Προς το περιεχόμενο

Οι εφαρμογές Facebook, Messenger και Instagram, διαθέσιμες για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και μη χρήστης facebook, είναι άχρηστο στους χρήστες tablet με W10 Desktop OS? Είναι άχρηστες οι ειδοποιήσεις (χωρίς να χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το site σε browser) στο Action Center? Είναι άχρηστο το live tile? Αν και όταν θα γίνει UWP θα είναι άχρηστο για τους κάτοχους Continuum-compatible windowsphone?

Και επειδή εσένα σε ικανοποιεί η m.facebook.com εκδοχή, να μην υπάρχει app?
Τι λογική είναι αυτή; Κατακρίνουμε τα κακά εταιρειών, να κατακρίνουμε και τις καλές κινήσεις τους;
 
  • 1o) Η εφαρμογη facebook τρωει χωρο
  • 2ο) Oταν ανεβαζεις υψηλη αναλυση μεσω της εφαρμογης μετα χαλαει την αναλυση και την κάνει πιο μικρη
  • 3ο) Δεν ειναι τοσος κοπος να πατησεις μια ανανεωση στον browser σου αν θελεις να δεις ειδοποιησεις κλπ
  • 4ο) Η εφαρμογη facebook εκτελειται συνεχεια (ακομα και αν δεν το ανοιγεις) οποτε τρωει μπαταρια και σπαταλαει MB (ακομα και αν δεν το ανοιξες)
Μην ξεχναμε πως πριν 3 μηνες δημοσιευτηκε θεμα "Η εφαρμογή του Facebook φαίνεται να καταναλώνει συνολικά το 15% της μπαταρίας των iOS συσκευών" 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1o) Η εφαρμογη facebook τρωει χωρο
  • 2ο) Oταν ανεβαζεις υψηλη αναλυση μεσω της εφαρμογης μετα χαλαει την αναλυση και την κάνει πιο μικρη
  • 3ο) Δεν ειναι τοσος κοπος να πατησεις μια ανανεωση στον browser σου αν θελεις να δεις ειδοποιησεις κλπ
  • 4ο) Η εφαρμογη facebook εκτελειται συνεχεια (ακομα και αν δεν το ανοιγεις) οποτε τρωει μπαταρια και σπαταλαει MB (ακομα και αν δεν το ανοιξες)
Μην ξεχναμε πως πριν 3 μηνες δημοσιευτηκε θεμα "Η εφαρμογή του Facebook φαίνεται να καταναλώνει συνολικά το 15% της μπαταρίας των iOS συσκευών" 

1o) Καταδικάζεις την desktop κυρίως εφαρμογή, και θα σου φάει χώρο (λες και ζούμε σε εποχές που είχαμε αποθηκευτικά μέσα μεγέθους Mbyte). Είμαστε σε είδηση που αναφέρει εφαρμογές facebook σε Windows 10 (άρα Desktops,Tablets και Windows Phones) και δεν έρχεται σε κανένα απ'αυτά προεγκαστημένη ή μη απεγκαταστίσιμη, οπότε πες ότι είναι άχρηστη για εσένα αλλά κλαιν δεν μου τη βάζουν θέλω δε θέλω, καλή όμως κίνηση για αυτούς που τη θέλουν. Τόσο απλά.

2o) Δεν γνωρίζω τα προβλήματα της εφαρμογής, και ούτε με ενδιαφέρουν μιας και όπως είπα δεν είμαι χρήστης. Από εκεί και πέρα, μόλις ξεκίνησε η διάθεση της εφαρμογής (από την ίδια την εταιρεία) και λογικά θα γίνουν κάποια tweaks και θα φτιάξει αυτό.

3ο) Για εσένα. Άλλοι μπορεί να εργάζονται στο desktop τους και να μην έχουν ούτε τον χρόνο, ούτε τη διάθεση να έχουν ένα browser ανοιχτό και να κάνουν refresh συνέχεια, αλλά προτιμούν να έχουν ένα popup στο action center.

4o) Είναι επιλογή σου όπως σου είπα να την εγκαταστήσεις/χρησιμοποιήσεις, και στα W10/WM10 μπορείς να ελέγξεις το αν θα τρέχει στο παρασκήνιο μια εφαρμογή, οπότε ελέγχεται και η κατανάλωση μπαταρίας και των δεδομένων.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν υπαρχει λογος υπαρξης εφαρμογης facebook.

 

Το οτι βγηκε εφαρμογη facebook για κινητο και desktop για μενα ειναι υποπτο. Το οτι ειναι εφαρμογη δεν παει να πει οτι το κανανε μονο για να διευκολυνει τον χρηστη αλλά σιγουρα κάτι κρυβει γιατι το facebook κανονικα εξαρχης ειναι μια ιστοσελιδα και οχι εφαρμογη εξαρχης πχ σαν το viber ή το skype.

Το πιο πιθανον για να βγηκε εφαρμογη facebook ειναι για να μας κοροιδευουν και να μας λενε WOW ΤΙ ΩΡΑΙΟ KAI AΠΛΟ αλλά το πιο σιγουρο ειναι οτι η εφαρμογη πιθανως καταγραφει πχ τα login μας ή μπορει να στελνει κρυφα ip κλπ για να μας ελεγχουν και να ξερουν που βρισκομαστε.

 

3ο) Για εσένα. Άλλοι μπορεί να εργάζονται στο desktop τους και να μην έχουν ούτε τον χρόνο, ούτε τη διάθεση να έχουν ένα browser ανοιχτό και να κάνουν refresh συνέχεια, αλλά προτιμούν να έχουν ένα popup στο action center.

 

Αμα εργαζονται τοτε ας κατσουν να εργαστουν και οχι να χαζευουν ταυτοχρονα facebook ,αμα θελουν να μπουνε facebook ας κατσουν οταν θα εχουν ελευθερο χρονο και οχι να ειναι κολλημενοι στο αν θα τους ερθει ειδοποιηση κλπ. Παρατηρω οτι απο την στιγμη που οι περισσοτεροι περιμενουν ειδοποιησεις σιγουρα οι προγραμματιστες που κανουν το facebook σκεφτηκαν στο μυαλο τους να το κανουν εφαρμογη για να εχει ντε και καλα τα extras δηλ απλο ωραιο+να εχει popup απευθειας κληση κλπ και οσοι βαζουν την εφαρμογη διευκολυνουμε τους αλλους να παιρνουν πιο ευκολα τα δεδομενα μας χωρις να το ξερουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κοσμος που φορτωνεται αυτες τις σαβουρες στο pc που τρεχουν στο παρασκηνιο μονιμως για να εχει ειδοποιησεις?

 

οκ

Σε 1 δις + χρήστες του facebook όχι δε θα υπάρχει. Στο μεγάλο ποσοστό αυτών των χρηστών δεν τους ενδιαφέρει τι τρέχει στο παρασκήνιο, αν δεν τους προξενήσει πρόβλημα. Ζούμε σε μια εποχή, που μεγάλο ποσοστό του πλανήτη χρησιμοποιεί το facebook και ναι, οι ειδοποιήσεις είναι σημαντικό κομμάτι του. Το δοκίμασες και σέρνεται το PC;

 

Γενικα δεν υπαρχει λογος υπαρξης εφαρμογης facebook.

 

Το οτι βγηκε εφαρμογη facebook για κινητο και desktop για μενα ειναι υποπτο. Το οτι ειναι εφαρμογη δεν παει να πει οτι το κανανε μονο για να διευκολυνει τον χρηστη αλλά σιγουρα κάτι κρυβει γιατι το facebook κανονικα εξαρχης ειναι μια ιστοσελιδα και οχι εφαρμογη εξαρχης πχ σαν το viber ή το skype.

Το πιο πιθανον για να βγηκε εφαρμογη facebook ειναι για να μας κοροιδευουν και να μας λενε WOW ΤΙ ΩΡΑΙΟ KAI AΠΛΟ αλλά το πιο σιγουρο ειναι οτι η εφαρμογη πιθανως καταγραφει πχ τα login μας ή μπορει να στελνει κρυφα ip κλπ για να μας ελεγχουν και να ξερουν που βρισκομαστε.

 

 

Αμα εργαζονται τοτε ας κατσουν να εργαστουν και οχι να χαζευουν ταυτοχρονα facebook ,αμα θελουν να μπουνε facebook ας κατσουν οταν θα εχουν ελευθερο χρονο και οχι να ειναι κολλημενοι στο αν θα τους ερθει ειδοποιηση κλπ. Παρατηρω οτι απο την στιγμη που οι περισσοτεροι περιμενουν ειδοποιησεις σιγουρα οι προγραμματιστες που κανουν το facebook σκεφτηκαν στο μυαλο τους να το κανουν εφαρμογη για να εχει ντε και καλα τα extras δηλ απλο ωραιο+να εχει popup απευθειας κληση κλπ και οσοι βαζουν την εφαρμογη διευκολυνουμε τους αλλους να παιρνουν πιο ευκολα τα δεδομενα μας χωρις να το ξερουμε.

- Τίποτα δε βγαίνει μόνο για να διευκολύνει το χρήστη, αλλά αν τον διευκολύνει, από που και ως που άχρηστο; Και αυτό με το Viber ας πούμε που κολλάει; Δηλαδή αυτό τα παίρνει όλα τα στοιχεία απλά το κάνει "ηθικά" μιας και ήταν από την αρχή app; Και δεν γίνετε (αν θέλει το Viber) μέσω browser;

- Ναι κάθισε το facebook να φτιάξει κάτι για να λένε "WOW ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΑΠΛΟ", και ακόμη και αν τους ενδιαφέρει που βρίσκεσαι εσύ (και ο καθένας, δεν το πάω προσωπικά) την - "άμα θες τη βάζεις" - εφαρμογή περιμέναν για να τα δούν, ή αυτά δε τα γνωρίζουν ήδη εταιρείες όπως google,MS,apple και το ίδιο το facebook κλπ.

- Αν και κάποιοι, διατηρούν σελίδες στο facebook για τα καταστήματα τους οπότε είναι κατά κάποιο τρόπο μέρος της εργασίας τους να ειδοποιηθούν άμεσα και να αποκριθούν άμεσα, ίσως λανθασμένα να χρησιμοποίησα τη λέξη εργάζονται, αλλά ας το πάμε σε ένα απλό παράδειγμα φοιτήτριας η οποία κάνει κάτι για τη σχολή της (έχει ανοίξει ένα word και ένα PDF σε όλη την οθόνη της), γιατί να μην ειδοποιηθεί από την ομάδα του τμήματος της σχολής της στο facebook για κάποια αλλαγή;

 

Είναι καταραμένα αυτά τα WP, όποτε παίζει είδηση για WP, πέφτουμε (ακόμη και χρήστες WP) να τα φάμε λόγω app-gap, θα βγει εφαρμογή για την πιο χρησιμοποιημένη σε καθημερινή βάση υπηρεσία στον κόσμο και πέφτουμε να φάμε την εφαρμογή! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζούμε σε μια εποχή, που μεγάλο ποσοστό του πλανήτη χρησιμοποιεί το facebook και ναι, οι ειδοποιήσεις είναι σημαντικό κομμάτι του. Το δοκίμασες και σέρνεται το PC;

 

Ναι χρησιμοποιει το facebook αλλα οι περισσοτεροι χρηστες δεν το διαχειριζονται σωστα και μας εχoυν κανει πλυση εγκεφαλου,, γιατι δηλ τωρα η ζωη μας να εξαρταται απο το facebook ??

Οσο αφορα το αν κολλαει στο desktop δεν ξερω αλλά το μονο σιγουρο ειναι οτι το δοκιμασα σε 10 android κινητα και στα 10 παντα σερνοταν λιγο παραπανω ολο το κινητο + που ετρωγε mb αμα ανοιγες τα δεδομενα + μπαταρια (ακομα και να μην εμπαινες internet)

 

Συμφωνω στο "αμα θες την βαζεις" το θεμα ειναι ομως οτι κανουν πλυση εγκεφαλου και θελουν να μας κανουν να αναγκαστουμε να βαλουμε την εφαρμογη δηθεν για συμβατοτητες κλπ 

 

- Αν και κάποιοι, διατηρούν σελίδες στο facebook για τα καταστήματα τους οπότε είναι κατά κάποιο τρόπο μέρος της εργασίας τους να ειδοποιηθούν άμεσα και να αποκριθούν άμεσα, ίσως λανθασμένα να χρησιμοποίησα τη λέξη εργάζονται, αλλά ας το πάμε σε ένα απλό παράδειγμα φοιτήτριας η οποία κάνει κάτι για τη σχολή της (έχει ανοίξει ένα word και ένα PDF σε όλη την οθόνη της), γιατί να μην ειδοποιηθεί από την ομάδα του τμήματος της σχολής της στο facebook για κάποια αλλαγή;

 

Για τα καταστηματα που λες ναι γιατι θελουν να στελνουν εικονες πχ να δειξουν καινουργια ρουχα που φερανε αλλά δεν παει να πει οτι η εφαρμογη facebook λυνει τα χερια,,,οσο για το παραδειγμα της φοιτητριας μπορει να ειδοποιηθει και να ειδοποιησει με πολλους αμεσους τροπους την ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χρησιμοποιει το facebook αλλα οι περισσοτεροι χρηστες δεν το διαχειριζονται σωστα και μας εχoυν κανει πλυση εγκεφαλου,, γιατι δηλ τωρα η ζωη μας να εξαρταται απο το facebook ??

Οσο αφορα το αν κολλαει στο desktop δεν ξερω αλλά το μονο σιγουρο ειναι οτι το δοκιμασα σε 10 android κινητα και στα 10 παντα σερνοταν λιγο παραπανω ολο το κινητο + που ετρωγε mb αμα ανοιγες τα δεδομενα + μπαταρια (ακομα και να μην εμπαινες internet)

 

Συμφωνω στο "αμα θες την βαζεις" το θεμα ειναι ομως οτι κανουν πλυση εγκεφαλου και θελουν να μας κανουν να αναγκαστουμε να βαλουμε την εφαρμογη δηθεν για συμβατοτητες κλπ 

 

 

Για τα καταστηματα που λες ναι γιατι θελουν να στελνουν εικονες πχ να δειξουν καινουργια ρουχα που φερανε αλλά δεν παει να πει οτι η εφαρμογη facebook λυνει τα χερια,,,οσο για το παραδειγμα της φοιτητριας μπορει να ειδοποιηθει και να ειδοποιησει με πολλους αμεσους τροπους την ομαδα.

Άρα, καταλήγουμε στο ότι κατακριτέα είναι η λανθασμένη χρήση (που στην τελική, ο καθένας ορίζει τη σωστή χρήση για τον εαυτό του, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα) της υπηρεσίας και όχι η ύπαρξη ή χρήση της εφαρμογής. Θα συμφωνούσα αν ήταν όπως σε κάποια android που για θυμάμαι είχε Preinstalled το Facebook και δε μπορούσες να το σβήσεις, πράγμα που σε W10/WM10 δεν ισχύει, και μπορείς και να ελέγξεις και το κατά πόσο θα τρέχει στο παρασκήνιο με ένα απλό switch στα settings.

 

Και διαφώτισε με σ'αυτό που λες στο τέλος, μιας και δε το γνωρίζω, αν δεν έχεις ανοιχτό browser και όχι κάποια εφαρμογή πως θα ενημερωθείς ότι στην ομάδα της σχολής ή του καταστήματος σου, ενώ εσύ είσαι σε fullscreen word+pdf ή του εργαλείου της δουλειάς σου, αν δεν έχεις την εφαρμογή;

Μη ξεχνάμε και τα memory leaks του chrome αν μου πεις να το έχει ανοιχτό στο browser (αν το πάμε από άποψη performance) ή πες μου ποια είναι η διαφορά να σου παίρνει αυτά τα πολυπόθητα δεδομένα η Google αντί το Facebook.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, καταλήγουμε στο ότι κατακριτέα είναι η λανθασμένη χρήση (που στην τελική, ο καθένας ορίζει τη σωστή χρήση για τον εαυτό του, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα) της υπηρεσίας και όχι η ύπαρξη ή χρήση της εφαρμογής. Θα συμφωνούσα αν ήταν όπως σε κάποια android που για θυμάμαι είχε Preinstalled το Facebook και δε μπορούσες να το σβήσεις, πράγμα που σε W10/WM10 δεν ισχύει, και μπορείς και να ελέγξεις και το κατά πόσο θα τρέχει στο παρασκήνιο με ένα απλό switch στα settings.

 
Και διαφώτισε με σ'αυτό που λες στο τέλος, μιας και δε το γνωρίζω, αν δεν έχεις ανοιχτό browser και όχι κάποια εφαρμογή πως θα ενημερωθείς ότι στην ομάδα της σχολής ή του καταστήματος σου, ενώ εσύ είσαι σε fullscreen word+pdf ή του εργαλείου της δουλειάς σου, αν δεν έχεις την εφαρμογή;
Μη ξεχνάμε και τα memory leaks του chrome αν μου πεις να το έχει ανοιχτό στο browser (αν το πάμε από άποψη performance) ή πες μου ποια είναι η διαφορά να σου παίρνει αυτά τα πολυπόθητα δεδομένα η Google αντί το Facebook.

 

H υπαρξη της εφαρμογης ειναι επειδη ξερουν οτι μπαινουν facebook και οτι σε περισσοτερους εγινε καθημερινοτητα και ειναι κολλημενοι οποτε σου λενε "δημιουργουμε εφαρμογη για να μπορουμε να μπαινουμε κρυφα στα δεδομενα χρηστων" ,το οτι εχει switch δεν σημαινει οτι σταματαει τελειως η εφαρμογη.

 

Οσο για το παραδειγμα της εργασιας και το fullscreen πολυ απλα μπορουν να δουλεψουν στον ιδιο χωρο ή αμα ειναι απο μακρια απλα να εποικοινωνουν με τηλεφωνο ή να κανουν κληση skype με βιντεο ή να μοιραστει την οθονη του desktop.

 

Ναι ο chrome εχει memory leaks κλπ για το perfomance αλλα φταιει οτι το facebook ανοιγει τα βιντεο ή τα gif απο μονα τους + το οτι το html5 ειναι βαρυ οποτε λογικο να μην εχει καλο perfomance 

 

Η google μπορει να παιρνει δεδομενα αλλά ο πιο πολυς κοσμος ασχολειται με το facebook και το χρησιμοποιουν παρα πολλοι χρηστες (κυριως πιτσιρικια) καθημερινα οποτε ειναι πιο επικινδυνο γιατι αμα ο ενας και ο αλλος μπαινει καθε τρεις και λιγο facebook ή εχει την εφαρμογη η οποια συνεχως εκτελειται οποτε το αποτελεσμα ειναι οτι οι ιδιοι οι χρηστες δινουν βοηθεια στο να παραβιαζουν αλλοι πιο ευκολα τα δεδομενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εβαλα το messenger στο PC. Το εχω περασει στην δευτερη οθονη την 17αρα και εχω πιο καλο multitasking.

Kαι βολευουν οταν μιλας σε πολλα chats σαν του κινητου.

Οταν γεμιζαν οι μπαρες κατω ειναι μπελαλιδικες να κανεις κλικ να τις ανοιγεις. Ειδικα οταν λεει +1 το chat.

Επισης εχω και την εφαρμογη viber (PC) καιρο γι αυτον ακριβως το λογω. Σιγα μην καθομαι στο PC και να εχω κινητο στο wifi για viber οταν μου γραφουν και καλουνε.

Καλοδεχουμενα ολα!

 

 2016_05_02_1.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα με πράγματα που θα ήθελα να υπάρχουν σε εφαρμογές WP:

1. Κουμπί Log out από το Messenger

2. Ομαδικές κλίσεις στο Skype και είσοδο μέσω Facebook

3. Steam εφαρμογή ΕΙΔΙΚΑ τώρα που έγινε υποχρεωτική για ανταλλαγές κλπ.

4. Να παίρνουμε και εμείς όσες ανανεώσεις περνούν οι εφαρμογές σε Android/iOS και ένα καλό browser εκτός από το edge, αν γίνουν όλα αυτά χαλί να γίνω να με πατήσεις Microsoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος λέει τις εφαρμογές άχρηστες τον προκαλώ να πάρει ένα full windows tablet και να μπει Facebook από τον browser και να διαβάζει και τα μηνύματα στο μικρό το chat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H υπαρξη της εφαρμογης ειναι επειδη ξερουν οτι μπαινουν facebook και οτι σε περισσοτερους εγινε καθημερινοτητα και ειναι κολλημενοι οποτε σου λενε "δημιουργουμε εφαρμογη για να μπορουμε να μπαινουμε κρυφα στα δεδομενα χρηστων" ,το οτι εχει switch δεν σημαινει οτι σταματαει τελειως η εφαρμογη.

 

Οσο για το παραδειγμα της εργασιας και το fullscreen πολυ απλα μπορουν να δουλεψουν στον ιδιο χωρο ή αμα ειναι απο μακρια απλα να εποικοινωνουν με τηλεφωνο ή να κανουν κληση skype με βιντεο ή να μοιραστει την οθονη του desktop.

Καλά τα λες αλλά ουτοπικά. 1) Το Facebook δεν έχει "ανάγκη" να μπει κρυφά, μιας και οι περισσότεροι χρήστες (είτε από m.facebook είτε από την εφαρμογή) του δίνουν όλες τις πληροφορίες απλόχερα, μόνοι τους. (Ειρωνικά το λέω, όχι ότι πράγματι δε παίρνει από μόνο του data).

2) Για εμένα ας πούμε σωστή χρήση ενός τέτοιου site έχει τα εξής σενάρια: Να ενημερωθώ από τη σχολή μου ότι το μάθημα που έχω αύριο 9 η ώρα το πρωί ακυρώνετε. Ποιος θα κάτσει ας πούμε να πάρει τηλέφωνο όλους τους συμφοιτητές του; (Και γιατί να έχω ανοιχτό το skype, και αυτό εφαρμογή που παίρνει δεδομένα δεν είναι). Να μου έρθει ειδοποίηση ότι το Χ σουπερ μάρκετ αύριο έχει προσφορά τη φραπεδάρα να πάω να πάρω δυο κουτιά ή ότι το Χ κατάστημα αύριο έχει προσφορά κάτι που θέλω. Όλα αυτά σε real-time ειδοποιήσεις, όχι τη μια φορά, που εγώ θα έμπαινα να δω αν υπάρχει κάτι κλπ.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι εμάς σαν χρήστες, δε θα πρέπει να μας ενδιαφέρει το τι δεδομένα παίρνει η κάθε εταιρεία μέσω της εφαρμογής (όχι για κάποιο άλλο λόγο πέραν του ότι πλέον όλες συλλέγουν αυτά τα δεδομένα, άρα κόβουμε internet και το κινητό, και γυρνάμε δυο+ δεκαετίες πίσω) αλλά το ότι έχουμε μια έξτρα δυνατότητα, που αν θέλουμε χρησιμοποιούμε και μας λύνει κάποια προβλήματα ή μας διευκολύνει σε κάποια θέματα.

 

Όσο για τη Google αυτή στα παίρνει από Chrome,gmail,android κλπ, μην νομίζουμε ότι μόνο το FB είναι ο τρισκατάρατος.

 

Λίστα με πράγματα που θα ήθελα να υπάρχουν σε εφαρμογές WP:

1. Κουμπί Log out από το Messenger

2. Ομαδικές κλίσεις στο Skype και είσοδο μέσω Facebook

3. Steam εφαρμογή ΕΙΔΙΚΑ τώρα που έγινε υποχρεωτική για ανταλλαγές κλπ.

4. Να παίρνουμε και εμείς όσες ανανεώσεις περνούν οι εφαρμογές σε Android/iOS και ένα καλό browser εκτός από το edge, αν γίνουν όλα αυτά χαλί να γίνω να με πατήσεις Microsoft...

1) Φαντάζομαι πως θα γίνει, μιας και θα είναι εφαρμογή της εταιρείας και όχι της μικρο.

3) Το steam δυστυχώς είχα διαβάσει κάπου ότι δε σκοπεύει ακόμη να φτιάξει WP εφαρμογή.

4) Μακάρι.. και ο Edge μια χαρά είναι πάντως στο 640LTE μου πάντως, πετάει. Τα gestures για πίσω-μπρος μου λείπουν πολύ από τα 8.1 μόνο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μη χρήστης facebook, είναι άχρηστο στους χρήστες tablet με W10 Desktop OS? Είναι άχρηστες οι ειδοποιήσεις (χωρίς να χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το site σε browser) στο Action Center? Είναι άχρηστο το live tile? Αν και όταν θα γίνει UWP θα είναι άχρηστο για τους κάτοχους Continuum-compatible windowsphone?

Και επειδή εσένα σε ικανοποιεί η m.facebook.com εκδοχή, να μην υπάρχει app?

Τι λογική είναι αυτή; Κατακρίνουμε τα κακά εταιρειών, να κατακρίνουμε και τις καλές κινήσεις τους;

Βασικά και εγώ που έχω Desktop PC θέλω ακριβώς τα ίδια! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...