Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε Android 6.0 Marshmallow για το Huawei P8 Lite


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βάλει την marsmallow έκδοση του android για το p8 lite μέσω manual αναβάθμισης . Αυτονομία διορθώθηκε , δηλαδή από 6 ώρες που μου κράταγε σε full χρήση τώρα κρατάει 11 ώρες . Επίσης το ui είναι πιο smooth από ότι το lollipop . Έχει αλλάξει και kernel από 3.10.61 σε 3.10.86 . Τέλος έχει σταθεροποιηθεί του τύπου ότι είχα 100 εφαρμογές και έτρωγε κάτι σκαλώματα στο facebook και instagram στο lollipop και τώρα με 120 εφαρμογές στο marsmallow δεν κάνει κιχ . Antutu 5.7.2: 34682 , Antutu 6.1.4 : 33721,Geekbench 3: Single:589 Multi:2415

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει την marsmallow έκδοση του android για το p8 lite μέσω manual αναβάθμισης . Αυτονομία διορθώθηκε , δηλαδή από 6 ώρες που μου κράταγε σε full χρήση τώρα κρατάει 11 ώρες . Επίσης το ui είναι πιο smooth από ότι το lollipop . Έχει αλλάξει και kernel από 3.10.61 σε 3.10.86 . Τέλος έχει σταθεροποιηθεί του τύπου ότι είχα 100 εφαρμογές και έτρωγε κάτι σκαλώματα στο facebook και instagram στο lollipop και τώρα με 120 εφαρμογές στο marsmallow δεν κάνει κιχ . Antutu 5.7.2: 34682 , Antutu 6.1.4 : 33721,Geekbench 3: Single:589 Multi:2415

Δεν το πιστεύεις σοβαρά τώρα αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με Β170 unbr εννοειται δεν εχω λαβει τιποτα... παντως το κινητο αν εξαιρεσης το θεμα μπαταριας ειναι φανταστικο για 169€ που το πηρα!! τουλαχιστον για email και καμια 20σοβαρες εφαρμογες + ταπατοκ + gps πεταει!! δεν εχω fb ουτε tw ουτε insta!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moto 3g ftw!

12 φεβρουαριου του 2016 την εβαλα!

Τωρα ειμαι στην 6.0.1.

Αντε να αναβαθμιζονται και αλλες συσκευες.

Τα αστεια τυπου 2013 μεχρι σημερα, παρε μια συσκευη και ποτε αναβαθμιση,τελειωσαν ή πρεπει να τελειωνουν σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα αλλαγή roms γιατί ήταν σε vodafone, και πέρασα το 6.0 , όμως βλέπω έχει θεματάκια, είναι και σε άλλους?
1. απο τα πληκτρα ηχου δεν μπορεις να πας στο αθόρυβο, μόνο μέχρι την δόνηση
2.δεν έχει σε widget το ημερολόγιο
3.στις συντομεύσεις βάζεις τις κύριες αλλά δεν υπάρχει τρόπος αν θες να δείς της εξτρα, παρα μόνο να τις επεξεργαστείς
4.δεν υπάρχουν θέματα(απο το γνωστό της huawei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα αλλαγή roms γιατί ήταν σε vodafone, και πέρασα το 6.0 , όμως βλέπω έχει θεματάκια, είναι και σε άλλους?

1. απο τα πληκτρα ηχου δεν μπορεις να πας στο αθόρυβο, μόνο μέχρι την δόνηση

2.δεν έχει σε widget το ημερολόγιο

3.στις συντομεύσεις βάζεις τις κύριες αλλά δεν υπάρχει τρόπος αν θες να δείς της εξτρα, παρα μόνο να τις επεξεργαστείς

4.δεν υπάρχουν θέματα(απο το γνωστό της huawei)

Μπορει να εξηγησει καποιος αν ειναι ευκολο πως γινεται να φυγεις απο το vodafone rom και να βαλεις το 6.0 manually, βημα βημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα αλλαγή roms γιατί ήταν σε vodafone, και πέρασα το 6.0 , όμως βλέπω έχει θεματάκια, είναι και σε άλλους?

1. απο τα πληκτρα ηχου δεν μπορεις να πας στο αθόρυβο, μόνο μέχρι την δόνηση

2.δεν έχει σε widget το ημερολόγιο

3.στις συντομεύσεις βάζεις τις κύριες αλλά δεν υπάρχει τρόπος αν θες να δείς της εξτρα, παρα μόνο να τις επεξεργαστείς

4.δεν υπάρχουν θέματα(απο το γνωστό της huawei)

clean install εκανες? αν οχι για κανε ενα factory reset

 

αν και το 1 ειναι περιορισμός της 6.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε κινητό που πήρα πρόσφατα απο το πλαίσο (unlocked είναι) δεν έχει λάβει την 6 πάντως. Επίσης στην σελίδα της huawei δεν βλέπω το 6 παρα μόνο το 5.01 και το downgrade απο 6 στην 5... μήπως  το μετανιώσανε χαχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...