγγελματιας το γνωριζεις πολυ καλα αυτο, γιατι καποιος που εχει ενα μαγαζι δεν εχει χρονο να αφησει το μαγαζι του ή γενικα την δουλεια του για να παει στην τραπεζα 9.00-15.00 και να φαει 1-2 ωρες απο την ζωη του και να χασει χρηματα απο αυτο, αλλα αντιθετα μπορει ειτε απο την επιχειρηση του ειτε απο το σπιτι του μεσα σε 5 λεπτα να πληρωσει ολουσ του τους λογαριασμου...εκτος βεβαια αν ειναι πιχειρηματιας που εχει βαλει αλλους να βγαζουν ολη την δουλεια και αυτος να καθεται και να το παιζει αφεντικο, τοτε και την βολτα του εχει να παει μεχρι την τραπεζα και να κανει κ οτι γουσταρει...για ολους τους αλλους ομως ελευθερους επαγγελματιες ειναι σωτηριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βλεπεις γερους στη τραπεζα για να πληρωσουν ΔΕΗ νερο κλπ το καταλαβαινω...Το να μην ξερει ενας νεος πως να πληρωσει μεσω ιντερνετ δεη νερο κλπ... Ειναι λογος για να μεινει αιωνια ανεργος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...