Προς το περιεχόμενο

Η HP παρουσίασε το νέο Spectre 13.3 με πάχος μόλις 10,4 χιλιοστών!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιο σημαντικο για μενα ειναι να ειναι αξιοπιστο. H HP εχει δυστυχως βεβαρημενο παρελθον. Να δουμε και τι εγγυηση θα δινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και η γκομενα που θα το αγορασει θα νιωσει απο type-c θυρες και την διαφορα που εχει ενας ulv i5-i7 με τον core m.

 

Σημασια εχει να ειναι λεπτο ομορφο και να ταιριαζει με την loui vuitton.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο... πολυ ωραιο λεπτό... μετα απο ενα σημειο δε με νοιαζει η λεπτοσύνη, αλλα η μπαταρία, η ΡΑΜ και αλλα. Θα περίμενα αναδιπλουμενη touch οθονη για να το θεωρήσω ως το κάτι παραπάνω. Θα το περίμενα γιατι η σειρά X360... το ολο κονσεπτ και σχεδίαση έχει γράψει πολύ καλά, και το touch ειναι εξαιρετικά βολικό και δίνει ενα διττο χαρακτήρα στο μηχάνημα.

 

Τώρα οκ... εβγαλε ενα μηχάνημα απλά για να μπει στο μάτι της Apple... η τουλάχιστον έτσι φαίνεται η θα το δούνε πολλοι. Προσωπικα θα λεγα meh... I would stick with Spectre X360 anytime.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και η γκομενα που θα το αγορασει θα νιωσει απο type-c θυρες και την διαφορα που εχει ενας ulv i5-i7 με τον core m.

 

Σημασια εχει να ειναι λεπτο ομορφο και να ταιριαζει με την loui vuitton.

 

Επειδη μονο γκομενα θα το παρει, απαγορευεται/αποκλειεται να το παρει καποιος αλλος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν λαπτοπ με οθόνη αφή και ζητούν να έχει οθόνη αφή,είναι εργονομικά χρήσιμο.

Για όσους δεν έχουν και δε ζητούν οθόνη αφή στο laptop τους,είναι πράγματι εργονομικά άχρηστο.

 

Επειδή έχω surface 4, δεν μπορεί να λειτουργήσει laptop με οθόνη αφής όταν έχει πληκτρολόγιο και ποντίκι, είναι άχρηστο και περιττό (ακόμα και με το stylus).

Αν ο υπολογιστής είναι υβριδικός (πχ SP) ή η οθόνη γυρίζει 360 μοίρες, όπως το yoga, τότε δίνει κάποια χρηστικότητα. Αλλιώς απλά προσθέτει στο κόστος και την τιμή χωρίς ουσιαστικά ωφέλη (όπως οι 4k οθόνες στα 5" κινητά).

Επεξ/σία από Palp
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο αλλά προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το Dell xps 13 με την infinity display και το MacBook 12 που βασικά θέλει να χτυπήσει. Αυτό φυσικά δεν ακυρώνει ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή και αποδεικνύει ότι χωράνε και περισσότερες θύρες ακόμα και σε πιο λεπτά bodies από του MacBook..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί λένε για καινοτομία.... Τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους όταν λένε θέλουμε να δούμε καινοτομία ? Εγώ βλέπω ένα πολύ όμορφο laptop με πολύ καλή αυτονομία και η καινοτομία προφανώς είναι στο σχεδιασμό (λεπτό με σωστή ψύξη για να σηκώνει μεγαλύτερους επεξεργαστές ... Τι άλλο δηλαδή να κάνει ένα laptop ???? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μονο γκομενα θα το παρει, απαγορευεται/αποκλειεται να το παρει καποιος αλλος....

 

Μα γιατι ειπα κατι τετοιο; Φυσικα και θα το παρουν και αντρες, να βρηκα και θηκη που ταιριαζει γαντι και οχι δεν ειναι απο το γυναικειο τμημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι ειπα κατι τετοιο; Φυσικα και θα το παρουν και αντρες, να βρηκα και θηκη που ταιριαζει γαντι και οχι δεν ειναι απο το γυναικειο τμημα.

 

Ειναι λιγο κολλημενο το μυαλο σου. Αμα εισαι ανω των 20, να το προσεξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο κολλημενο το μυαλο σου. Αμα εισαι ανω των 20, να το προσεξεις.

 

Ναι ειναι κολλημενο το μυαλο μου, δεν θελω χρυσο laptop, ουτε να εχει στρασακια, ισως να φταιει που ειμαι πανω απο 30 και γερναω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι κολλημενο το μυαλο μου, δεν θελω χρυσο laptop, ουτε να εχει στρασακια, ισως να φταιει που ειμαι πανω απο 30 και γερναω.

 

Ενταξει, αφου δεν θες εσυ το συγκεκριμενο λαπτοπ, ειναι μονο για γυναικες. Οπως ειπα και πριν, να το προσεξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω surface 4, δεν μπορεί να λειτουργήσει laptop με οθόνη αφής όταν έχει πληκτρολόγιο και ποντίκι, είναι άχρηστο και περιττό (ακόμα και με το stylus).

Αν ο υπολογιστής είναι υβριδικός (πχ SP) ή η οθόνη γυρίζει 180 μοίρες, όπως το yoga, τότε δίνει κάποια χρηστικότητα. Αλλιώς απλά προσθέτει στο κόστος και την τιμή χωρίς ουσιαστικά ωφέλη (όπως οι 4k οθόνες στα 5" κινητά).

Ναι βρε αν συνδέσεις το πληκτρολόγιο στο sp ή αν δε γυρίσεις το πληκτρολόγιο του yoga δεν θα λειτουργεί η touch screen οθόνη και δε μπορείς να σκρολαρεις στον browsers με το δακτυλο,και αν τυχόν δουλέψει το touch,το πιο πιθανο να σου κοπεί το χέρι από την ρίζα αν αγγίξεις την οθονη!

Αν δε μπορείς ή αν δε σ'αρεσει να κανεις υβριδική χρήση,ακόμη και σε λαπτοπ mode, δε σημαίνει ότι ισχύει για όλους!Δεν είσαι ο μόνος σ'αυτο τον πλανήτη που έχει και το surface pro και οποιοδήποτε άλλο υβριδικό ή ακόμη και απλά 15" και 17" λαπτοπ με touchscreen οθόνη,για θεωρείς ότι ο δικός σου τρόπος χρήσης είναι ο σωστός και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ τροπος που βολεύει όλους εμάς που χρησιμοποιούμε τέτοια μηχανήματα και μερικοί μάλιστα εδώ και μια 8ετια και ακόμη και δεκαετία.

 

 

Και το surface pro 4 είναι σχεδόν 1κιλο και το yoga πάνω από ένα(να μη μιλήσω για τα yoga των 14ρων κ 15" που τσιμπούν τα 2+ κιλακια) δε βολεύουν για να τα χρησιμοποιείς/κρατάς πολλή ώρα στα χέρια,οπόταν αν δε χρησιμοποιεί ο χρηστη τους τη touch screen και όταν είναι κάτω σε κάποιο γραφείο,τραπέζι κ.α. επιφάνεια,κρίμας στο 1000ρικο που έδωσε γι'αυτο/α το/τα μηχάνημα/τα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...