Προς το περιεχόμενο

Drones, εξοπλισμός, βίντεο & φωτογραφίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν συμφωνω οτι τα λιγα fps ειναι οκ. Το τοπιο πολλες φορές δεν ειναι σταθερό καθώς περιέχει κίνηση (αμαξια, κυματα κλπ).

 

Και κάτι άλλο, προσπάθησε να μην δίνεις σφαλιάρες οταν ελέγχεις το που κοιτάει η κάμερα, δεν είναι ωραίο.

 

το παν ειναι το πως θα κανεις το Panning.

 

στις ταινιες με 23.976 fps πως τα καταφερνουνε?

 

οταν βλεπεις τη τηλεοραση ποδοσφαιρο και το βλεπεις στα 25, το βλεπεις μια χαρα γιατι η κεντρικη καμερα ειναι πολυ μακρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πανω απο τη θαλασσα σε τι mode πετας; Εχει τυχει να ειμαι παρων σε σκηνικο οπου σε GPS mode το quad την ψωνισε, εκανε τουμπα και βουτια μεσα στη θαλασσα (στα 1-2 μετρα βαθος)... Αντίο ζωη..; Δε το εχω επιχειρήσει εκτοτε με δικο μου αν και θελω...

 

εχω διαβάσει ότι το συγκεκριμένο φαινόμενο παρατηρείται όταν πετάς σε πολύ χαμηλό ύψος, κοντά στη επιφάνεια της θάλασσας και δεν έχει καθόλου κύμα, οπότε το νερό λειτουργεί σε ενα βαθμό σαν καθρέφτης και δημιουργεί πρόβλημα.

 

Προσωπικά δεν πετάω ποτέ τόσο χαμηλά οπότε δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Φυσικά για πολλούς λόγους το πετάω πάντα σε gps mode

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 40+ μέτρα ηταν και έκανε βουτιά...! Κύμα όντως δεν είχε, πάλι καλα που ηταν early άνοιξη και σε όλη την παραλία είχε 1-2 άτομα... Το κακό ειναι οτι με τα "φτιαχτά" multicopter ακομα και όλος ναζα να εισαι δε μπορεις να ψάξεις/ζητήσεις εξηγήσεις απο την dji για τέτοια φαινόμενα (θεωρητικά με το φάντομ μπορεις)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιο ύψος είναι όντως πολύ περίεργο που συνέβη κάτι τέτοιο και δεν μπορώ ούτε καν να υποθέσω κάποια εξήγηση.

 

Btw, ένα ακόμη κλιπ τον κατάπλου ενός αρκετά εντυπωσιακού καταμαράν στον Πειραιά, δίπλα από τεράστιο Ovation of the Seas που είδαμε παραπάνω

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμη βίντεο με νυχτερινή αναχώρηση πλοίου αυτή τη φορά συνοδευόμενο και από μια είδηση η οποία όπως θα διαβάσετε μας ενημερώνει οτι ξεκινάει εκ νέου η διαβούλευση για το νομικό πλαίσιο με το οποίο θα ορίζονται οι κανονισμοί πτήσεων κλπ.

 

 

 

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Asfalish-gia-ta-drone_134524.asp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Royal Clipper, το μεγαλύτερο ιστιοφόρο πλοίο (κρουαζιερόπλοιο για την ακρίβεια) κατά την αναχώρησή του πριν από μερικές ημέρες από τον Πειραιά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...