Προς το περιεχόμενο

10 χρόνια μετά, η Microsoft διακόπτει την παραγωγή του Xbox 360


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κονσόλα - σκουπίδι. Μέσα σε 3 μήνες κόκκινα λαμπάκια και βλακείες. Πουλήθηκε για ανταλλακτικά. Αν και φτιαχνόταν δεν ήθελα να ασχοληθώ μαζί του γιατί και να το έφτιαχνα πάλι θα χαλούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν και ημουνα υπερ της Sony, πρεπει να πω πως οτι παιχνιδι ειχα κοινο και στις 2 κονσολες (ps3 & xbox360), στο xbox360 το ευχαριστιομουνα περισσοτερο. δεν ξερω γιατι αυτο, ίσως είναι θεμα του χειριστηριου που το θεωρω κορυφαιο.

 

 

 

 

 

'χαιρομαι' για αυτα τα σχολια (3 στους 8 μεχρι τωρα) γιατι οταν το λεω σε φιλους μου λενε οτι δεν ισχυει. αν και ειχε κορυφαιους τιτλος δυσκολα θα την ξαναγοραζα αφου την θεωρω εντελως αναξιοπιστη οπως ειχα αναφέρει και εδώ. ειχα καταληξει να παρω επεκταση sata και να εχω το drive εξω απο την κονσολα ωστε να μην ειναι πανω στην gpu και την τρανταζει (εξου και το θρυλικό RROD).

 

 

Όλα τα σοβαρά προβλήματα που είχε λύθηκαν από το  Jasper και τις μετέπειτα εκδόσεις...πραγματικά μετα δεν βγάζανε τίποτα..πιθανότατα είχες παλιές εκδόσεις όπως falcon η zephyr...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει ο φιλος grooveon, προβληματικα ηταν τα πρωτα falcon κ zefyr, απο jasper και μετα ηταν σκυλια.

Όχι και τόσο. Πριν 2 μέρες με χαιρέτησε ένα XBOX 360 Slim το οποίο ήταν ευάερο από όλες τις μπάντες. Κατα τ' άλλα ναι, ήταν ψυχολογικά ο νικητής της προηγούμενης γενιάς με παιχνιδάρες που ακόμα τις λησμονώ (αχ καταραμένο red dot!!!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Μεγαλύτερη επιτυχία της MS μακράν πέραν του Wii που καθιέρωσε την εταιρία και σίγουρα έδωσε παιχνιδάρες για μια πάνω απο μια 6ετία παρόλο το απαράδεκτο RROD στίς πρώτες εκδόσεις έκανε φοβερή ανάκαμψη και είχε και έχει το καλύτερο support και διαδυκτιακή υπηρεσία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νικητης της προηγουμενης γενιας......παρολο που οι πρωτες εκδοσεις ηταν ολες προβληματικες αλλα εαν δεν το ειχες φλασαρει στο αλλαζε με την μια η ms με την ιδια ομως προβληματικη μητρικη!!!!!!!!!!!!!

εγω παντως της εστειλα φλασαρισμενη και μου την αλλαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιο ηταν νικητης ειναι σχετικο, παρολο που ειχα και 360 και ps3 τελικα εμεινα με το τελευταιο γιατι μου αρεσαν πολυ περισσοτερο τα exclusives. Γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα καλα με το xbox360 ιδιως συτα online με τα gears. Αλλα σε θεμα ποιοτητας κατασκευης ητανε αθλια. Περασανε απο τα χερια μου 3 κονσολες.

και εγω που διαλεξα το ps3 για την ποιοτητα κατασκευης τι καταλαβα?σταματησε να διαβαζει παιχνιδια μια εβδομαδα μετα την παροδο της εγγυησης σε φιλου μου απλα χαλασε......

Η επισκευη στοιχιζε χρυσαφι οποτε καταλειξαμε σε αυτα τα cfw τα οποια τοτε σου εβγαινε η παναγια να τα κανεις να λειτουργησουν και δεν επαιζαν ολα τα παιχνιδια και με καθε update ηθελε ξαναμανα απο την αρχη ολη την δουλεια.

Η εμπειρια μου με το ps3 ηταν αει σηχτιρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...