Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s Κλειδωμενο σε παροχο του εξωτερικου


jim0912

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ρε φιλε δεν μπορω να καταλαβψ τι συμβαινει εχω ξεκλειδωσει πολλες συσκευες αλλα αυτη με παιδευει .

Aπλα η Rsim δεν υποστηριζει το 9αρι το ios οπως λεει,δοκιμασες καποιο patch μηπως αλλαξει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι κάρτες gevey υπάρχουν ακόμα ή μόνο rsim πλέον;

Στο ebay ακομα υπαρχουν μαλιστα ο ενας που τις πουλαει βρησκετε και αθηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rsim και gravey ειναι το ιδιο πραγμα απλα οι gravey υπηρχαν πριν απο τις rsim (νομιζω) Σε καθε περιπτωση και οι δυο κανουν το ιδιο πραγμα,επιτρεπουν την χρηση της sim σου ακομα και οταν το κινητο σου ειναι κλειδωμενο στο εξωτερικο (στην περιπτωση σου T-mobile) αν θες μπορεις να δοκιμασεις με gravey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω φίλε μου ότι η συγκεκριμένη λέει μόνο iPhone 4s και πως αυτή που έχω εγώ είναι για την δικιά μου περίπτωση απλώς για κάποιο λόγο δεν δουλεύει.

Επίσης τώρα όταν βάζω την κάρτα rsim στο κινητό δεν μου εμφανίζει το pop up menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω φίλε μου ότι η συγκεκριμένη λέει μόνο iPhone 4s και πως αυτή που έχω εγώ είναι για την δικιά μου περίπτωση απλώς για κάποιο λόγο δεν δουλεύει.

Επίσης τώρα όταν βάζω την κάρτα rsim στο κινητό δεν μου εμφανίζει το pop up menu

Αν εχεις τη δυνατοτητα να αγορασεις καινουρια απο το εξωτερικο ισως και να λυθει το θεμα. Απο την αλλη γιατι να μην βγαζει το μενου με τα δiκτυα κλπ περιεργο μου φαινεται ολο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι εκανα περναγα κατι patch και επελεξα ενα mode στην rsim μετα την εβγαλα περασα αλλα καρτα σιμ και εκανα το ιδιο μολις επαννεκινησα την συσκευη καθε φορα που εβαζα την καρτα σιμ με την ρσιμ μου λεει καμια υπηρεσια και ζηταει ενεργοποιησει μολις την αφαιρω ξανα επανερχετε το κινητο στο μενου του ,οταν πηγενω στις πληροφοριες συσκευης μου εμφανιζει καθε φορα το δικτυο που βαζω την καρτα σιμ οχι οπως πριν το δικτυο που ηταν κλειδωμενο .

Φοβαμαι να το κανω και ρεστορε μηπως και κανει το ιδιο και δεν μπορω να το ενεργοποιησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω ειχα 2 4ς το ενα δουλευει μια χαρα και το αλλο ειναι κλειδωμενο σε δικτυο και ειπα να δωσο και γω 2ευρω sto imei.info και μου εστηλαν ενα μνμ που δεν καταλαβαινω τπτ βοηθεια Status of your order #3237686 just changed to: Done

Apple info: 013195003928721

 

Activation Policy Details Operation Id: Applied Activation Details: Applied Activation PolicyID: dboMLhh22J3MiGxl50ws51G Retail Unlock. 55 Bluetooth Mac Address: First Unbrick Date: ICCID: 29/03/13 IMEI Number: Initial Activation Policy Details: Initial Activation Policy ID 013195003928721 EMEA Service. Last Restore Date: Last Unbrick Date : Mac Address : MEID : Next Tether Policy Details : Next Tether Policy ID : Retail Unlock. 235 Part Description: Product Version: Unbricked : iPhone 4S 9.3.1 false Unlock Date: Unlocked : 08/04/16 true

If phone is locked, click here to unlock it.

Your Apple check history

Message sent: 2016-05-04 09:26:08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει το Next Tether Policy ID : Retail Unlock, είναι ξεκλείδωτo οπότε κάνε ένα φρέσκο restore. Αλλιώς ισχύει το EMEA Service που γράφει στο Initial Activation Policy. Δεν είναι δεμένο με συγκεκριμένο πάροχο αλλά δεν είναι και ξεκλείδωτο. Απ'ότι δείχνει απο eBay την βγάζεις φθηνά...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XEMEA+iphone++unlock.TRS0&_nkw=EMEA+iphone++unlock&_sacat=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι εκανα περναγα κατι patch και επελεξα ενα mode στην rsim μετα την εβγαλα περασα αλλα καρτα σιμ και εκανα το ιδιο μολις επαννεκινησα την συσκευη καθε φορα που εβαζα την καρτα σιμ με την ρσιμ μου λεει καμια υπηρεσια και ζηταει ενεργοποιησει μολις την αφαιρω ξανα επανερχετε το κινητο στο μενου του ,οταν πηγενω στις πληροφοριες συσκευης μου εμφανιζει καθε φορα το δικτυο που βαζω την καρτα σιμ οχι οπως πριν το δικτυο που ηταν κλειδωμενο .

Φοβαμαι να το κανω και ρεστορε μηπως και κανει το ιδιο και δεν μπορω να το ενεργοποιησω .

Ισως και η επαναφορα στα εργοστασιακα να ειναι μονοδρομος φιλε μου..Η λανθασμενη εγκατασταση patch της rsim ισως αλλαξε τις ρυθμισεις του κινητου με αποτελεσμα να μην αναγνωριζει το δικτυο σου πλεον. Αν εχεις καρτα sim t mobile σε περιπτωση που ζητησει ξανα ενεργοποιηση,τοτε πιστευω (δν θελω να σε παρω στον λαιμο μου) δεν θα εχεις να φοβασαι κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως και η επαναφορα στα εργοστασιακα να ειναι μονοδρομος φιλε μου..Η λανθασμενη εγκατασταση patch της rsim ισως αλλαξε τις ρυθμισεις του κινητου με αποτελεσμα να μην αναγνωριζει το δικτυο σου πλεον. Αν εχεις καρτα sim t mobile σε περιπτωση που ζητησει ξανα ενεργοποιηση,τοτε πιστευω (δν θελω να σε παρω στον λαιμο μου) δεν θα εχεις να φοβασαι κατι

 

 

Αυτο που λες πιστευω και εγω οτι εγινε αλλα δεν εχω T-mobile και φοβαμαι να κανω restore γιατι μετα δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες πιστευω και εγω οτι εγινε αλλα δεν εχω T-mobile και φοβαμαι να κανω restore γιατι μετα δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου

Στο ebay παντως βρησκεις καρτα σιμ της t-mobile και ενεργοποιεις το Iphone. Το ιδιο θα κανω και γω που ειναι κλειδωμενο στην KDDI της ιαπωνιας,εχω αγορασει καρτα της εταιριας για να το ενεργοποιησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...