Προς το περιεχόμενο

Gaming pc 600-650Ε


alimentas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπουμε FX και Αthlon με μητρικες 180 ευρω με αρκετά άσχημα  τροφοδοτικά (TR2 είναι αισχρο βασικα) και υδροψύξεις, χωρις μέλλον για αναβαθμισεις , που ο ΖΕΝ βγαινει σε 5-6 μήνες για οποιον θέλει AMD cpu, σε ένα Budget που είδη έχει αποφασισει ο άνθρωπος τι θα πάρει, με αρκετά καλύτερο vfm.

Παιδια, χωρις να θέλω να θίξω-προσβάλω κανενα, προτεινετε κάτι μετα απο ενα Α-Β ψαξιμο, γιατι σαν τρίτος θα έλεγα οτι είστε κάπως άσχετοι με το αντικειμενο και δεν δίνετε λύσεις που θα βοηθήσουν αντικειμενικά κάποιον @ChubbyFatBoy  @life is music

 

φιλικά πάντα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλέπουμε FX και Αthlon με μητρικες 180 ευρω με αρκετά άσχημα τροφοδοτικά (TR2 είναι αισχρο βασικα) και υδροψύξεις, χωρις μέλλον για αναβαθμισεις , που ο ΖΕΝ βγαινει σε 5-6 μήνες για οποιον θέλει AMD cpu, σε ένα Budget που είδη έχει αποφασισει ο άνθρωπος τι θα πάρει, με αρκετά καλύτερο vfm.

Παιδια, χωρις να θέλω να θίξω-προσβάλω κανενα, προτεινετε κάτι μετα απο ενα Α-Β ψαξιμο, γιατι σαν τρίτος θα έλεγα οτι είστε κάπως άσχετοι με το αντικειμενο και δεν δίνετε λύσεις που θα βοηθήσουν αντικειμενικά κάποιον @ChubbyFatBoy @life is music

 

φιλικά πάντα ;)

Φιλικά πάντα δεν ήταν λύση ξεκινά να διαβαζεις

Τα πράγματα τα βρικα σε 30 δευτερόλεπτα για να κάνω ένα παράδειγμα του πόσο κακό είναι που προφανώς εχασες και δεν διαβάσεις γιατί θέλεις να θιξεις καποιον

 

Και αυτό που λέει το παλικάρι με το να βρει μεταχειρισμενα έχει βάση σε άλλη περίπτωση ισως. Αλλά όπως και στην κοινωνία ετσί και σε ένα φορουμ, μη τυχόν και βοηθήσεις κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου πρόταση για ένα δυνατό gaming κουτί στα 650, όλα απο eshop, φυσικά μπορείς και καλύτερα απλά σου προτείνω έναν σκελετό.

 

1fdcf0ef229cc6cafca6368e0e5e7c89.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου πρόταση για ένα δυνατό gaming κουτί στα 650, όλα απο eshop, φυσικά μπορείς και καλύτερα απλά σου προτείνω έναν σκελετό.

 

1fdcf0ef229cc6cafca6368e0e5e7c89.png

man με 4GB ram δεν ξέρω εάν θα παίζει σωστά - και το psu είναι ισα ισα νομίζω.
 
ωραίο σύστημα 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

man με 4GB ram δεν ξέρω εάν θα παίζει σωστά - και το psu είναι ισα ισα νομίζω.
 
ωραίο σύστημα 

 

 

2 X 4GB έχει επάνω, όσον άφορα το PSU ειναι υπεραρκετό, ειδικά εαν περιμένει και 1-2 μήνες με το να κυκλοφορησουν οι Polaris στην μισή κατανάλωση. Οι νέες κάρτες στα 14nm θα ρίξουν κατά πολύ τις απαιτήσεις για μεγάλα τροφοδοτικά στην Midrange κατηγορία 180 - 300 ευρώ, και με ένα καλό 350αρι θα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 X 4GB έχει επάνω, όσον άφορα το PSU ειναι υπεραρκετό, ειδικά εαν περιμένει και 1-2 μήνες με το να κυκλοφορησουν οι Polaris στην μισή κατανάλωση. Οι νέες κάρτες στα 14nm θα ρίξουν κατά πολύ τις απαιτήσεις για μεγάλα τροφοδοτικά στην Midrange κατηγορία 180 - 300 ευρώ, και με ένα καλό 350αρι θα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.

Ξερεις υπαρχουν ηδη οι καρτες της nvidia για αυτο το λογο λεω εγω τωρα... Αλλα και παλι το εν λογω τροφοδοτικο ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο για καρτες των 250κοντα ευρω.

120Gb ssd οταν με ενα 10ρικο παραπανω αγοραζει 240ρη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις υπαρχουν ηδη οι καρτες της nvidia για αυτο το λογο λεω εγω τωρα... Αλλα και παλι το εν λογω τροφοδοτικο ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο για καρτες των 250κοντα ευρω.

120Gb ssd οταν με ενα 10ρικο παραπανω αγοραζει 240ρη???

 

Δεν ασχολούμαι με υποδεέστερες τεχνολογίες και υπερτιμημένα προϊόντα, ειδικά στην τιμή η GTX 960 είναι μακράν η χειρότερη κάρτα που έβγαλε ποτέ η Nvidia στα λεφτα, χίλιες φορές ανώτερη η R9 380 μια κάρτα ικανή για 1440p gaming όταν η 960 ψάχνει για τον πάτο. Το εν λόγω τροφοδοτικό ειναι καλό στα λεφτα, εάν μπορείς να φτιάξεις κάτι καλύτερο στα 650 ευρώ, αυστηρά, προχώρα είσαι καλοδεχούμενος, 650, όχι 700.

 

perfrel_2560_1440.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολεισαι με υποδεεστερες τεχνολογιες της nvidia αλλα προτιμας τα rebrand της Amd. Ωραια λογικη :)

Αλλωστε ειπατε υπερτιμημενα προιοντα γιατι.....ετσι.

 

Οσο για το γραφημα τσαμπα το ανεβασες.Καμια απο τις 2 καρτες ουτως ή αλλως δεν ειναι για 1440p. Εδω ουτε παιχνιδια σε 1080p δεν μπορουν να μαξαρουν(αυτο ελειπε κιολας),το 1440p τις μαρανε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολεισαι με υποδεεστερες τεχνολογιες της nvidia αλλα προτιμας τα rebrand της Amd. Ωραια λογικη :)

Αλλωστε ειπατε υπερτιμημενα προιοντα γιατι.....ετσι.

 

Οσο για το γραφημα τσαμπα το ανεβασες.Καμια απο τις 2 καρτες ουτως ή αλλως δεν ειναι για 1440p. Εδω ουτε παιχνιδια σε 1080p δεν μπορουν να μαξαρουν(αυτο ελειπε κιολας),το 1440p τις μαρανε.....

 

Άλλο rebrand και άλλο refresh αγαπητέ. Η R9 380 με πυρήνα GCN 1.2 Tonga Pro είναι διαφορετική από την R9 280 την οποια αντικατεστησε και η οποια είναι rebrand μιας 7950, η R9 380 είναι τεχνολογικό refresh με νέα features και όχι ένα απλό rebrand ενός παλιού πυρήνα όπως λανθασμένα και κακοπληροφορημένα ισχυρίζεσαι. Το γράφημα και το βίντεο ΔΕΝ τα ανέβασα για σένα, τα ανέβασα για να δει ο κόσμος ότι στην κατηγορία των 200 ευρώ υπάρχουν εξαιρετικές κάρτες ικανές για 1440p gaming μέσω Virtual Super Resolution σε 1080p μόνιτορ, με εξαιρετικές εως ικανοποιητικες επιδόσεις αναλόγως τον τίτλο και τα graphics settings, δεν ξέρω εάν έχεις καταλάβει οτι τα 1080p είναι πλέον ξεπερασμένα και με τις νέες κάρτες που θα κυκλοφορησουν κανείς δεν θα ασχολείται πλέον, δυνατό gaming σε 1440p όλο και θα κατεβαίνει σε κατηγορία τιμής και θα ανεβαίνει σε επιδόσεις, πραγματικά η χρυσή τομή στο midrange gaming, δεν υπάρχει λόγος να τρέχει κάποιος το ξεπερασμένο 1080p στις υπάρχον και ειδικά τις νέες κάρτες γραφικών, εκτός τους παθόντες που αγόρασαν την υποδεέστερη GTX 960.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά πήγα την 960 gtx πίσω στο πλαίσιο ήταν μια μέτρια κάρτα - το μέλλον για ΕΜΕΝΑ είναι το 4k. Έχω ένα αδύναμο σύστημα μέχρι η αγορά να είναι έτοιμη για 4k και 2k 

 

2k minimum πλέον δεν αντέχω το 1080 p

 

το βλέπω σε 5 χρονια το έργο

 

έως τότε μια κάρτα τον 130-190 euro κάνει άνετα την δουλίτσα του για εμενα προσωπικά που δεν είμαι hard core γκάμερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προσωπικά πήγα την 960 gtx πίσω στο πλαίσιο ήταν μια μέτρια κάρτα - το μέλλον για ΕΜΕΝΑ είναι το 4k. Έχω ένα αδύναμο σύστημα μέχρι η αγορά να είναι έτοιμη για 4k και 2k 
 
2k minimum πλέον δεν αντέχω το 1080 p
 
το βλέπω σε 5 χρονια το έργο
 
έως τότε μια κάρτα τον 130-190 euro κάνει άνετα την δουλίτσα του για εμενα προσωπικά που δεν είμαι hard core γκάμερ

 

 

Το τεχνολογικό σπρώξιμο για 4k gaming που κάνουν και οι 2 εταιρείες στις high end και enthusiast κάρτες τους, κάνει το 1440p gaming όλο και ποιο ελκυστικό σε τιμή και επιδόσεις για εμάς. Είναι win/win όπως και να το δεις και δεν χρειάζεσαι 1440p monitor για να απολαύσεις καλά γραφικά, VSR/DSR είναι η λύση που λίγοι χρησιμοποιουν μιας και ο περισσότερος κόσμος έχει κολλήσει στο 1080p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου πρόταση για ένα δυνατό gaming κουτί στα 650, όλα απο eshop, φυσικά μπορείς και καλύτερα απλά σου προτείνω έναν σκελετό.

 

1fdcf0ef229cc6cafca6368e0e5e7c89.png

Επειδη εχει παραγινει το κακο αν και στην αρχη ειπα να μην σχολιασω τελικα θα το κανω.

Εχεις βαλει ενα συστημα με 380 που εχει συνιστωμενο τροφοδοτικο 500W με ενα απο τα χειροτερα "επωνυμα" 450αρια της αγορας, και SSD 120GB για να κανεις οικονομια 10ευρω και ολα αυτα για να χωρεσεις στο budget εναν i5 περασμενης τεχνολογιας που πρακτικα δινει ιδιες επιδοσεις στα περισσοτερα παιχνιδια με τον i3 και σε οσα υπερτερει ειναι κατα 1-2fps και αυτο με το ζορι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει παραγινει το κακο αν και στην αρχη ειπα να μην σχολιασω τελικα θα το κανω.

Εχεις βαλει ενα συστημα με 380 που εχει συνιστωμενο τροφοδοτικο 500W με ενα απο τα χειροτερα "επωνυμα" 450αρια της αγορας., και SSD 120GB για να κανεις οικονομια 10ευρω και ολα αυτα για να χωρεσεις στο budget εναν i5 περασμενης τεχνολογιας που πρακτικα δινει ιδιες επιδοσεις στα περισσοτερα παιχνιδια με τον i3 και σε οσα υπερτερει ειναι κατα 1-2fps και αυτο με το ζορι.

Το συστημα σου φιλε μου ειναι ο ορισμος του κακου συστηματος.

Με μηδενικα οφελη εξανεμισμενη αναβαθμησιμοτητα και obsolete τεχνολογια απο την πρωτη μερα της αγορας του.

 

 

 

Λογαριασμό θα σου δώσω ρε φίλε;  Δεν απευθύνομαι σε εσένα αλλά στον OP, εσύ δεν με ενδιαφέρεις καθόλου. Φτιάξε και εσύ με ίδιες και καλύτερες επιδόσεις στα πάντα ενος  Haswell Core i5 και μιας R9 380 4GB στα 650 ευρώ αν είσαι μάγκας, τώρα, ειδάλλως μην ασχολείσαι με ανώτερους σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...