Προς το περιεχόμενο

είναι ή οχι επιβλαβής η ακτινοβολία από το ασύρματο δίκτυο;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πιστεύω πως αν τα κινητά ή το wifi είναι βλαβερά δεν μας σώζει τίποτα...ούτε το χαμηλό sar, ούτε το handsfree, ούτε το να κλείνουμε το router το βράδυ...να παρακαλάμε να μην είναι μόνο αλλιώς την πατήσαμε ομαδικώς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε και το κλείνεις το WiFi. Ο γείτονας θα το κλείσει; Ή θα βάλετε αλουμινόχαρτο στους τοίχους;

Αυτό ακριβώς! Εκτός αν μένεις σε κανένα δάσος, κάνεις αναζήτηση και βρίσκεις καμιά 10αριά δίκτυα τουλάχιστον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κλείνω το Wi-Fi, απλά έχω μειώσει την ισχύ του σήματος στο 30%( είναι μικρό το σπίτι).

 

Κι εγω την εχω μειωσει. Για το λογο που ειπες αλλα και γιατι υποθετω πως η μικροτερη ενταση ειναι προτιμοτερη απο τη μεγαλυτερη.

Ουδείς τρολ-αμερικάνος έπαθε κάτι από wi-fi, δορυφορικές και άλλα ασύρματα δίκτυα.

Από ψεκασμούς μπορεί, από τέτοια ακτινοβολία, όχι.

 

Δηλαδη θεωρεις οι λεγομενοι ψεκασμοι απο τα αεροπλανα ειναι πιθανως πραγματικοι?

Τι και αν έχεις κλειστό το Wi-Fi;Το έχουν ανοιχτό καμιά δεκαριά άτομα τριγύρω σου.

 

 

Ειναι το ιδιο να εχεις ανοιχτα ρουτερ στα γειτονικα σπιτια με το να τα εχεις και στο δωματιο σου?

 

 

Οπως εχω επισημανει σε αλλο θρεντ το θεμα της επικινδυνης ακτινοβολιας ειναι υπαρκτο για το κρατος, γιατι δεν επιτρεπει κεραιες κινητης κοντα σε σχολεια/νοσοκομεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεύει το search?

 

επίσης σου φάνηκε για τρολ? απο που και ως που?

 

βασικά χέστε το

κάθε φορά που μπαίνω εδώ μέσα το μετανιώνω

εκνευριστικοί μεχρι αηδία

Δεν βγάζεις άκρη

Δι αυτόν το λόγο βάζεις στα Ελληνικά 20 χαρακτήρες κωδικό, και άσε τον άλλον να προσπαθεί 10 χρόνια :P

Δεν χρειάζεται ο κωδικός πάντα για να σπάσεις ένα ρουτερ αλλά και το wps :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Οπως εχω επισημανει σε αλλο θρεντ το θεμα της επικινδυνης ακτινοβολιας ειναι υπαρκτο για το ελληνικό κρατος, γιατι δεν επιτρεπει κεραιες κινητης κοντα σε σχολεια/νοσοκομεια.

fixed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγω εχω το ρουτερ κατω απ το κρεβατι

Θα κουβαλάς τα @@ σου με καροτσακι σε λιγους μηνες

(Insert southpark pic here)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι,αν κρινω απο διαφορες δηλωσεις μελων του ινσο που φαινεται να εχουν πολλα κιλα @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως αν τα κινητά ή το wifi είναι βλαβερά δεν μας σώζει τίποτα...ούτε το χαμηλό sar, ούτε το handsfree, ούτε το να κλείνουμε το router το βράδυ...να παρακαλάμε να μην είναι μόνο αλλιώς την πατήσαμε ομαδικώς!

 

Ε για αυτο εχουμε την επιστημη για να μην παρακαλαμε θεους και δαιμονες να μην ειναι βλαβερα. Δεν ζουμε στο 800 μ.Χ για να επικαλουμαστε και να αναζηταμε την θεικη ευνοια.

 Και η επιστημη λεει οτι 1ον δεν** εχει βρει τροπους σημαντικης ή εστω και σχεδον ασημαντης βλαβερης αλληλεπιδρασης κυματων μη ιονιζουσας ακτινοβολιας(στα λογικα ποσοστα ισχυος/εντασεως που λειτουργουν τα WiFi πχ, δεν μιλαμε για τεραστια ενεργεια/ισχυ μη ιονιζουσας ακτινοβολιας(αυτο εχει και τεραστια σχεση και με την αποσταση, η ενταση δηλαδη ειναι που μετραει) που ειναι βλαβερες) με το ανθρωπινο σωμα, περα απο τα οποια θερμικα αποτελεσματα και 2ον δεν** εχει βρει στατιστικως σημαντικες βλαβερες συνεπειες της χρησης WiFi.

Εχουν βρεθει βεβαια συσχετισμοι καποιων βλαβερων επιδρασεων σε καποιες ερευνες για αυτο και υπαρχουν ακομα καποιες επιφυλαξεις.

 

**Αυτα δεν σημαινουν 100%. Σημαινουν βεβαιοτητα σε καποιο ποσοστο σημαντικοτητας και πανω, πχ 3σ.

 

 

 Το φοβερο(υποκριτικο, αηδιαστικο και ολα τα αρνητικα επιθετα μαζι) ειναι οτι μερικα ατομα φοβουνται και τρεμουν τα WiFi, τα κινητα, τα καλωδια της ΔΕΗ, κλπ κλπ, μην τυχον και τους πειραζει στην υγεια τους, αυτους ή τα παιδια τους τη στιγμη που η επιστημη καταληγει στο συμπερασμα(μετα απο χιλιαδες ερευνες) οτι δεν εχουν βλαβερη επιδραση, και το 40% απο ΕΣΑΣ, ΚΑΠΝΙΖΕΙ και προκαλει στον εαυτο του αλλά και στα ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ με το παθητικο καπνισμα, απιστευτα βλαβερες συνεπειες στην υγεια, χιλιαδες ΘΑΝΑΤΟΥΣ καθημερινα και εκατομμυρια άλλα προβληματα υγειας, με την επιστημη να εχει αποδειξει και θεωρητικα και στατιστικα τον απιστευτο χορο θανατων που προκαλει το καπνισμα!

:-( :-( :mad:

 

Οποία υποκρισια και παραλογισμος λοιπον της κοινωνιας και του 35% ΟΛΩΝ ΣΑΣ. :-( :mad:   Να ανησυχει για το Wifi που η επιστημη το αθωωνει, και το 35% της κοινωνιας να καπνιζει προκαλωντας ανυπερβλητη καταστροφη στην υγεια του και των παιδιων του και των γυρω του(μη καπνιστων) με χιλιαδες θανατους καθημερινα και πολλαπλασιες νοσηλειες λογω προβληματων υγειας λογω καπνισματος.

 

(Ειναι πληρως αηδιαστικο ολο αυτο. Ανησυχω για το wifi και τις επιπτωσεις του παροτι η επιστημη λεει οτι μαλλον ειναι αθωο, αλλά συνεχιζω να καπνιζω το πολυαγαπημενο τσιγαρο μου τη στιγμη που η επιστημη λεει κατηγορηματικα και εχει αποδειξει 100% οτι το τσιγαρο ΣΚΟΤΩΝΕΙ, αλλά ελα μωρε εκει μπορει να μην ξερει, το τσιγαρο ειναι απολαυση, κλπ κλπ. Οποία ηλιθιοτητα!!)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed.

 

Τα αλλα κρατη δεν παιρνουν κανενα μετρο?

..... Να ανησυχει για το Wifi που η επιστημη το αθωωνει,

 

Η επιστημη δεν εχει αθωωσει το wi-fi, αν ηταν θα το ξεραμε. Απλα ετσι βολευει καποιους να πιστευουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αλλα κρατη δεν παιρνουν κανενα μετρο?

 

Η επιστημη δεν εχει αθωωσει το wi-fi, αν ηταν θα το ξεραμε. Απλα ετσι βολευει καποιους να πιστευουν.

 

 

Παμε παλι γιατι μερικοι ειστε τυφλοι ή ξεροκεφαλοι:

 

Conclusions from scientific research

In the area of biological effects and medical applications of non-ionizing radiation approximately 25,000 articles have been published over the past 30 years. Despite the feeling of some people that more research needs to be done, scientific knowledge in this area is now more extensive than for most chemicals. Based on a recent in-depth review of the scientific literature, the WHO concluded that current evidence does not confirm the existence of any health consequences from exposure to low level electromagnetic fields. However, some gaps in knowledge about biological effects exist and need further research.

 

 

http://www.who.int/peh-emf/about/WhatisEMF/en/index1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εντάξει μπορεί να μη πεθαίνεις, παίζει όμως να διαταράσσει έστω προσωρινά τίποτα στον εγκέφαλο; Και γω όταν κοιμάμαι σε σπίτι με wifi κλειστό (ή κλείνω το δικό μου, σπανίως δηλαδή ποτέ δεν το θυμάμαι) κοιμάμαι βαθιά και περισσότερο. Και μην πείτε ότι είναι αυθυποβολή, γιατι δεν κάθομαι να σκεφτώ την ώρα που πέφτω για ύπνο αν υπάρχει wifi ή όχι. Αυτά από εμπειρία. Ακούγεται κάπως...μεταφυσικό, αλλά το έχω ζήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...