Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προτεινα να δεις για refund ή αντικατασταση χωρις να τον στειλεις .

 

Αν ειναι να παει για φτιαξιμο , θα τον στειλεις μια και καλη στην Nitecore . 

Δεν θα επιδιώξω να τον στείλω για φτιάξιμο.

Εξάλλου πολύ αμφιβάλλω αν το Banggood είναι authorized dealer για την Ελλάδα.

Βέβαια η Nitecore λέει ότι κι όταν δεν τον έχεις πάρει απο authorized dealer ή reseller, απλά σου χρεώνει για την (εντός εγγύησης) επισκευή ένα 3% επι της λιανικής τιμής του φακού.

 

Αυτό που θα επιδιώξω (και με την βοήθεια του Paypal) να τον στείλω συστημένο, να τους δώσω το track number και την απόδειξη, και να μου κάνουν refund.

 

Απ'την άλλη χωρίς να τον στείλω πιστεύω θα μου κάνουν ένα μικρό partial refund (8-10€ ίσως απο τα 28€).

Τα ταχυδρομικά για Κίνα αν τα υπολογίζω σωστά είναι 9,20€.

Οπότε στην έσχατη περίπτωση λέμε: τόσα λεφτά έχουμε γλυτώσει αγοράζοντας απο Κίνα (και για τον εαυτό μας και για φίλους), ας χάσουμε και 10-20€. Και γλυτώνουμε και την ταλαιπωρία στο ταχυδρομείο και μας μένει και ένας χαλασμένος φακός (για να τον ανοίξουμε και να τον χαλάσουμε ακόμα περισσότερο B) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μισο λεπτο .

 

Για να τον επισκευασει η Niteore δεν χρεωνει . Ατομο απο Ελλαδα που εστειλε για επισκευη φακο χρεωθηκε ΜΟΝΟ τα μεταφορικα να παει στην Nitecore . Και ηταν αγορασμενος απο banggood , και οχι επισημο reseller στην Ελλαδα !

 

Στειλε ενα email στην Nitecore αν θελεις να ρωτησεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισο λεπτο .

 

Για να τον επισκευασει η Niteore δεν χρεωνει . Ατομο απο Ελλαδα που εστειλε για επισκευη φακο χρεωθηκε ΜΟΝΟ τα μεταφορικα να παει στην Nitecore . Και ηταν αγορασμενος απο banggood , και οχι επισημο reseller στην Ελλαδα !

 

Στειλε ενα email στην Nitecore αν θελεις να ρωτησεις !

Ωραία Γιώργο, αυτό είναι ευχάριστο.

Άρα έχω εναλλακτικό δρόμο αν δεν πάει καλά η "διαπραγμάτευση" με το Banggood.

 

Σε ευχαριστώ.

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις διαβασα αυτο που ανεφερες στο προηγουμενο post σου , στο site της Nitecore .

 

Δεν το ειχα ξαναδει . Παντως αν δεν βρεις λυση με το banggood , κανε προσπαθεια με την Nitecore οπως ειπες .

 

 

Μιλωντας για Nitecore ...

Περιμενω πως και πως καλη προσφορα τον mh20gt , αλλα η τιμη δεν λεει να πεσει  :blink:  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλωντας για Nitecore ...

Περιμενω πως και πως καλη προσφορα τον mh20gt , αλλα η τιμη δεν λεει να πεσει  :blink:  .

 

Γιώργη αν βρεις κάτι, ρίξε σε παρακαλώ μια ειδοποίηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H συλλογή μου (ας το πω έτσι) από φακούς cree:

Convoy C8 L2 T6 - 4C.Είναι thrower

SkyRay King Cree XM - L2 με 7 cree leds.Είναι flood, βέβαια.

Και ένας κεφαλής, o Boruit LT - 069 που παρέλαβα το πρωί, όλοι αγορασμένοι από gearbest.

2z74h0w.jpg

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιώργη αν βρεις κάτι, ρίξε σε παρακαλώ μια ειδοποίηση...

Βεβαιως ! Αν και πολυ δυσκολο να πεσει η τιμη , πουλαει πολυ και με ανεβασμενη τιμη !!

 

H συλλογή μου (ας το πω έτσι) από φακούς cree:

Convoy C8 L2 T6 - 4C.Είναι thrower

SkyRay King Cree XM - L2 με 7 cree leds.Είναι flood, βέβαια.

Και ένας κεφαλής, o Boruit LT - 069 που παρέλαβα το πρωί, όλοι αγορασμένοι από gearbest.

2z74h0w.jpg

Ωραια συλλογη :) Κλασσικη αξια ο convoy c8 , και τωρα ο ασημι που εβγαλε με xp-l hi ειναι ΚΟΡΥΦΗ στους stock C8 . Το λεω με σιγουρια γιατι τους δοκιμασα ολους , ενα προς ενα . Επεξ/σία από georgekok97
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω MH20GT, MH20 και έναν μικρό EA11 όλα τα έχω πάρει από το banggood με εκπτωτικά κουπόνια από τον MAD MAXS

 

Είχα πάρει και δύο 14500 olight αλλά δεν βγήκαν καλές γιατί 1 λεπτό είχα φως full και μετά δούλευε μόνο μία σκάλα. Τώρα περιμμένω δύο nicecore από aliexpress που τις έχω αγοράσει πριν ένα μήνα και κάτι.

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εγώ έχω MH20GT, MH20 και έναν μικρό EA11 όλα τα έχω πάρει από το banggood με εκπτωτικά κουπόνια από τον MAD MAXS

 

Είχα πάρει και δύο 14500 olight αλλά δεν βγήκαν καλές γιατί 1 λεπτό είχα φως full και μετά δούλευε μόνο μία σκάλα. Τώρα περιμμένω δύο nicecore από aliexpress που τις έχω αγοράσει πριν ένα μήνα και κάτι.

 

 

Καλωσορίσες στο Insomnia και στο thread μας και Χρόνια Πολλά.

 

Αν οι μπαταρίες είναι όντως της Olight, μου φαίνεται περίεργο να έχουν πρόβλημα.

 

Βέβαια αν μιλάμε για το turbo mode στον EΑ11, ίσως δεν φταίνε οι μπαταρίες.

Απλά ο φακός ζεσταίνεται και κατεβαίνει απο το turbo στο high πολύ γρήγορα.

Σύμφωνα με το παρακάτω διάγραμμα, και με ανεμιστήρα να τον δροσίζει, "κόβει" στα 3 λεπτά.

 

Αν τον αφήσεις να κρυώσει, ξαναπηγαίνει με τις ίδιες μπαταρίες στο turbo?

post-220241-0-38172800-1482712832_thumb.jpg

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Astrolux S3 στα 17,99€ : http://www.banggood.com/Astrolux-S3-XPL-HI-1400LM-EDC-LED-Flashlight-14500-p-1037855.html

(δέχεται και πόντους αν έχετε, οπότε βγαίνει στα 14,93$)

 

Ο Astrolux S2 με το κουπόνι "2016FNL" στα 21,45€ : http://www.banggood.com/Astrolux-S2-XPL-HI-1400LM-EDC-LED-Flashlight-18650-p-1037831.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσφορά τους Nitecore T Series σε 3 χρώματα στο Link.png Site: yoshop

 

κουπόνι για το μαύρο: 143GHIN3 βγαίνει 3.82€ 

 

κουπόνι για το διάφανο: 143GHIN2 βγαίνει 3.82€ 

 

κουπόνι για το μπλε: 143GHIN1 βγαίνει 5.27€

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορά τους Nitecore T Series σε 3 χρώματα στο Link.png Site: yoshop

 

Η καλύτερη τιμή μέχρι τώρα (για τον μαύρο και τον διάφανο).

Πήρα απο έναν. Το site ούτε καν το ήξερα, αλλά απ'ότι διαβάζω είναι αξιόπιστο (και μου θυμίζει το Gearbest).

Μάλιστα μου έδωσε σε πόντους 0,28$ οπότε πήρα τον δεύτερο στα 3,71$.

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Nitecore D4 στα $21.30 χωρίς tracking και στα $23.63 με tracking από το Zapals. Μου φαίνεται καλή τιμή:

 

https://www.zapals.com/nitecore-d4-smart-lcd-battery-charger-for-imr-li-ion-lifepo4-ni-mh-nicd.html

 

RVzQFKC.png

 

NR2Fszp.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει τον Opus BT - C3100 V2.2 μετά από σχετική έρευνα, λίγο πιο ακριβός στα ~29€.

Κάνει λίγο θόρυβο ο ανεμιστήρας (δεν γυρνάει συνέχεια όμως) αλλά είμαι ικανοποιημένος.

1482490255462097588.jpg

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμενω πως και πως καλη προσφορα τον mh20gt , αλλα η τιμη δεν λεει να πεσει  :blink:  .

Πόσο τον έχεις βρεί?

Βλέπω το Gearbest τον είχε πρόσφατα 63,29$ με το κουπόνι 20GTRD. Τελείωσε όμως.

Βγάζει "This coupon has reached its usage number limit"

O Nitecore D4 στα $21.30 χωρίς tracking και στα $23.63 με tracking από το Zapals. Μου φαίνεται καλή τιμή:

 

Έχω πάρει τον Opus BT - C3100 V2.2 μετά από σχετική έρευνα, λίγο πιο ακριβός στα ~29€.

 

Ο OPUS C3100 μάλλον είναι στην ίδια κατηγορία με τον Liitokala Lii-500 (φορτιστές με περισσότερες δυνατότητες για κάπως "προχωρημένους" χρήστες)

 

Στην κατηγορία, πιό απλοί φορτιστές και ίσως λίγο πιό επώνυμοι-ποιοτικοί, ο πραγματικός ανταγωνιστής του Nitecore D4 είναι ο Xtar VC4. Και προσωπικά θα προτιμούσα σαφώς τον Xtar VC4.

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...