Προς το περιεχόμενο

Πως παίρνω data μέσω της Ιστοσελίδας μου άπο Oracle Database


cs01721

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!
Έχω ένα πρότζεκτ για την πρακτική μου... Να φτιάξω ενα webpage που παίρνει 4 παραμέτρους και να κανει connection με την database και να εμφανίζει ολα τα αποτελέσματα... 
εχω τα πάντα έτοιμα απλά δεν μπορώ να κάνω το connection στην oracle και να στείλω τα δεδομένα μου!
ευχαριστω εκ των προταίρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει η γλώσσα προγραμματισμού που θα χρησιμοποιήσεις να μπορεί να συνδεθεί με Oracle.

Με βάση την γλώσσα προγραμματισμού, θα χρησιμοποιήσεις τις κατάλληλες εντολές για να πάρεις τα δεδομένα που θέλεις και να εμφανίσεις στη οθόνη σου.

 

φιλικά,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια... αλλα δεν γινεται τιποτα! σας παραθετω τα αρχεια μου... ισως μπορεσετε να βοηθησετε... εχω καψει το μυαλο μου και ισως δεν βλεπω τι βλακεια εχω κανει!

 

connect.php

index.html

search1.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    try{
      $db = new PDO("mysql:dbname=".DBNAMEHERE!!!.";host=".'DBHOST HEREEE','DBUSER!','DBPASS!!');
      //$db->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_WARNING);
    }catch (PDOException  $e){
      $db = false;
      //An exception must be caught because PDO might throw one.
    }

Πως να συνδεθείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν είμαι πολύ σχετική δεν με βοηθάτε να καταλάβω τι έχω κάνει λάθος αν απλά παραθέτετε τον κώδικα μου και σχολιάζετε... Δεν θέλω να πάρω κάτι έτοιμο και έχω προσπαθήσει πολύ.. απλά φαντάζομαι ειναι στανταρ οι εντολες για να συνδεθει καποιος... απλα δεν έχω ιδεα που και ετοιμες να τις πάρω δεν ξερω που να βαλω τι....
Αν γνωριζετε και μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν ευγνομων αν παλι οχι ευχαριστω πάρα πολυ για τον χρονο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...