Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Lumia 950 για όποιον αγοράσει το Lumia 950XL στον Καναδά ή στην Αμερική


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Χριστούγεννα είπε τα κάλαντα στην aapl. Το πάσχα, αντί να σουβλίσει αρνί, δίνει τσάμπα τηλέφωνα.

 

Κρίμα όμως, οι περισσότεροι θα προτιμήσουν το αρνί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνοι τους σκάψαν τον λάκο τους. Κανανε άτομα που τους υποστήριζαν για χρόνια να γυρίσουν πίσω στο android και το iOS. Ας τα δίνουν δώρο και με κομπόστες. Ποτέ ξανά wp.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Χριστούγεννα είπε τα κάλαντα στην aapl. Το πάσχα, αντί να σουβλίσει αρνί, δίνει τσάμπα τηλέφωνα.

 

Κρίμα όμως, οι περισσότεροι θα προτιμήσουν το αρνί.

Αυτό με την Apple τελείως άκυρο. Αλλά μάλλον ξεχνάς ότι αυτές οι 2 εταιρίες έχουν από παλιά σχέση μεταξύ τους. Άλλωστε η Microsoft ήταν αυτή που έδωσε λεφτά στην Apple όταν τα χρειαζόταν.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωτε τυρακι ολοι οσοι νομιζεται οτι τα κινητα τηλεφωνα αξιζουν 700 η 800 ευρω και μιλαω για iphone,samsung ,lumia 950 κτλ το πολυ μεχρι 200 ευρω να ειναι το κοστος παλι κερδισμενη ειναι απλα η MS ενδιαφερεται περισσοτερο για την αγορα της Αμερικης και του Καναδα θελει πολυ απλα να ανεβασει τα mobile της γιατι πολυ απλα ολα τα λεφτα ειναι εκει και οι μεγαλες επιχειρησεις μιας και θελει να προωθηση το continuum...

ενα πενηντάρικο κόστος για τις εταιρίες είναι ένα κινητό των 700 ευρώ..........για αυτό δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο πράγμα ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ γιατί σε 3-4 χρόνια το ίδιο σε δυνατότητες κινητό τα έχει 200 άρα ίδιο κόστος τότε ίδιο και τώρα! αλλά διαφορετική τιμή.

κινητό για μένα πάνω απο 200 ποτέ,το τελευταίο μου nexus s των 300 ευρώ σε ένα χρόνο πήγαινε χελώνα και ήταν για κλάματα,το galaxy trend plus καθότι νεότερο πήγαινε καλύτερα αλλά το πήρα 90 ,το δε lumia 640 απλά άπιαστο στα 150 που το πήρα.

μακριά απο ακριβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πενηντάρικο κόστος για τις εταιρίες είναι ένα κινητό των 700 ευρώ..........για αυτό δεν θα αγόραζα ποτέ τέτοιο πράγμα ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ γιατί σε 3-4 χρόνια το ίδιο σε δυνατότητες κινητό τα έχει 200 άρα ίδιο κόστος τότε ίδιο και τώρα! αλλά διαφορετική τιμή.

κινητό για μένα πάνω απο 200 ποτέ,το τελευταίο μου nexus s των 300 ευρώ σε ένα χρόνο πήγαινε χελώνα και ήταν για κλάματα,το galaxy trend plus καθότι νεότερο πήγαινε καλύτερα αλλά το πήρα 90 ,το δε lumia 640 απλά άπιαστο στα 150 που το πήρα.

μακριά απο ακριβά.

 

Τα κινητά των 700 ευρώ δεν έχουν κόστος ένα 50 ευρω αλλά γύρω στα 150 με 200 ευρώ καθαρά ως κατασκευή χωρίς να υπολογίζεται η έρευνα και η προώθηση. Φυσικά και δεν αξίζουν τόσα λεφτά για day one αλλά το S7 πχ βρίσκεται ήδη στα 532 ευρώ και η τιμή του συνεχώς πέφτει. Σίγουρα οι εποχές έχουν αλλάξει, δεν έχουμε όλοι λεφτά αλλά καλό είναι να μην υπάρχει μιζέρια και νοοτροπία γυφτιάς λόγω άγνοιας. Η πτώση της τιμής σε ίδιες τεχνολογίες με το πέρασμα του χρόνου δεν έχει να κάνει μόνο με την απώλεια ΄΄αέρα΄΄ που πουλάει μια εταιρία αλλά και με αρκετούς άλλους παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν ειναι το ίδιο. Οι άλλες εταιρίες είναι πάροχοι. Σου δίνουν δεύτερο κινητό δώρο και παίρνεις την αντίστοιχη έκπτωση σε πάγια. 

 

Εδώ μιλάμε ότι ένας κατασκευαστής σου δίνει μία μούφα + μία άλλη μούφα δώρο. 

 

Και για να προλάβω κάποιους... Ναι το κινητό από hardware ειναι σούπερ και γίνεται και pc με οθόνη και πληκτρολόγιο αλλα δείτε το παρακάτω review και υα με θυμηθείτε. 

 

Εχουν γινει αρκετα (νομιζω 5-6) updates από τοτε (+firmware updates) και εχουν διορθωθεί τα προβλήματα που ειχαν. Οποτε ακυρο το review αυτό. Όταν πρωτοβγηκε ναι ειχε όλα οσα αναφερει το βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητά των 700 ευρώ δεν έχουν κόστος ένα 50 ευρω αλλά γύρω στα 150 με 200 ευρώ καθαρά ως κατασκευή χωρίς να υπολογίζεται η έρευνα και η προώθηση. Φυσικά και δεν αξίζουν τόσα λεφτά για day one αλλά το S7 πχ βρίσκεται ήδη στα 532 ευρώ και η τιμή του συνεχώς πέφτει. Σίγουρα οι εποχές έχουν αλλάξει, δεν έχουμε όλοι λεφτά αλλά καλό είναι να μην υπάρχει μιζέρια και νοοτροπία γυφτιάς λόγω άγνοιας. Η πτώση της τιμής σε ίδιες τεχνολογίες με το πέρασμα του χρόνου δεν έχει να κάνει μόνο με την απώλεια ΄΄αέρα΄΄ που πουλάει μια εταιρία αλλά και με αρκετούς άλλους παράγοντες.

νοοτροπία γυφτιάς δεν έχω,νοοτροπία αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού έχω και αν τα κινητά τους κόστιζαν 150-200 ευρώ θα είχανε μπει μέσα! 

ένα smartphone των 50 ευρώ τελικής τιμής φαντάσου έχει 11,5 ευρώ φπα περίπου,μεταφορικά,μεσάζοντες,υπαλλήλους και ένα σωρό και το κόστος παραγωγής είναι κάπου στο 10-15άρικο για να μπορεί να φτάσει στα 50 στον καταναλωτή,το κόστος ενός flagship δεν ξεπερνάει το 50-60άρικο με την καμία και άσε τις μπαρούφες που λένε όλοι το κέρδος κοιτάνε. 

όλα στο china παράγονται και συγκεκριμένα το qualcom snapdragon 810 που φοράει το 950xl κάτω απο 30 ευρώ το παίρνουν,όλη η συσκευή στο πενηντάρικο βγαίνει,τώρα αν κάποιοι λόγω άγνοιας δεν καταλαβαίνουν πως όταν αγοράζει η microsoft,η apple, η sammy κλπ soc,κάμερες,οθόνες κλπ δεν τα παίρνουν σε τιμή που θα τα έβρισκε ο καθένας αλλά σε τιμή λίγο μεγαλύτερη της παραγωγής γιατί τα παίρνουν μαζικά καλά κάνουν και σκάνε 700άρια και τους τα παίρνουν.

εγώ προσωπικά δεν κατηγορώ αυτούς που τα έχουν και τα σκάνε γιατί τους περισσεύουν γιατί οποιοσδήποτε θα τα χάλαγε αβέρτα αλλά το ευρύ κοινό που κάνει οικονομίες,δεν βάζει κάρτα,κόβει απο τα τσιγάρα του για να πάρει ένα κινητό σε τιμή που πλέον βρήσκεις αμάξι είναι για ΝΤΟΜΑΤΕΣ και μόνο γιατί παίρνουν αέρα οι εταιρείες και μοσχοπουλάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νοοτροπία γυφτιάς δεν έχω,νοοτροπία αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού έχω και αν τα κινητά τους κόστιζαν 150-200 ευρώ θα είχανε μπει μέσα! 

ένα smartphone των 50 ευρώ τελικής τιμής φαντάσου έχει 11,5 ευρώ φπα περίπου,μεταφορικά,μεσάζοντες,υπαλλήλους και ένα σωρό και το κόστος παραγωγής είναι κάπου στο 10-15άρικο για να μπορεί να φτάσει στα 50 στον καταναλωτή,το κόστος ενός flagship δεν ξεπερνάει το 50-60άρικο με την καμία και άσε τις μπαρούφες που λένε όλοι το κέρδος κοιτάνε. 

όλα στο china παράγονται και συγκεκριμένα το qualcom snapdragon 810 που φοράει το 950xl κάτω απο 30 ευρώ το παίρνουν,όλη η συσκευή στο πενηντάρικο βγαίνει,τώρα αν κάποιοι λόγω άγνοιας δεν καταλαβαίνουν πως όταν αγοράζει η microsoft,η apple, η sammy κλπ soc,κάμερες,οθόνες κλπ δεν τα παίρνουν σε τιμή που θα τα έβρισκε ο καθένας αλλά σε τιμή λίγο μεγαλύτερη της παραγωγής γιατί τα παίρνουν μαζικά καλά κάνουν και σκάνε 700άρια και τους τα παίρνουν.

εγώ προσωπικά δεν κατηγορώ αυτούς που τα έχουν και τα σκάνε γιατί τους περισσεύουν γιατί οποιοσδήποτε θα τα χάλαγε αβέρτα αλλά το ευρύ κοινό που κάνει οικονομίες,δεν βάζει κάρτα,κόβει απο τα τσιγάρα του για να πάρει ένα κινητό σε τιμή που πλέον βρήσκεις αμάξι είναι για ΝΤΟΜΑΤΕΣ και μόνο γιατί παίρνουν αέρα οι εταιρείες και μοσχοπουλάνε.

 

Με την λογική σου περισσεύουν 20 ευρώ για μνήμες, πλακέτα, οθόνη, κάμερα και λοιπά εξαρτήματα. Εγώ δεν αντιλέγω ότι υπερχρεώνουν τις συσκευές τους (παρ όλο που σε αυτό προστίθεται και η έρευνα αλλά εδώ αγνοείς τα βασικά για να φτάσουμε σε αυτό), αυτό που λέω είναι ότι το 50 ευρω δεν στέκει. Αν εσύ 100-150 ευρώ που μπορεί να τους κοστίζει η συσκευή τα βρίσκεις υπερβολικά, δώσε link που να αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς σου. Με μπακαλίστικη λογική κι εγώ λέω ό,τι θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το κινητο ειναι 650 τελικη τιμη ...και μην ξεχνατε οτι εδω τα 650 ειναι μιας εβδομαδας δουλεια ...

 

 

Μήπως τα 650€ είναι 1 ημερομίσθιο; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παραπονιεστε για τις τιμες των ναυαρχιδων, στειλτε ενα μηνυμα στις αντιστοιχες εταιριες με τα επιχειρηματα σας. Πιστευω θα γελασουν πολυ, οπως και οσοι τα διαβαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αφού για πέταμα είναι τα lumnia έχει ένας φίλος το 550 και το έχει μετάνιωσει γιατί τα ρίχνει πρώτα πρώτα ψάχνει για κορόιδα δεύτερον θα κλείσει το τμήμα και τρίτον τα ακουστικά τα περνεις έξτρα τσιγκουνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...