Προς το περιεχόμενο

10χρονος ανακαλύπτει σοβαρό bug στο Instagram και ανταμείβεται με $10.000 από το Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 χρονών και βρήκε bug στο Instagram. Εγώ είμαι 33 και χρειάζομαι 2η προσπάθεια για να πετύχω το Shift+Alt για αλλαγή γλώσσας!!

 

το αλλαζεις σε Ctrl+Shift κ το κανεις με ενα δακτυλο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ματαιοδοξια γονιων ειναι αυτη η νεα μοδα , να κανουν καποια "ανακαλυψη" και να την "χρεωνουν" στα 10χρονα παιδια τους???

Ενταξει ειναι φυσιολογικο ολοι μολις γινουν γονεις το μυαλο τους να γινεται λιγο μ@λ@κισμενο οσο αφορα το αγγελουδι τους, αλλα καποια πραγματα ειναι γελοια πια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα 10 μου δεν μπορούσα να ανακαλύψω που είναι οι κάλτσες μου.

γιατί εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει 10 χρονος και ο τσιφούτης έδωσε 10.000

Για διαφήμιση μπορεί να έδωσε 10.000 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Ελληναρα ξερεις να κατευθυνεις τα παιδια σου,γ'αυτο εχουν φτασει 30 χρονων γαιδαροι και ακομα ζητανε λεφτα απο τον μπαμπα, ενω την ιδια στιγμη 10χρονα βελτιωνουν τα sites που σου δινουν τωρα τη δυνατοτητα να διαφωνεις μαζι μου. Ποσο πισω πια σε αυτη τη χωρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 10 χιλιάρικα? Μάλλον κορόιδο τον πιάσανε.. Δεν το λέω για να το παίξω κάποιος, απλά όντως πιστεύω ότι θα μπορούσε να ανταμιφθεί είτε με παραπάνω χρήματα είτε με κάποια μελλοντική συνέντευξη για κάποια θέση εργασίας είτε κάτι παρόμοιο.. Όπως και να έχει είναι αξιοσημείωτο και αξιοσέβαστο το παραπάνω γεγονός. Μπράβο στο παιδί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Ελληναρα ξερεις να κατευθυνεις τα παιδια σου,γ'αυτο εχουν φτασει 30 χρονων γαιδαροι και ακομα ζητανε λεφτα απο τον μπαμπα, ενω την ιδια στιγμη 10χρονα βελτιωνουν τα sites που σου δινουν τωρα τη δυνατοτητα να διαφωνεις μαζι μου. Ποσο πισω πια σε αυτη τη χωρα!

Ναι...

Το βρήκες αυτή είναι η διαφορά.

Και στην Αφρική αυτοι οι γονεις δεν έχουν ιδέα απο προσανατολισμό, δε μπορούν να κατευθύνουν τα παιδιά τους να ασχοληθούν σοβαρά με ενα ταμπλετ. Χαραμοφάηδες που ούτε ηλεκτρισμό δε μπορούν να βάλουν. Αλήτες της κοινωνιας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Ελληναρα ξερεις να κατευθυνεις τα παιδια σου,γ'αυτο εχουν φτασει 30 χρονων γαιδαροι και ακομα ζητανε λεφτα απο τον μπαμπα, ενω την ιδια στιγμη 10χρονα βελτιωνουν τα sites που σου δινουν τωρα τη δυνατοτητα να διαφωνεις μαζι μου. Ποσο πισω πια σε αυτη τη χωρα!

το τερματισες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι μικρος τα ψαχνεις γιατι αφιερωνεις πολυ χρονο. Ειδικα τα νεα παιδια που απο 2-3 χρονων παιζουν με tablets, smartphones κτλπ.

Εγω οταν επαιζα παιχνιδια στο playstaion εψαχνα για bugs και glitches για να γελασω αλλα τα ονομαζα "μαλακία του παιχνιδιου" μην ξεροντας τον ορο bug! :-D

 

Τα ιδια και εδω. Τα πρωτα bugs τα ειχα βρει στο Chip & Dale Rescue Rangers (NES, παιχνιδαρα!) οπου αν βαλεις το παιχνιδι σε pause και κρατας το 'πανω' πριν ξαναπατησεις το start, γεμιζει η υγεια σου! (δεν νομιζω να ηταν cheat γιατι δεν ηταν καποιος συνδιασμος πληκτρων αλλα ποτέ δεν ξερεις) Στο Super Mario Land 2 (Gameboy) ειχα βρει τροπο να κανω τρελα αλματα να φτανω σε περιοχες που κανονικα φτανεις αλλιως. Στο Donkey Kong Country (SNES) ειχα βρει απειρα (σχεδον λυπαμαι που το αγαπημενο μου παιχνιδι ever ειχε τοσα bugs!), πως να χτυπας εναν αντιπαλο συνεχεια και να παιρνεις 10-50 ζωες, πως να πετας μεσα στην πιστα!, πως να κολυμπας με τον ξιφία και αντι να τον καβαλας να κολυμπατε και οι 3! (donkey, diddy, ξιφιας) ή να κολυμπας χωρις να σε ακολουθαει η καμερα. ολα αυτα τωρα υπαρχουν στο youtube και σκεφτομαι "κοιτα να δεις, τελικα δεν ειμαι ο μονος" αλλα αναρωτιεμαι αν οντως τα ειχανε βρει απο τοτε γιατι ειχα ριξει πραγματικο καψιμο σε αυτους τους τιτλους.

 

Και στο myspace εβρισκα phising προφιλ πριν 11-12 χρονια και τα εκανα καταγγελια, μαλιστα τους εστελνα και μηνυμα οτι τους εκανα report ενω ειχαν αφαιρεσει την επιλογη για αποστολη μηνυματος απο την σελιδα τους (εμοιαζε με την σελιδα login του myspace). Ακομα εχω ενα ευχαριστηριο email απο το myspace!  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέμε όλοι μπράβο στον 10 χρονο, και κανείς δεν θίγει το ότι ένας 10χρονος έχει προφίλ στο instagram ή οτιδήποτε συναφές (μιλάω για τους "10 χρονους γενικά").

Εμείς στα 10 μας δεν ανακαλύπταμε κενά ασφαλείας(φαντάζομαι οι 25-30+), γιατί δεν είχαμε internet, pc ή  smartphones, κάναμε βόλτες με τα ποδήλατα και παίζαμε σε αλάνες.

Οκ θα μου πεις, η κοινωνία προχωράει, ο κόσμος εξελίσσετε, αλλά πλέον έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα.

σορυ για το off topic.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>λέμε όλοι μπράβο στον 10 χρονο, και κανείς δεν θίγει το ότι ένας 10χρονος έχει προφίλ στο instagram ή οτιδήποτε συναφές (μιλάω για τους "10 χρονους γενικά").</p>

<p>Εμείς στα 10 μας δεν ανακαλύπταμε κενά ασφαλείας(φαντάζομαι οι 25-30+), γιατί δεν είχαμε internet, pc ή  smartphones, κάναμε βόλτες με τα ποδήλατα και παίζαμε σε αλάνες.</p>

<p>Οκ θα μου πεις, η κοινωνία προχωράει, ο κόσμος εξελίσσετε, αλλά πλέον έχουν ισοπεδωθεί τα πάντα.</p>

<p>σορυ για το off topic.</p>

 

Θα σε παραπεμψω στα σοφά λογια του μικελιους

https://youtu.be/FtezqFHK8Zo

Κάπου εκεί στο 7:30

 

Και να σου πω την αλήθεια έχω το κεφάλι μου ήσυχο όταν ξέρω που είναι ο μικρός και οτι δε θα τον ψάχνω στις.αλάνες οπου κάθε ανώμαλος γυρνάει ανενόχλητος.γιατί πλεον μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι ούτε που με νοιάζει τι έκανε ο μικρός, πόσα πήρε και αν αυτό είναι αλήθεια η ψέματα. :)  Απλά επειδή βλέπω όλη αυτή την φασαρία που γίνεται είπα να κάνω και εγώ το κομμάτι μου .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Ελληναρα ξερεις να κατευθυνεις τα παιδια σου,γ'αυτο εχουν φτασει 30 χρονων γαιδαροι και ακομα ζητανε λεφτα απο τον μπαμπα, ενω την ιδια στιγμη 10χρονα βελτιωνουν τα sites που σου δινουν τωρα τη δυνατοτητα να διαφωνεις μαζι μου. Ποσο πισω πια σε αυτη τη χωρα!

Ή ζεις σε γυάλα ή δεν ζεις στην Ελλάδα οπότε λες ότι μαλακία ακούσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αυτα τα παιδια της νεας γενιας ειναι αξιοζηλευτα. Μακαρι να ασχολουμουν και εγω με τετοια πραγματα και οχι να προσπαθουσα να βρω τροπο να γινω αποδεκτος απο τις εκαστοτε κοινωνικες ομαδες.

 

Και εις ανωτερα παντως στο παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...