Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο gearbest έχει έκπτωση σε φακούς (και σε πολλά άλλα πράγματα). Μεταξύ αυτών και ο Nitecore Tube στα 5,39€. Προσοχή πατώντας πάνω στον φακό η τιμή του είναι 8,90€. Στο καλάθι όμως είναι στα 5,39€

 

Τον παρέλαβα χθες και εγώ απο gearbest. Στο link φαίνεται με promo τιμή 8€. Χωρίς να είμαι ειδικός, νομίζω οτι είναι ιδανικός για αυτό που περιγράφεις. Μου άρεσε και σαν ποιότητα κατασκευής.

Είναι από τα Flash Sales που φαίνονται εδώ: http://www.gearbest.com/promotion-led-lights-amp-flashlights-special-491.html

Για τον Nitecore tube έχει τελειώσει.

Για τον Convoy S2+ στα 8,99$, έχει ακόμη κομμάτια.

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλοί οι S2, S2+ εμένα μου έχουν βγάλει δυο προβλήματα.

Α) ζεσταίνεται αρκετά στη μεγάλη σκάλα (τον έχω σε ποδήλατο και είναι πολύ ώρα ανοιχτός)

Β) ενώ στην αρχή είχε 3 εντάσεις και 2 flashing modes τώρα δεν δουλεύουν πλέον τα flashing modes.

 

Στα θετικά είναι αρκετά στιβαρός (μου έχει πέσει από το ποδήλατο και δεν κατάλαβε τίποτα) και έχει δυνατό φως ειδικά στη μεγάλη σκάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην κατηγορία των 20-30$ ποιόν φακό προτείνετε;

Θέλω δυνατό φως, αντοχή και να μην είναι ογκώδης.

O φακός που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά: Astrolux S1.

 

Με 7 βήματα στην ένταση της φωτεινότητας του θα σε καλύψει πιστεύω απόλυτα. Μικρός και στέκεται όρθιος. (έχω πάρει το 3d tint)

Επεξ/σία από vdeseris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φακός που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά: Astrolux S1.

 

Με 7 βήματα στην ένταση της φωτεινότητας του θα σε καλύψει πιστεύω απόλυτα. Μικρός και στέκεται όρθιος. (έχω πάρει το 3d tint)

Αυτό που γράφει "design 1A 3D..." είναι επειδή έχει δυνατότητα να αλλάζεις μέγεθος με την ανάλογη μπαταρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που γράφει "design 1A 3D..." είναι επειδή έχει δυνατότητα να αλλάζεις μέγεθος με την ανάλογη μπαταρία;

Όχι με την απόχρωση/θερμοκρασία του φωτός έχει να κάνει: 3D (5000K), 1A (6500K), 5A(4000K)

3D warm light color ,1A cool white,5A very yellow light
Επεξ/σία από vdeseris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα Flash Sales που φαίνονται εδώ: http://www.gearbest.com/promotion-led-lights-amp-flashlights-special-491.html

Για τον Nitecore tube έχει τελειώσει.

Για τον Convoy S2+ στα 8,99$, έχει ακόμη κομμάτια.

Τον ξανάβαλε τον μαύρο Nitecore Tube στα 5,99$:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_109949.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αν έξαργυρώσεις 89 gearbest points, πάει στα 3,79. Τσίμπισα ένα ακόμα για δωράκι :)

Επεξ/σία από terryman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ξανάβαλε τον μαύρο Nitecore Tube στα 5,99$:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_109949.html

 

 

Και αν έξαργυρώσεις 89 gearbest points, πάει στα 3,79. Τσίμπισα ένα ακόμα για δωράκι :)

 

Χτύπησα άλλον έναν κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατηγορία των 20-30$ ποιόν φακό προτείνετε;

Θέλω δυνατό φως, αντοχή και να μην είναι ογκώδης.

 

 

Astrolux S1

 

 

Και σε λίγο πιο ακριβό 

 

Manker U11

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοί οι S2, S2+ εμένα μου έχουν βγάλει δυο προβλήματα.

Α) ζεσταίνεται αρκετά στη μεγάλη σκάλα (τον έχω σε ποδήλατο και είναι πολύ ώρα ανοιχτός)

Β) ενώ στην αρχή είχε 3 εντάσεις και 2 flashing modes τώρα δεν δουλεύουν πλέον τα flashing modes.

 

Στα θετικά είναι αρκετά στιβαρός (μου έχει πέσει από το ποδήλατο και δεν κατάλαβε τίποτα) και έχει δυνατό φως ειδικά στη μεγάλη σκάλα.

 

Σχετικά με το Β, αν δεν ειναι πρόβλημα, εχεις βάλει απλά το φακό στο δεύτερο mode (3 σκαλες φωτεινοτητας χωρις flashing modes). Οταν βαλεις το φακο στο low θα δεις οτι μετά απο μερικά δευτερολεπτα κανει ενα στιγμιαιο "αναβόσβημα". Τότε πρέπει να τον κλεισεις και την επομενη φορα που θα τον ανοιξεις θα είναι στο άλλο mode.

Δες το στην πράξη στο παρακατω video στο 4:30 περιπου

 

 

---

Ασχετο: Ξημερώνει 11.11. Εχετε ξεχωρίσει κάποια προσφορά απο τα μαγαζιά που τρεχουν deals μονο για αυτή την ημέρα? Στο alliexpress τα προϊόντα ειναι αμέτρητα και χάνομαι :-D

Επεξ/σία από Vintage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5000lm?? 300 ισως!!

 

Αν δεν θες να πας σε Convoy S2+ , Blf A6 κλπ , και θες 3k+ lumens δες convoy L6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5000lm?? 300 ισως!!

 

Αν δεν θες να πας σε Convoy S2+ , Blf A6 κλπ , και θες 3k+ lumens δες convoy L6.

 

Eντάξει, είναι υπερβολή τόσο φωτεινός, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μην είναι thrower, να μην είναι πολύ μικρός (>15cm) και αν γίνεται να έχει και πλαινό κουμπί.

 

​Ο Convoy L6 δείχνει εξαιρετικός, αλλά είναι πολύ ακριβός, δυστυχώς...

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φακός που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά: Astrolux S1.

 

Με 7 βήματα στην ένταση της φωτεινότητας του θα σε καλύψει πιστεύω απόλυτα. Μικρός και στέκεται όρθιος. (έχω πάρει το 3d tint)

 

 

Astrolux S1

 

 

Και σε λίγο πιο ακριβό 

 

Manker U11

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Τελικά κατέληξα σε αυτόν:

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_466743.html

 

Ο μόνος λόγος, ότι δεν Astrolux S1 δεν τον είχε το Gearbest, από όπου ήθελα να κάνω την αγορά λόγω κουπονιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...