Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s Κλειδωμενο σε παροχο του εξωτερικου


jim0912

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ξερεις φιλε μου ειχα κολησει στην ενεργοποιηση και για να το ξεκολησω δοκιμασα καρτα cosmote vodafone kai wind αλλα τιποτα και βρηκα λυση με την καρτα του ταπλετ δλδ το κινητο μου ειναι κλειδωμενο στην t mobile;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο ebay παντως βρησκεις καρτα σιμ της t-mobile και ενεργοποιεις το Iphone. Το ιδιο θα κανω και γω που ειναι κλειδωμενο στην KDDI της ιαπωνιας,εχω αγορασει καρτα της εταιριας για να το ενεργοποιησω

δεν μπαινω σε αυτη την διαδικασια φιλε μου να αγορασω εξτρα καρτες μιας και το καλυτερο ειναι factory unlock αλλα εγω δεν μπορω να βρω καποιο και σε καποια site ειναι πανακριβο και δεν αξιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή κατάφερα και ξανά έβγαλα το μενού της rsim και επέλεξα tmsi mode μπορώ να καλέσω και να μιλήσω σε όλους χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά να με πάρει τηλεφωνο δεν μπορεί κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερεις φιλε μου ειχα κολησει στην ενεργοποιηση και για να το ξεκολησω δοκιμασα καρτα cosmote vodafone kai wind αλλα τιποτα και βρηκα λυση με την καρτα του ταπλετ δλδ το κινητο μου ειναι κλειδωμενο στην t mobile;

Φιλε γιωργο το μηνυμα πηγαινε για τον αλεξ,για την δικη σου περιπτωση ισχυει οτι σου ειπε ο SaFis,το κινητο σου δεν ειναι ουτε κλειδωμενο ουτε ξεκλειδωτο και χρειαζεσαι αυτο το μικρο Unlock στο οποιο σου εχει link στο ebay ;)

Αυτή την στιγμή κατάφερα και ξανά έβγαλα το μενού της rsim και επέλεξα tmsi mode μπορώ να καλέσω και να μιλήσω σε όλους χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά να με πάρει τηλεφωνο δεν μπορεί κανείς.

Αν μπορεις να παρεις τηλεφωνο τοτε εισαι κοντα,ενα mode πρεπει να ειναι,ομως και γω περιμενω rsim και δεν μπορω να σε κατατοπισω με ακριβεια. Ωστοσο ανεφερα την καρτα σιμ της t-mobile σε περιπτωση που κανεις επαναφορα στα εργοστασιακα και σου ζητησει ξεκλειδωμα του iphone οπως εμενα. (για να ξεκλειδωσει θελει καρτα της ιδιας εταιριας οπου ανηκει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε γιωργο το μηνυμα πηγαινε για τον αλεξ,για την δικη σου περιπτωση ισχυει οτι σου ειπε ο SaFis,το κινητο σου δεν ειναι ουτε κλειδωμενο ουτε ξεκλειδωτο και χρειαζεσαι αυτο το μικρο Unlock στο οποιο σου εχει link στο ebay ;)

 

Αν μπορεις να παρεις τηλεφωνο τοτε εισαι κοντα,ενα mode πρεπει να ειναι,ομως και γω περιμενω rsim και δεν μπορω να σε κατατοπισω με ακριβεια. Ωστοσο ανεφερα την καρτα σιμ της t-mobile σε περιπτωση που κανεις επαναφορα στα εργοστασιακα και σου ζητησει ξεκλειδωμα του iphone οπως εμενα. (για να ξεκλειδωσει θελει καρτα της ιδιας εταιριας οπου ανηκει)

Εγώ να σου πχ ότι δεν αγόραζω κάρτα του παροχου για την ενεργοποίηση απλώς βάζω την rsim μαζί με την δικιά μου σιμ επανεκκίνηση και γίνετε κανονικά το unlock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να σου πχ ότι δεν αγόραζω κάρτα του παροχου για την ενεργοποίηση απλώς βάζω την rsim μαζί με την δικιά μου σιμ επανεκκίνηση και γίνετε κανονικά το unlock

Οντας ασχετος με το ios πριν απο κανα μηνα που εκανα την παραγγελια και προκειμενου να ξεμεινω απο λυσεις αγορασα και τα δυο απο εξωτερικο. Ας μην ξεχναμε πως γ αυτο το λογο δημιουργησα και το αρθρο αυτο :-D Εν κατακλειδι σκοπευω να το κανω factory unlock το κινητο και να πουλησω την r sim καθως με καθε update του ios θα εμφανιζονται τετοιου ειδους προβληματα τα οποια θελω να αποφυγω,στην περιπτωση σου ομως θελει κιαλλο ψαξιμο γιατι εισαι πολυ κοντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση από eBay το πήρες το 4s εάν ναι σε τι iOS σου ήρθε και υπάρχει ακόμα το link;

Το κινητο το πηρα απο μελος του insomnia (αν ψαξεις στις αγγελιες κατι θα βρεις) οποτε τρεχει την τελευταια εκδοση του ios 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο το πηρα απο μελος του insomnia (αν ψαξεις στις αγγελιες κατι θα βρεις) οποτε τρεχει την τελευταια εκδοση του ios 9

 

Το πηρες γνωριζοντας οτι ηταν κλειδωμενο η σε  δουλεψε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρες γνωριζοντας οτι ηταν κλειδωμενο η σε  δουλεψε;

Tο γνωριζα και το πηρα για να πειραματιστω λιγο,μ αρεσει να ψαχνω καινουρια πραγματα. Η μεταβαση μου απο android σε ios ηθελα να ειναι τετοιου τυπου ωστε να μαθω οσα περισσοτερα μπορω και μεσα σε κατι βδομαδες εχω μαθει τονους πραγματα για τα ihpone και το λειτουργικο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ομως εχουν σπασει τα νευρα σου :P

 

Γενικως τωρα παιδευεσαι με κατι που ποτε δε θα σου δουλεψει αψογα, και ειδικα για παλιο τηλεφωνο οπως το 4s δε ξερω κατα ποσο αξιζει, εχει πεσει πολυ η τιμη των ξεκλειδωτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ομως εχουν σπασει τα νευρα σου :P

 

Γενικως τωρα παιδευεσαι με κατι που ποτε δε θα σου δουλεψει αψογα, και ειδικα για παλιο τηλεφωνο οπως το 4s δε ξερω κατα ποσο αξιζει, εχει πεσει πολυ η τιμη των ξεκλειδωτων

Το iphone το πηρα 70 ευρω κια ζητημα να εχω δωσει 10 επιπλεον για rsim καλωδιο φωτισης και sim εξωτερικου :P Στο συνολο ειναι μια χαρα,συντομα θα παρω καινουριο iphone οποτε δεν θα ανησυχω κιολλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αρα εγω για να το ξεκλειδωσο πρεπει να παρω αυτο http://www.ebay.com/itm/EMEA-Factory-Unlocking-for-iPhone-4S-5-5C-5S-6-6-6s-EMEA-Service-Policy-Unlock-/231851629481?hash=item35fb6f1ba9:g:T9AAAOSwe7BWyF3o

και να στηλω μετα μνμ αυτου μεσω ebay και να του πω το imei το μοντελο και το emea και μετα θα πρεπει να κανω back up στο itunes και restore και θα φτιαξει τοσο ευκολο ειναι οντως και το εχω στο ραφι για αυτον τον λογο τοσο καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...