Προς το περιεχόμενο

Oppo F1 επίσημο ευρωπαικό κατάστημα της Oppo 159 ευρω τελική τιμή


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα δε μου διαβάζει τη δεύτερη sim και 3 μέρες προσπαθώ να τους εξηγησω ότι χρειάζεται αντικατάσταση!μπορεί να είναι Άγγλοι αλλά κάνουν τους Κινέζους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμενα εφτασε. Το χρησιμοποιησα να περασω εφςρμογες κτλ και οταν εφτασε 25% το εβαλα να φορτιστει. Πηγε στο 100 σε 1ω45λ. Τωρα εχει παει στο 93% σε 40' με ελαχιστη χρηση κ ανοιχτο wifi.. ελπιζω να μην πεφτει τοσο γρηγορα κ μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμενα εφτασε. Το χρησιμοποιησα να περασω εφςρμογες κτλ και οταν εφτασε 25% το εβαλα να φορτιστει. Πηγε στο 100 σε 1ω45λ. Τωρα εχει παει στο 93% σε 40' με ελαχιστη χρηση κ ανοιχτο wifi.. ελπιζω να μην πεφτει τοσο γρηγορα κ μετα...

Βεβαιωσου ότι έχεις βγάλει το GPS και δεν τρέχουν πολλές ενεργοβορες εφαρμογές (messenger, viber κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινεζος χωρις battery drain λιγο δυσκολο ψαξτε το λιγο και θα καταλαβετε οτι ολα τα οππο εχουν αθλιες μπαταριες

Επειδή το γενικεύεις...θα σου απαντήσω ότι η συσκευή με την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας γενικα στον κοσμο των smartphones σήμερα που μιλάμε είναι κινέζος!!

 

Xiaomi Redmi 3 λέγεται....

 

Υ.Γ. Για τα Oppo συμφωνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το γενικεύεις...θα σου απαντήσω ότι η συσκευή με την μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας γενικα στον κοσμο των smartphones σήμερα που μιλάμε είναι κινέζος!!

 

Xiaomi Redmi 3 λέγεται....

 

Υ.Γ. Για τα Oppo συμφωνω....

ποσες μερες κραταει η μπαταρια του (προσεξε οχι ωρες οθονης αλλα μερες αναφέρομαι σε battery drain πιο πανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινεζος χωρις battery drain λιγο δυσκολο ψαξτε το λιγο και θα καταλαβετε οτι ολα τα οππο εχουν αθλιες μπαταριες

θα διαφωνήσω

μια χάρα drain είχαν και το 1 samsung και τα 2 lg που έχουν περάσει από τα χέρια μου (το 2ο είναι το τρέχον κινητό μου)

κι εντελώς τυχαία το Find 7a της Oppo που είχα πριν ήταν καλύτερο στον τομέα αυτόν

δεν έχει να κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γεμάτες με εντονότατη χρήση....

 

Με μέτρια χρήση υπολόγιζε 3-3.5!!!

μονο? και το θεωρεις τοπ χεχε

στο moto g μου κραταει  πανω απο 3 μερες με 5.5 ωρες οθονης με data 4G ή Wifi παντα με σχεδον μιση μπαταρια σε χωρητικότητα απο redmi3 στοκ τελειως ουτε ρουτ τπτ

mpataria.jpg

στο μχ4προ με 2κ οθονη και αρκετα μικροτερη μπαταρια 4,5 μερες και 5ω οθονης μετα απο δικες μου παρεμβασεις :-D

S60321_012504.jpg

S60321_012529.jpg

S60321_012607.jpg

θα διαφωνήσω

μια χάρα drain είχαν και το 1 samsung και τα 2 lg που έχουν περάσει από τα χέρια μου (το 2ο είναι το τρέχον κινητό μου)

κι εντελώς τυχαία το Find 7a της Oppo που είχα πριν ήταν καλύτερο στον τομέα αυτόν

δεν έχει να κάνει..

η lg μονο μια συσκευη εχει βγαλει με καλη μπαταρια το g2 ολα τ αλλα ειναι για κλαμματα και τα σαμσουνγκ δεν πανε μπροστα εκτος απο τα νοτε που επισεις εχουν αρκετα καλη μπαταρια βεβαια δεν εχουν το drain των κινεζων με τιποτα καμια απο τις δυο....μπορει να σου ετυχε πρωτη φορα διαβαζω για καλη μπαταρια σε find

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ ειπες ότι όλα τα κινέζικα παρουσιάζουν battery drain!!

 

Εγώ απλά σου είπα ότι γενικεύεις και δεν ισχύει!!

 

Δεν είπα ποτέ ότι δεν υπάρχουν άλλες συσκευές με καλή μπαταρία!!

 

Απλά καλό θα είναι προτού κανείς γενικεύσεις να το ψαχνεις λίγο καλύτερα και να μην προτρεχεις!!

 

Όταν μιλάς καλό θα είναι να γνωρίζεις τι λες επομένως!!

 

Ναι εχεις δικιο σε αυτο και συμφωνω οτι τα oppo δεν έχουν την διάρκεια μπαταρίας ως προσων τους αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλες κινέζικες συσκευές που είναι πολύ καλές σε αυτόν τον τομέα!!

 

Οπότε το όλα τα κινέζικα που ειπες είναι ανακριβές και παραπλανητικό!!

 

Άλλη φορά λοιπόν μην γενικεύεις χωρίς να έχεις εικόνα πλήρως!!

 

Υ.Γ. Offtopic τέλος από πλευράς μου τουλάχιστον matrixxx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...