Προς το περιεχόμενο

Drones, εξοπλισμός, βίντεο & φωτογραφίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ασχολουμαι ιδιαιτερα με βιντεο αλλα μιας και ποσταρουμε δουλειες μας απο drone κυριος σε αυτο το τοπικ οριστε μερικες φωτογραφιες μου απο drone :)

 

DJI_0209.jpg

 

 

 

DJI_0074_5_6_7_8_tonemapped_color2clouds

 

 

DJI_0054.jpg

 

 

DJI_0032sg.jpg

 

 

DJI_0016v22.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 40+ μέτρα ηταν και έκανε βουτιά...! Κύμα όντως δεν είχε, πάλι καλα που ηταν early άνοιξη και σε όλη την παραλία είχε 1-2 άτομα... Το κακό ειναι οτι με τα "φτιαχτά" multicopter ακομα και όλος ναζα να εισαι δε μπορεις να ψάξεις/ζητήσεις εξηγήσεις απο την dji για τέτοια φαινόμενα (θεωρητικά με το φάντομ μπορεις)...

τι εννοεις???

 

εγω εχω και ναζα και pixhawk kai pixhack δεν εχω αντιμετωπισει σοβαρα θεματα στα περισσοτερα mode..εχω περιπου 10 επιστροφες απο χασιμο σηματος και μια παρεμβολη....αν εχεις blackbox στο σκαφος και κανεις crash εχεις την ευκαιρια να δεις database  απο την πτηση και να παρεις καποια στοιχεια για τη πτωση

 

το θεμα ειναι να μη σου πεσει στο νερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπεροχα βιντεακια συγχαρητηρια! :wub:

να ρωτησω μιας κ θα με ενδιεφερε εχετε δοκιμασει να τα παρετε σε ταξιδι στο εξωτερικο;

ενταξει για ευρωπη θεωρητικα δεν υπαρχει προβλημα μιας κ δεν περναει ελεγχο, εκτος το δοκιμασατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικό δεν έχει τύχη να ταξιδέψω ποτέ.

Εντός Ελλάδας που ταξίδεψα πρόσφατα, στο Ελ. Βενιζέλος δεν άνοιξαν καν την τσάντα ενώ στο αεροδρόμιο Ρόδου την έψαξαν αρκετά σχολαστικά.

 

Και επί τη ευκαιρία ένα βίντεο από Ρόδο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...