Προς το περιεχόμενο

Οι εφαρμογές Facebook, Messenger και Instagram, διαθέσιμες για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
  • 1o) Η εφαρμογη facebook τρωει χωρο
  • 2ο) Oταν ανεβαζεις υψηλη αναλυση μεσω της εφαρμογης μετα χαλαει την αναλυση και την κάνει πιο μικρη
  • 3ο) Δεν ειναι τοσος κοπος να πατησεις μια ανανεωση στον browser σου αν θελεις να δεις ειδοποιησεις κλπ
  • 4ο) Η εφαρμογη facebook εκτελειται συνεχεια (ακομα και αν δεν το ανοιγεις) οποτε τρωει μπαταρια και σπαταλαει MB (ακομα και αν δεν το ανοιξες)
Μην ξεχναμε πως πριν 3 μηνες δημοσιευτηκε θεμα "Η εφαρμογή του Facebook φαίνεται να καταναλώνει συνολικά το 15% της μπαταρίας των iOS συσκευών" 

 

1. Σιγά τον χώρο που τρώει! Δεν έχεις βάλει εσύ στο κινητό σου sd? Ακόμα και να μην μεταφέρεται στην sd η εφαρμογή πόσο πιάνει που σε χαλάει? Όταν κατεβάζετε ότι άχρηστο παιχνίδι υπάρχει δεν ενοχλεί?

2. όταν ανεβάζεις και από browser στο pc στο fb συμπιέζει-μειώνει-καταστρέφει την ποιότητα της εικόνας!! Δεν είναι μόνο στην εφαρμογή αυτό. Γι'αυτό στο Insta βγάλαν ios/android δυνατότητα να ανεβαίνουν σε high res...αλλά στο φβ δεν συμβαίνει.

3. Γιατί να ανοίγεις όλη την ώρα browser από το κινητό όταν σου δίνεται η δυνατότητα να βλέπεις πότε έχεις ειδοποιησείς στο φβ μέσω του app? Αν εγώ περιμένω κάποιο μήνυμα ή κάποια ειδοποίηση στο φβ γιατί να τσεκάρω κάθε τρεις και λίγο άσκοπα μέσω browser όταν απλά μέσω app θα δώ στην home screen ότι έχω ειδοποίηση? Οπως και με το μέιλ? Είμαι έξω και περιμένω μέιλ τι θα κάνω θα τσεκάρω κάθε τέταρτο να ανοίγω browser να δω τι γίνεται με τα mail Μου? Είναι χαζομάρα δηλαδή να σου έρχονται ειδοποιήσεις στην home screen?

4. Αν θεωρείς ότι τρώει δεδομένα απενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις να σου έρχονται ειδοποιήσεις, επίσης γιατί να έχεις δεδομένα ανοιχτά?...σε σπηλιά ζεις και δεν έχεις wifi? Mόνο το φβ εκτελείται συνέχεια? Δεν έχεις άλλες εφαρμογές στο κινητό σου?

Γενικά κλαίγεστε για να κλαίγεστε!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

Αν δεν θες να χαλάς μπαταρία στο κινητό υπάρχουν με 25ευρώ κινητά δεν συνδέονται στο ιντερνετ και η μπαταρία κρατάει 4 μερες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μερικοι ξεχνατε την υβριδικη φυση των windows 10. Οταν σερφαρετε στο facebook απο ipad η android tablet μπαινεται απο το browser? Οχι; προφανως.. Τοτε γιατι να το κανεις στο windows tablet? Οσοι ειστε απο pc και δεν ενδιαφερεστε μην την βαζετε στον υπολογιστη σας .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...