Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s Κλειδωμενο σε παροχο του εξωτερικου


jim0912

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα στα στεικει, ισως εχουν κι εκει αργια!

Moλις πηρα τα αποτελεσματα,το τηλεφωνακι ειναι κλειδωμενο στην KDDI Japan ζορικα τα πραγματα..

 

Οποιος μπορει να βρει ενα σχετικα φτηνο unlock ας μου πει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έχω ένα 5s είχε iOS 7 το ξεκλειδωσα μια χαρά όλα οκ την ίδια ημέρα κάνω την τραγική μ@@@ ια διαβάζοντας στο site της rsim ότι υποστηρίζει το iOS 9.3.1 έκανα update για δεν υποστήριζε το Moto 360 android wear που έχω το iOS 7 και από τότε την πάτησα δεν μπορώ να βγάλω άκρη ή rsim δεν ξεκλειδώνει καθόλου το 2g3g4g mode παρά μόνο σε iOS9cdma 4g card δουλεύει για λίγο και μετά βγάζει καμία υπηρεσία.

Το δίκτυο που είναι κλειδωμένο είναι η T- Mobile Montenegro και δεν μπορώ να βρω κάποιο στο ebay για unlock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα κάποιο patch αλλά τίποτα το κινητό ρε γ@@@@ ήταν μια χαρά όλα ρολόι τη το έκανα update και τώρα βάζω την rsim και δεν εμφανιζετε το μενού αλλά η κάρτα δεν υποστήριζετε μου λέει και ζητάει ενεργοποίηση και όταν την αφαιρω δουλεύει σαν iPod.

Το κινητό δεν το πουλάω για ανταλλακτικά είναι πολύ κρίμα γιατί είναι new τελείως.

Το θέμα με την rsim είναι όταν επιλέγω το tmsi mode δουλεύει κάνω κλήσεις σε όλους αλλά όταν με περνούν λέει ότι είναι κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το δικο μου iphone 4s αγορασα μια sim card απο το ebay για να το ενεργοποιησω και μετα θα το δουλεψω με rsim λογικα γιατι το factory unlock της KDDI ειναι λιγο πανακριβο (60 ευρω) και το κινητο το πηρα 80 οποτε δεν αξιζει.

 

Οσο για το 5s φιλε αλεξ χρειαζεσαι χρονο και υπομονη μεχρι να βρεθει λυση με το ios9 ψαξε μηπως μπορεις να κανεις downgrade στην προηγουμενη εκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το δικο μου iphone 4s αγορασα μια sim card απο το ebay για να το ενεργοποιησω και μετα θα το δουλεψω με rsim λογικα γιατι το factory unlock της KDDI ειναι λιγο πανακριβο (60 ευρω) και το κινητο το πηρα 80 οποτε δεν αξιζει.

 

Οσο για το 5s φιλε αλεξ χρειαζεσαι χρονο και υπομονη μεχρι να βρεθει λυση με το ios9 ψαξε μηπως μπορεις να κανεις downgrade στην προηγουμενη εκδοση

Δεν χρειαζόταν να πάρεις sim για να το ενεργοποιήσεις μια rsim επιλογή του δικτύου που είναι κλειδωμένο επιλογή mode και είσαι έτοιμος, βέβαια η κάρτα να είναι συμβατη.

 

Όχι σαν εμένα που λέει το site ότι υποστηρίζει iOS 9.3.1 και δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζόταν να πάρεις sim για να το ενεργοποιήσεις μια rsim επιλογή του δικτύου που είναι κλειδωμένο επιλογή mode και είσαι έτοιμος, βέβαια η κάρτα να είναι συμβατη.

 

Όχι σαν εμένα που λέει το site ότι υποστηρίζει iOS 9.3.1 και δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη έλεος.

Δεν το ρισκαρα να περιμενω την rsim για να το ενεργοποιησω γιατι δεν πιανει παντα :P Οποτε πηρα μια sim της kddi κατευθειαν και μετα θα βαλουμε την rsim αφου πρωτα δω τι παιζει με τα updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ρε φιλε δεν μπορω να καταλαβψ τι συμβαινει εχω ξεκλειδωσει πολλες συσκευες αλλα αυτη με παιδευει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...