Προς το περιεχόμενο

Επικείμενη παρουσίαση νέου hardware από τη Microsoft στη φετινή E3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο αυτό, απλά επειδή έγραψε για ευπάθεια ο φίλος ρώτησα αν βγάζει κάποια συγκεκριμένη ζημιά πχ :)

 

Ειναι γνωστό πρόβλημα με το LS και RS .. Λόγο του πλαστικου εσωτερικου "Ring" που συγκρατεί τον μοχλό , σε περιπτώσεις εντονης πίεσης αρχίζει και κολάει ή πατιέται απλά και μόνο οταν πιέζεις λίγο παραπάνω την διεύθυνση. 

 

Ισχύει και στις εκδόσεις με το jack. 

 

Αν το αναζητήσετε στο νετ θα σας βγάλει πολλές αναφορές.

 

Υπάρχει ακόμη και οδηγός επιδιόρθωσης του συγκεκριμένου προβλήματος unofficial για τους εκτός εγγύησης..

 

Το δικό μου μετα απο 1 μήνα χρήσης αρχισε να παρουσιάζει το πρόβλημα  . Δεν το άφησα να επιδεινωθεί και μέσω chat της MS ξεκίνησα διαδικασία αντικατάστασης εντός εγγύησης.

 

Το νέο που θα παραλάβω μιας και θα είναι ίδιο θα προσπαθώ να μην το ζορίζω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανεις κ εσυ, παρε κ του χρονου αλλη μια για ακομα πιο καθαρο gaming και του παραχρονου αλλη μια για ακομη πιο καθαρο!! δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβατε.. 

μαλιστα η λογικη σου με συνεπαιρνει ,ως πραγματικος gamer εχω και ειχα ολες τις κονσολες της προηγουμενης και της νυν γενιας για τα exclusives ωστοσο με τον ρυθμο που αποφασιζουν οτι θα κανουν ιντρο νεες κονσολες δεν αξιζει να ασχολουμε με τυχαρπαστα ports  που στο τελος σκοτωνουν και τα παιχνιδια στο pc. περι ορεξεως για τις καρτες γραφικων μια καρτα γραφικων high end σε κραταει ανετα 3 ετη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω ακριβως ετσι, ολες τις κονσολες για τα exclusives τους.. αλλα δεν σε αναγκαζει κανεις να παρεις την νεα κονσολα, καθως η προηγουμενη που εχεις θα παιζει κ τα επομενα, δεν θα παω στο νεο xbox ουτε στο ps4,5 δεν χρειαζεται, θα παιζουν κ οι προηγουμενες τα επομενα παιχνιδια. περι ορεξεως pcακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλτε Dreamcast 2 να γινει χαμος!!! :)

is-there-really-going-to-be-a-dreamcast-

[...] SEGA should be unveiling some new Arcade hardware at AOU in February [2016]. We have [sega of Japan] interns involved. They will present the ideas to SEGA of Japan next Quarter. SEGA will revive its old IPs.

 

Αν γίνει ποτέ πραγματικότητα θα ήθελα να αγοράσω την κονσόλα μόνο και μόνο από περιέργεια! Όμως αν το πάρουν απόφαση καλό θα ήτανε να αλλάξουν το όνομα να μην θυμίζει καθόλου το όνομα dreamcast! Είναι σαν να σου λένε ''Φτιάξαμε τον τιτανικό 2 πάμε για διακοπές...'' :S

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω xbox 360 και παιζω σε 32" tv, με απασχολει το gameplay και οχι τοσο τα γραφικα, θα παρω xbox one επειδη μ'αρεσει ο σχεδιασμος και το 360 με αφηνει ακομα ικανοποιημενο, αν θελω να δω γραφικα θα παρω καλυτερη tv, καποια στιγμη στο μελλον ισως κατεβασουν τις τιμες σε ολες τις πλατφορμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν το εθεσα σωστα, λοιπον.

 

Ας ξαναπροσπαθησω.

 

Ναι, μου αρεσει η πολυ ομορφη εικονα και ναι δεν με ενοχλει καθολου η υψηλή/ υπερυψηλή ποιοτητα (αν και σε μαγνητοσκοπημενη εικονα και οχι γραφικα στα ματια μου μοιαζει πολυ ψευτικη, αλλα περι ορεξεως).

 

Φυσικα και η τεχνολογια εξελισετε και φυσικα γινεται και καλυτερη με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

Μου αρεσει το ομορφο, δεν ειμαι τυφλος.

 

ΟΜΩΣ, με ενοχλει απιστευτα οταν η πλειονοτητα των παικτων (και δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα) ασχοληται με τα γραφικα και οχι με το gameplay.

 

Σορρυ, αλλα ασχολουμε με το παιχνιδι. Και αν το παιχνιδι ειναι καλο+ δεν με νοιαζει τρεχω σε 900p

 

Μου αρεσε το Shadow Of Mordor σαν παιχνιδι (4 φορες το ξαναπαιξα και τερματισα), παρολου που τα γραφικα σε CRT (ναι CRT) με rca συνδεδεμενο ηταν λες και εβλεπες παιχνιδι 10ετιας στην καλυτερη. Λατρεψα το Reboot του Tomb Raider και μου αρεσε και το 2ο παρολο που το νερο στο ναο ειναι σαν μυξα ή εμετος.

 

Επαιζα για χρονια τα Diablo I & II μαζι με τα expansions τους (hellfire & LoD). Σιχαθηκα το ΙΙΙ παρολο που ειναι ομορφο. Ουτε που το τελειωσα απο την αηδια μου για το πως το κανανε.

Το ιδιο με τα C&C. Τα 2 πρωτα ηταν για εμενα αριστα, ειδικα το 1ο χωρις να ψαρωνεις με τα γραφικα. Και οταν το συζηταω μου λενε "καλο παιχνιδι αλλα τα γραφικα ειναι αισχος". 800χ600 τοτε. Αλλα το παιχνιδι εχει γραψει ιστορια.

 

Αυτο εννοω. Αμα το παιχνιδι ειναι μαπα ρε δεν πα να εχει τα καλυτερα. Για εμενα ειναι αχρηστο.

 

Πιστευω πως μεγαλο κομματι αναλωνετε σε αυτα και οχι στο παιχνιδι.

 

Σωστο το σχολιο σου για τη διαφορα κοστους Pc κονσολας.

και για να το συνεχισω.

 

Εχουν παψει να βγαινουν games με καλο gameplay.

Copy/paste και αλλαγη graphics εχουν καταντησει.

 

Καποτε βγαιναν λιγα games και στην πλειοψηφια ηταν καλα. Τωρα πια εχουν χασει την μαγεια του παρελθοντος.

 

Dune II, Civilization II, Diablo I, Baldur's Gate, Broken Sword, Grim Fandago, Indiana Jones & The Fate Of Atlantis , Warcraft 2 , Starcraft, Commandos, Monkey Island κ.α.

 

Παιχνιδια που δυστυχως αντικατασταθηκαν απο γραφικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε που καταντησαμε? Να πληρωνουμε νεα κονσολα, overclocked προηγουμενης. Και να υπαρχουν ατομα που το λενε κι αναβαθμιση.

Τελείως διαφορετικό τσιπάκι. Διπλάσια processing units στα γραφικά και μισά νανόμετρα μέγεθος τρανζιστορ (= πολύ χοντρικά διπλάσιες επιδόσεις στην ίδια πάνω κάτω κατανάλωση).

Η CPU πήρε απλά ένα boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

is-there-really-going-to-be-a-dreamcast-

[...] SEGA should be unveiling some new Arcade hardware at AOU in February [2016]. We have [sega of Japan] interns involved. They will present the ideas to SEGA of Japan next Quarter. SEGA will revive its old IPs.

 

Αν γίνει ποτέ πραγματικότητα θα ήθελα να αγοράσω την κονσόλα μόνο και μόνο από περιέργεια! Όμως αν το πάρουν απόφαση καλό θα ήτανε να αλλάξουν το όνομα να μην θυμίζει καθόλου το όνομα dreamcast! Είναι σαν να σου λένε ''Φτιάξαμε τον τιτανικό 2 πάμε για διακοπές...'' :S

Sega rally και virtua striker μη ξεχάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...